Pomiń nawigację
  • Online
  • Szkolenia i doradztwo
8 listopada
zakończone

Webinarium

#idearozwojubiznesu - Prosta spółka akcyjna - prosta forma prowadzenia działalności gospodarczej (10:00)

Opis

Prosta Spółka Akcyjna jako nowa forma spółki kapitałowej funkcjonuje na polskim rynku stosunkowo krótko (od 21 lipca 2021 r. ) i łączy cechy spółki z o.o. z zaletami spółki akcyjnej. W odróżnieniu jednak od spółki akcyjnej, której minimalny kapitał zakładowy wynosi 100 tys. zł, w PSA funkcjonuje kapitał akcyjny, na którego pokrycie wystarczy symboliczna złotówka. Dzięki PSA przedsiębiorca może szybciej założyć i zlikwidować spółkę kapitałową, a także sprawniej nią zarządzać i łatwiej pozyskać kapitał potrzebny do rozwoju działalności.

Głównym założeniem PSA jest prostota w praktyce funkcjonowania spółki oraz elastyczność, a powstała m.in. po to, by wzmocnić rozwój start-upów z niemal każdej branży, zwiększyć ich konkurencyjność oraz zahamowć „eksport” polskich pomysłów za granicę. 

Czy proste spółki akcyjne są dobrym rozwiązaniem dla młodych innowatorów? Jakie zalety niesie za sobą zdecydowanie się na tę formę prowadzenia biznesu oraz jak w praktyce, krok po kroku rozpocząć i prowadzić działalność gospodarczą w ramach Prostej Spółki Akcyjnej? Na te i wiele innych pytań o prostą spółkę akcyjną odpowiemy już 8 listopada, podczas pierwszej wideokonferencji z cyklu #idearozwojubiznesu. 

Czytaj także: Proste Spółki Akcyjne rozwiązaniem dla młodych innowatorów. Już wkrótce pierwsze spotkanie z cyklu „Idea Rozwoju Twojego Biznesu” organizowanego przez PARP i MRiT

Weź udział także w webinarium: Prosta spółka akcyjna w pytaniach i odpowiedziach, które odbędzie się 23 listopada 2022 r. 

Cykl wideokonferencji #idearozwojubiznesu jest współorganizowany przez PARP oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Podczas spotkań, które będą się odbywały we wtorki i czwartki przez najbliższe 5 tygodni, poruszymy najbardziej aktualne tematy związane z prowadzeniem biznesu w Polsce, omówimy nowe rozwiązania i regulacje prawne, a także zagadnienia takie jak transformacja cyfrowa, efektywność energetyczna i zielona gospodarka.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. 

Nagranie z transmisji dostępne jest poniżej. Zachęcamy do oglądania.

Zobacz pozostałe wydarzenia w cyklu: parp.gov.pl/idearozwojubiznesu.

Plansza promująca cykl wideokonferencji idearozwojubiznesu

Prelegenci

Michał Przychoda
Michał Przychoda Kancelaria DZP
Katarzyna  Reszczyk-Król
Katarzyna Reszczyk-Król Kancelaria BSJP Brockhuis Jurczak Prusak Sroka Nilsson Sp. k.
Patryk Ryszewski
Patryk Ryszewski Deel oraz Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
Jan Drożdż
Jan Drożdż Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Program

8 listopada 2022

10:00 - 10:05

Powitanie uczestników

10:05 - 10:50

Prezentacja wprowadzająca

  • Jan Drożdż, Departament Doskonalenia Regulacji Gospodarczych, Wydział Projektów Legislacyjnych i Analiz Ministerstwa Rozwoju i Technologii. 

10:50 - 11:50

Panel dyskusyjny 

  • dr Katarzyna Reszczyk-Król, Kancelaria BSJP Brockhuis Jurczak Prusak Sroka Nilsson Sp. k.
  • Patryk Ryszewski, Deel oraz Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • dr Michał Przychoda, Kancelaria DZP

Moderacja: Justyna Dżbik-Kluge

11:50 - 12:00

Podsumowanie spotkania i zaproszenie do korzystania z dyżuru eksperta.