Pomiń nawigację

Biuletyn Euro Info 7/2021

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Prawo Rozwój kompetencji Europa

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2021

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

bardzo wielu przedsiębiorców, ale także tych, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej, jest przekonana o tym, że nie wolno przetwarzać danych osobowych bez uzyskania na to zgody. Jest to do pewnego stopnia zrozumiałe. Przez ponad 20 lat, czyli od wejścia w życie ustawy o ochronie danych osobowych w 1997 r., mieliśmy do czynienia ze swego rodzaju „zgodomanią”, tzn. niemal każdy zbierał zgody od innych w zasadzie na wszystko i przy każdej okazji. To się powoli zmienia i coraz częściej jesteśmy świadomi, że jest to jedyna z kilku podstaw zgodnego z prawem przetwarzania danych. Przy wcale nie jest ona bardziej wartościowa od innych przesłanek, ani też nie ma ona zastosowania w każdym przypadku. Czym zatem jest zgoda? Kiedy to na jej podstawie powinniśmy przetwarzać dane osobowe? Na to i inne pytania znajdziemy odpowiedź w artykule pt. „Zgoda jako podstawa prawna przetwarzania danych osobowych”.

Innym tematem, który poruszamy w tym numerze Biuletynu, jest Taksonomia, czyli nowe przepisy, które mają zwiększyć poziom ochrony środowiska poprzez przekierowanie kapitału z inwestycji szkodzących środowisku na bardziej ekologiczne alternatywy. Artykuł na ten temat polecamy szczególnej uwadze.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

Z wyrazami szacunku,

zespół redakcyjny Biuletynu Euro Info 

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Jak wdrażać programy inicjatyw pracowniczych

Raport

Jak wdrażać programy inicjatyw pracowniczych

Zobacz
Realizacja praw podmiotów danych w świetle RODO

Poradnik

Realizacja praw podmiotów danych w świetle RODO

Zobacz
Bilans Kapitału Ludzkiego 2022/2021. Rozwój kompetencji – uczenie się dorosłych i sektor szkoleniowo-rozwojowy

Raport

Bilans Kapitału Ludzkiego 2022/2021. Rozwój kompetencji – uczenie się dorosłych i sektor szkoleniowo-rozwojowy

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań