Pomiń nawigację

3 stycznia 2024

Nowy kurs Akademii PARP: „Analiza rynku i otoczenia przedsiębiorstwa”

Udostępnij

Sukces każdej firmy zależy nie tylko od pomysłu na biznes oraz zasobów, którymi dysponuje. Jednakowo ważne są warunki rynkowe, w których działa. W tym właśnie celu przeprowadza się analizę rynku, która pozwala poznać lub lepiej zrozumieć pewne mechanizmy, zachowania i procesy rynkowe. Dzięki niej możemy:

  • poznać bariery, jakie trzeba pokonać,
  • dopasować skalę naszej działalności do potrzeb konsumentów,
  • opracować właściwą strategię rozwoju.

Aby właściwie zinterpretować sytuację na rynku, należy poddać analizie zarówno sytuację wewnętrzną firmy, jak i jej bezpośrednie otoczenie. Prawidłowo przeprowadzona analiza umożliwia świadome podjęcie decyzji strategicznych, co wiąże się ze zminimalizowaniem ryzyka popełnienia błędu.

 

W kursie „Analiza rynku i otoczenia przedsiębiorstwa” główna bohaterka, Marianna, planuje otworzyć własny sklep ze zdrową żywnością. Zanim zrealizuje ten plan, musi przeprowadzić szczegółowe rozpoznanie rynku, na którym zamierza prowadzić swoją działalność. Marianna wie, że warunkiem sukcesu jest odpowiednie wykorzystanie potencjału firmy w danych warunkach rynkowych.

Realizując każdą z lekcji kursu, poznasz różne przykłady oraz metody przeprowadzenia tytułowej analizy. Ścieżka rozwoju głównej bohaterki oraz historie drugoplanowych postaci pomogą Ci zrozumieć jak ważnym elementem jest znajomość otoczenia swojego przedsiębiorstwa i jak wykorzystać te informacje, aby poprawić jego wyniki.

Dzięki udziałowi w kursie „Analiza rynku i otoczenia przedsiębiorstwa”:

  • poznasz czynniki otoczenia i dowiesz się w jaki sposób określić ich wpływ na Twoją firmę?
  • dowiesz się jak przeprowadzić analizę rynku Twojej firmy, w tym klientów, konkurentów i dostawców?
  • poznasz proces badań marketingowych i dowiesz się jak zbudować ankietę?

Kurs został udostępniony 22 grudnia 2023 roku na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Odwiedź podstronę nowego kursu, aby dowiedzieć się więcej – kliknij tutaj.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będziemy informować o premierach kolejnych kursów. Wejdź na stronę główną Akademii PARP i zapisz się już dziś na wybrane kursy e-learningowe! Nasza oferta jest całkowicie bezpłatna.

Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów