Pomiń nawigację

Biuletyn Euro Info 6/2020

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2020

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

„TSUE wywraca stolik, koniec z transferem danych osobowych do USA, upadek technologicznych gigantów” – to tylko niektóre opinie dotyczące wyroku w sprawie Schrems II, który zapadł w lipcu tego roku. Bez wątpienia orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej jest niezwykle ważne dla wszystkich przedsiębiorców, którzy w jakikolwiek, często nie do końca świadomy sposób, przekazują dane osobowe podmiotom ze Stanów Zjednoczonych. Faktem jest też to, że do historii odeszła Tarcza Prywatności, czyli instrument ułatwiający przesyłanie danych z Unii do USA. Czy jednak rzeczywiście możemy obawiać się, że wyrok Trybunału oznacza koniec internetu, jaki znamy? Ta teza nie wydaje się być prawdopodobna, chociaż w najbliższym czasie na pewno czeka nas wiele zmian w tym obszarze. O tym, w którym kierunku mogą one pójść, a także jakie kroki powinni podjąć przedsiębiorcy już teraz, piszemy w artykule pt. „Transfer danych osobowych do USA po wyroku w sprawie Schrems II”.

Szczególnej uwadze polecamy także tekst pt. „Wtórny obrót utworami cyfrowymi”, który dotyczy instytucji wyczerpania prawa autorskiego do e-booków i programów komputerowych.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

Z wyrazami szacunku

zespół redakcyjny

Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, które mogą Cię zainteresować

Biuletyn Euro Info 5/2020

Poradnik

Biuletyn Euro Info 5/2020

Zobacz
Biuletyn Euro Info 4/2020

Poradnik

Biuletyn Euro Info 4/2020

Zobacz
Biuletyn Euro Info 3/2020

Poradnik

Biuletyn Euro Info 3/2020

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować