Pomiń nawigację

Biuletyn Euro Info 1/2021

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2021

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

od blisko dwóch dekad linkowanie, czyli posługiwanie się odesłaniami podczas przeglądania stron internetowych, jest jedną z najczęstszych czynności wykonywanych przez użytkowników sieci. Można pokusić się o stwierdzenie, że w dużej mierze to właśnie dzięki możliwości natychmiastowego odnalezienia interesujących treści, w ostatnich latach możliwy był tak spektakularny rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz gospodarki opartej na wiedzy. Trzeba jednak pamiętać, że dzięki linkowaniu często zapoznajemy się z treściami, które mogą być objęte ochroną prawnoautorską. Czy w takich przypadkach odesłanie jest nielegalne? Czy linkowanie narusza wyłączne prawo twórcy do udostępnienia utworu? Na te pytania staramy się odpowiedzieć w artykule pt. „Odesłania w Internecie a prawo autorskie”. 

Innym zagadnieniem, które poruszamy w Biuletynie, jest kwestia wpływu producentów na sposób sprzedaży ich towarów. Czy ograniczenie podmiotów uprawnionych do sprzedaży danych wyrobów na rynku jest możliwe, a przede wszystkim – czy jest to opłacalne? Aby się tego dowiedzieć, zapraszamy do lektury artykułu pt. „Umowa dystrybucji i dystrybucja selektywna”.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

 

Z wyrazami szacunku

zespół redakcyjny Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, które mogą Cię zainteresować

Biuletyn Euro Info 7/2020

Poradnik

Biuletyn Euro Info 7/2020

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

Cel dofinansowania
Dla kogo
Nie wiesz do której kategorii należysz?
Kwota wsparcia (w zł)
Etapy rozwoju firmy
Program
  • Fundusze na lata 2021-2027
  • Fundusze na lata 2014-2020
Status ogłoszenia
Szukaj po frazie
Wybrane filtry
Znaleziono: ... wyników