Udzielamy informacji o programach pomocowych realizowanych przez PARP.
Katalog Laureatów XXII Konkursu Polski Produkt Przyszłości
Niniejsza publikacja przedstawia projekty nagrodzone w XXII edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
Pobierz wybrany format publikacji:
Historia Konkursu to ponad 1000 projektów instytucji naukowych i firm, które z powodzeniem wprowadzają w życie i zarabiają na innowacjach odpowiadających na potrzeby XXI wieku w niemal każdej dziedzinie życia. Postęp można zauważyć w rosnącej liczbie zgłoszeń, do XXII edycji zgłoszono prawie 100 projektów z dziedzin takich jak medycyna, chemia, sztuczna inteligencja, elektronika czy biotechnologia.
Mamy świadomość, że dobre przykłady uczą lepiej niż najlepsze szkolenia. Dlatego zapraszamy do poznania nagrodzonych i wyróżnionych rozwiązań oraz technologii, które już niebawem będą zmieniać naszą rzeczywistość.
Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy i życzymy pełnej sukcesów drogi rozwoju.
Spis treści
StethoMe® - Inteligentny Stetoskop (StethoMe Sp. z o.o., Poznań)
Fotowoltaiczna szyba z powłoką na bazie kropek kwantowych (ML SYSTEM S.A., Zaczernie)
Zielona sadza pozyskiwana ze zużytych opon (SYNTOIL S.A., Wrocław)
ICE-ON - Akumulator Energii Chłodu (MAR-BUD Sp. z o.o. Budownictwo spółka komandytowa, Warszawa)
Advanced Larynx Imager - zaawansowany system obrazowania krtani (DiagNova Technologies Sp. z o.o., Wrocław)
Musicon - przełomowe urządzenie edukacyjne do stymulacji rozwoju psychofizycznego dziecka (M Sp. z o. o., Warszawa)
ILAGRO - innowacyjny produkt stymulujący odporność roślin (Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Poznań; Innosil Sp. z o.o., Poznań)
Otoimplant - proteza ucha środkowego o działaniu bakteriobójczym (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Kraków)
Henola - unikatowa w skali światowej odmiana konopi przemysłowych komercjalizowana w ramach Programu Konopnego (Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Poznań)