Pomiń nawigację
  • Online
  • Działalność zagraniczna
19 września
zakończone

Webinarium

Delegowanie pracowników do UE i EOG

19 września 2023

11:30 - 13:00

Udostępnij

Opis

Podczas webinarium otrzymacie Państwo praktyczną wiedzę z zakresu zatrudnienia pracowników na terenie Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Geograficznego. Będzie ona obejmowała takie elementy, jak: podstawowe zasady wspólne dla całej UE/EOG, specyfika danego kraju, modele i formy zatrudnienia, obowiązki i niezbędna dokumentacja.

Webinarium pomoże ustrukturyzować wiedzę w obszarze delegowania, poczuć się w niej pewniej i umożliwić rozwijanie biznesu międzynarodowo.

Webinarium jest realizowane, w ramach ośrodka Enterprise Europe Network działającego przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekt Enterprise Europe Network jest współfinansowany przez Komisję Europejską, ze środków pochodzących z Programu na rzecz Jednolitego Rynku oraz ze środków budżetu państwa, w ramach dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Zobacz, jak Enterprise Europe Network może pomóc Twojej firmie.

Udział w webinarium jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział, należy się zarejestrować – przycisk „Zapisz się”. W dniu webinarium zostanie przesłany e-mail, z linkiem do transmisji.

Prelegenci

Prelegenci

Marta Zięba-Szklarska
Marta Zięba-Szklarska Analitica Świat Kadr

Program

Program

19 września 2023

11:30 - 11:45

Wstęp do mobilności w zatrudnieniu (przepisy, ustawy, międzynarodowe umowy, wyroki, strony internetowe)

11:45 - 11:55

Swoboda przepływu osób i usług (UE) i międzynarodowy przepływ osób i usług – UE, EOG a pozostałe kraje czyli jak zmienia się sytuacja w zależności od narodowości i miejsca zamieszkania/pobytu pracownika

11:55 - 12:10

Rodzaje umów/kontraktów – od umów cywilno-prawnych do umów o pracę. Dokumentacja związana z zatrudnieniem (badania lekarskie, BHP, język umowy, A1, EKUZ, ubezpieczenie komercyjne, oświadczenia itp.)

12:10 - 12:40

Podstawowe zasady w międzynarodowej mobilności pracy - „Model Koła” i „Plastra Miodu” 

  • Modele zatrudnienia (Obszar 1) - obowiązki w zakresie pracy i płacy.
  • Ubezpieczenia społeczne (Obszar 2) – gdzie i jak ubezpieczyć pracownika.
  • Podatek od wynagrodzeń (Obszar 3) – gdzie i jak odprowadzić podatek od wynagrodzeń.
  • Legalizacja Pracy i Pobytu (Obszar 4) – czyli obowiązki pracodawcy legalizacyjne w danej formie i modelu zatrudnienia.

12:40 - 12:50

Obowiązki notyfikacyjne i meldunkowe

12:50 - 12:55

Nagłe wypadki w międzynarodowym zatrudnieniu - Jak podjąć decyzję co do zatrudnienia i rozliczenia pracownika gdy procedury uniemożliwiają nam zastosowanie rozwiązania wynikającego z przepisów? Co zrobić gdy sytuacja uległa zmianie w trakcie zatrudnienia lub od początku była inna tylko nie mieliśmy o niej wiedzy?

12:55 - 13:00

Pytania i odpowiedzi