Pomiń nawigację

29 grudnia 2023 r.

Rozwój transportu zbiorowego w Olsztynie. Nowa linia tramwajowa

Rozbudowa linii tramwajowych to jeden z największych projektów realizowanych przez ostatnie lata w Olsztynie. Wraz z końcem roku w ramach projektu „Rozwój transportu zbiorowego w Olsztynie – trakcja szynowa” zakończyła się budowa nowej linii tramwajowej łączącej Pieczewo ze Śródmieściem. Oficjalne uruchomienie nastąpi 1 stycznia, ale przejazdy bezpłatne będą już możliwe w ostatnie dwa dni starego roku.

Dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 wyniosło ponad 400 mln zł. Na inwestycję składają się budowa linii tramwajowej, budowa zajezdni tramwajowej, zakup taboru, nasadzenia drzew, roboty podziemne.

Celem działań na rzecz wschodniej części Polski jest wzrost jej konkurencyjności i innowacyjności oraz zbliżenie PKB na mieszkańca tego regionu do średniej unijnej. W ciągu dwunastu lat obejmujących dwie perspektywy budżetu unijnego, realizowano szereg przedsięwzięć w ramach programu operacyjnego dedykowanego wschodniej Polsce, czyli województw lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 29.12.2023 14:42
Poprawiono: 05.01.2024 14:33
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: katarzyna_mikstacka
Autor dokumentów: