Pomiń nawigację

Spotkanie informacyjne dotyczące działania „Design dla przedsiębiorców - Dostępność Plus”

11
grudnia

O wydarzeniu

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące działania „Design dla przedsiębiorców - Dostępność Plus”

Celem konkursu „Design dla przedsiębiorców - Dostępność Plus” jest dofinansowanie opracowania nowego lub ulepszonego projektu wzorniczego, którego efektem będzie wdrożenie na rynek innowacji produktowej oraz dofinansowanie niezbędnej do jej wdrożenia inwestycji. Innowacja produktowa ma zaspokoić specyficzne potrzeby osób z ograniczeniami funkcjonalnymi (fizycznymi i poznawczymi).

Program Dostępność Plus to pierwsze i kompleksowe ujęcie tematyki dostępności w Polsce. Jego celem jest zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach. Koncentrujemy się na dostosowaniu przestrzeni publicznej, architektury, transportu i produktów do wymagań wszystkich obywateli.

Podczas spotkania odpowiemy na pytanie, czym w ogóle jest ”Dostępność” oraz opowiemy o praktycznym zastosowaniu standardów dostępności w realizowanych projektach.

Ponadto, na spotkaniu ekspert PARP omówi zasady poddziałania 2.3.5 POIR Design dla przedsiębiorców - Dostępność Plus, sposób wypełniania wniosku o dofinansowanie oraz realizacji projektów, a także udzieli odpowiedzi na pytania uczestników.

Poddziałanie 2.3.5 skierowane jest do MŚP prowadzącego działalność gospodarczą na  terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (z wyłączeniem 5 regionów Polski Wschodniej), potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru.

Spotkanie odbędzie się w w dniu 11.12.2020 r. w godzinach 10.00 – 13:00. Rejestracja na spotkanie możliwa do godz. 8:30 w dniu 11.12.2020 r. Transmisja na stronie wydarzenia.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Uprzejmie informujemy, że spotkanie będzie rejestrowane (audio-video), a jego transmisja będzie dostępna on-line na stronie www.parp.gov.pl. Uczestnicząc w spotkaniu wyrażają Państwo na to zgodę.

Prezentacja 11.12.2020

Termin

11.12.2020 10:00 - 13:00

Miejsce

Online Zobacz mapę

Rodzaj wydarzenia

Szkolenia i warsztaty

Tematyka

Design dla przedsiębiorców

Udostępnij

Program

Program

11.12.2020

10:00 - 10:30

Design dla przedsiębiorców - Dostępność Plus: Ogólne założenia konkursu

  • Daniel Węgrzynek, Departament Usług Proinnowacyjnych, PARP
  • Andrzej Szwoch, Departament Usług Proinnowacyjnych, PARP
  • Aneta Zielińska-Sroka, Departament Komunikacji i Marketingu - moderator

10:30 - 11:00

Dostępność i projektowanie uniwersalne 

Praktyczne zastosowanie standardów dostępności w realizowanych projektach

  • Konrad Galiński, Spółdzielnia Socjalna FADO

11:00 - 11:10

Przerwa

11:10 - 13:00

Sesja pytań i odpowiedzi

Brak możliwości zapisu.