UK-Polish TechChallenge

O PROGRAMIE

O PROGRAMIE

UK-Polish TechChallenge to pilotażowy program, dzięki któremu młode małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski będą mogły zaprezentować swoje rozwiązania z dziedziny cleantech i fintech brytyjskim korporacjom, a brytyjskie MŚP – polskim dużym firmom.

Okazją do tego będą dwa wydarzenia, tzw. business mixery, które, w związku z pandemią COVID-19, zostaną zorganizowane w formule online. Pierwsze będzie adresowane do polskich korporacji i brytyjskich małych i średnich firm, a kolejne – do brytyjskich dużych firm i polskich MŚP.

UK-Polish TechChallenge realizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju, Ambasadę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

obrazek

Istotą programu UK-Polish TechChallenge jest zbliżenie dwóch pozornie odległych od siebie światów: świata dużych, dojrzałych polskich i brytyjskich firm dysponujących doświadczeniem, infrastrukturą i zasobami finansowymi, oraz świata młodych, kreatywnych, polskich i brytyjskich firm technologicznych.

Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju


Wielka Brytania posiada jeden z największych ekosystemów sprzyjających rozwojowi nowych technologii, podczas gdy Polska ma ogromny zasób utalentowanych informatyków i inżynierów, oraz szybko rozwijającą się scenę startupową.

J.E. Jonathan Knott, Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej 

obrazek

obrazek

Zapraszamy do udziału duże przedsiębiorstwa, które poszukują - na swój użytek lub z zamiarem komercjalizacji - rozwiązań technologicznych z obszaru fintech i cleantech, a także mniejsze firmy gotowe im je dostarczyć. W ten sposób razem tworzymy przestrzeń wymiany najlepszych praktyk i wspieramy zbliżenie polskiego i brytyjskiego ekosystemu technologicznego.

Adam Banaszak, Zastępca Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości 

DLA MŚP

Polskie młode małe i średnie przedsiębiorstwa technologiczne (zarejestrowane nie wcześniej niż 1 stycznia 2015 r.), działające w obszarze fintech lub cleantech, mogą zgłosić się do udziału w programie, by nawiązać współpracę z brytyjskimi korporacjami.

Wkrótce opublikujemy listę brytyjskich dużych firm wraz z informacją, jakich technologii i rozwiązań poszukują. Jeśli chcecie jako pierwsi otrzymać szczegóły na ten temat, zapraszamy do kontaktu: agnieszka_promianowska@parp.gov.pl, magdalena_zwolinska@parp.gov.pl.

.

.

DLA MŚP

DLA KORPORACJI

DLA KORPORACJI

Do udziału w programie zapraszamy polskie korporacje, poszukujące technologii z obszaru fintech i cleantech do zastosowania w swojej działalności lub komercjalizacji. Każda duża firma przygotuje krótką informację na temat poszukiwanych rozwiązań.

Podczas wirtualnego wydarzenia organizowanego przez PARP i Ambasadę Wlk. Brytanii będziecie mogli spotkać brytyjskie MŚP, które zaproponują konkretne pomysły dostosowane do Waszych oczekiwań. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: agnieszka_promianowska@parp.gov.pl, magdalena_zwolinska@parp.gov.pl.

Organizatorzy

Logo Ambasada Brytyjska Logo Ministerstwo Rozwoju Logo PARP Grupa PFR