Pomiń nawigację

Autorzy: Praca zbiorowa

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (październik 2022)

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

W miesięczniku „Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań” (październik 2022) znajdą Państwo najważniejsze informacje z krajowego i europejskiego  rynku pracy oraz podsumowania najciekawszych opracowań tematycznych, które ukazały się między 30 września a 28 października 2022 r. Zwracamy uwagę, że Główny Urząd Statystyczny dokonał rewizji miesięcznej stopy bezrobocia rejestrowanego dla Polski ogółem, województw i powiatów, za okres od grudnia 2021 r. do sierpnia 2022 r. Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy, publikowana dotychczas przez GUS, nie podlegała rewizji (źródło: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/informacja-gus-nt-rewizji-stopy-bezrobocia-rejestrowanego-w-2022-r-,8,1.html).

W październikowym numerze omówiono również m.in.:

  • raport EWL Uchodźcy z Ukrainy. Aktywizacja zawodowa w Polsce i Niemczech, prezentujący wyniki badań przeprowadzonych w Polsce i w Niemczech wśród uchodźców z Ukrainy;
  • opracowania serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl – Ucieczka młodych przed wypaleniem oraz Fenomen workation. Dobra robota na… wakacjach, a także
  • raporty dotyczące równości płci: z badań o zasięgu globalnym (Enhancing gender diversity on boards and in senior management of listed companies, przygotowany przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju), europejskim (COVID-19 pandemic and the gender divide at work and home. Living conditions and quality of life, Eurostat) oraz krajowym (Gender equality in the workplace 2022, Wielka Brytania, Randstad).

Zachęcamy do lektury zarówno bieżącego numeru miesięcznika, jak i wydań wcześniejszych, mając nadzieję, że nasze opracowania dostarczą Państwu przydatnych informacji. Linki do materiałów źródłowych pozwolą zapoznać się z pełną treścią wszystkich przywołanych dokumentów.

Spis treści

  • O raporcie       
  • Streszczenie
  • Rynek pracy w Polsce
  • Europejski rynek pracy          
  • Przegląd badań, analiz oraz trendów na rynkach pracy

Inne publikacje, które mogą Cię zainteresować

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (styczeń 2024)

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (styczeń 2024)

Zobacz
Kalendarium wydarzeń ważnych dla polskiego ekosystemu przedsiębiorczości, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju 2023

Raport

Kalendarium wydarzeń ważnych dla polskiego ekosystemu przedsiębiorczości, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju 2023

Zobacz
Fundusze Europejskie - Sięgnij po wsparcie na rozwój

Poradnik

Fundusze Europejskie - Sięgnij po wsparcie na rozwój

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować