Udzielamy informacji o programach pomocowych realizowanych przez PARP.
Gospodarka odpadami w firmie – aktualne przepisy i planowane zmiany
O wydarzeniu
Podczas webinarium zostaną przedstawione aktualne wymagania związane z gospodarką odpadami, w tym informacje dotyczące aktualnych obowiązków przedsiębiorców, którzy wytwarzają odpady w ramach produkcji i świadczenia usług, a także podmioty zajmujące się ich zbieraniem i przetwarzaniem. Zmieniające się przepisy w zakresie gospodarki odpadami i opakowaniami stawiają przed przedsiębiorcami nowe wymagania, a webinarium Centrum Rozwoju MŚP pozwoli przygotować Twoją firmę na nadchodzące zmiany.
Webinarium jest realizowane w ramach projektu Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Jeżeli chcesz otrzymać przypomnienie o nadchodzącym wydarzeniu oraz link do nagrania po zakończeniu transmisji skorzystaj z funkcji „Zapisz się”.
Zapoznaj się z innymi materiałami dotyczącymi zagadnień związanych z gospodarką odpadami:
- Webinarium „Circular economy – jak wdrożyć cyrkularny model gospodarowania odpadami w przedsiębiorstwie”,
- Film szkoleniowy „Zrównoważony rozwój: projektowanie opakowań – wymagania, prawo, dobre praktyki”,
- Artykuł „Rozszerzona odpowiedzialność producenta. Co zmieni implementacja Dyrektywy SUP”
Okno transmisji:
Okno transmisji będzie aktywne w czasie webinarium. Po transmisji nagranie webinarium wraz z prezentacją będą dostępne na profilu PARP na YouTube.
Termin
16.11.2022 11:30 - 13:00
Miejsce
Online Zobacz mapę
Rodzaj wydarzenia
Webinarium
Tematyka
Szkolenia i doradztwo Na start
Program
Program
11:30 - 11:50
Podstawy gospodarki odpadami w każdej firmie i kierunki planowane zmian.
11:50 - 11:55
Odpady komunalne – zasady postępowania.
11:55 - 12:15
Odpady z działalności usługowej i produkcyjnej:
- klasyfikacja,
- zasady przekazywania,
- magazynowanie,
- transport.
12:15 - 12:30
System BDO:
- zakres wniosku,
- zasady ewidencji odpadów,
- sprawozdawczość.
12:30 - 12:40
Opakowania – aktualne obowiązki.
12:40 - 12:50
ROP – planowane zmiany i ich konsekwencje dla przedsiębiorców.
12:50 - 13:00
Pytania i odpowiedzi.