Pomiń nawigację

Punkt informacyjny COSME

Szukasz pieniędzy na rozwój swojego biznesu? A może chcesz zacząć sprzedawać swoje produkty na zagranicznych rynkach? Sprawdź jak Program COSME może Ci pomóc w zwiększeniu konkurencyjności Twojej firmy

O programie COSME

O programie COSME

Punkt Informacyjny COSME to miejsce gdzie uzyskasz podstawową wiedzę o Programie COSME oraz szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia Twojej firmy. Dowiesz się o aktualnych konkursach w ramach Programu, pomożemy Ci znaleźć partnerów do Twojego projektu oraz skonsultujemy przygotowany wniosek w ramach tych konkursów.

COSME to program w całości przeznaczony dla małych i średnich firm z terenu Unii Europejskiej. W ramach 2,3 mld EUR budżetu finansowane są działania, które pozwolą Ci uzyskać dofinansowanie, pozyskać partnerów za granicą lub przezwyciężyć pierwsze oznaki kryzysu w firmie. Dzięki COSME dowiesz się również jak prowadzić biznes na wspólnym rynku europejskim i jak chronić Twoją własność intelektualną na dalekich rynkach azjatyckich i amerykańskich.

Potrzebujesz pomocy w poszukiwaniu partnerów do aktualnego konkursu COSME lub chcesz skonsultować Twój wniosek z ekspertami? Napisz na een@parp.gov.pl

 

Aktualne konkursy COSME

  • Nowy konkurs dla klastrów

Głównym celem działania „European Cluster Excellence Programme with ClusterXchange scheme connecting ecosystems and cities COS-CLUSTER-2020-3-03” jest wzmocnienie umiejętności zarządzania klastrami oraz ułatwienie współpracy pomiędzy klastrami i wyspecjalizowanymi ekosystemami oraz miastami w całej Europie.

Termin składania wniosków: 2 lutego 2021 r.

Dowiedz się więcej o konkursie


  • Strategiczne sojusze pomiędzy innowacyjnymi MŚP i tradycyjnymi firmami

Głównym celem niniejszego konkursu jest przyczynienie się do szerszego rozpowszechnienia zaawansowanych technologii w MŚP w Europie oraz pobudzenie ożywienia gospodarczego.

Termin składania wniosków: 2 lutego 2021 r.

Dowiedz się więcej o konkursie


  • Konkurs dla MŚP z branży turystycznej

Celem działania „Innovation uptake and digitalisation in the tourism sector COS-TOURINN-2020-3-03" jest digitalizacja MŚP z sektora turystyki oraz wzmocnienie współpracy transgranicznej.

Termin składania wniosków: 11 lutego 2021 r.

Dowiedz się więcej o konkursie


  • Konkurs dla MŚP w obszarze zamówień publicznych

Głównym celem działania “Co-financing of public procurement of innovation consortia COS-PPI-2020-2-04” jest poprawa dostępu europejskich MŚP do rynku unijnego w obszarze zamówień publicznych w zakresie innowacji.

Termin składania wniosków: 19 stycznia 2021 r.

Dowiedz się więcej o konkursie


  • Konkurs na pośredników w zamówieniach publicznych

Celem działania "Innovation Procurement Broker: Creating Links for the Facilitation of Public Procurement of Innovation COS-LINKPP-2020-2-05" jest wspieranie beneficjentów, którzy będą pełnić funkcję pośredników w zamówieniach publicznych w zakresie innowacji, a także w opracowywaniu i wdrażaniu zrównoważonej metody ułatwiającej udzielanie zamówień publicznych w zakresie innowacji.

Termin składania wniosków: 25 lutego 2021 r.

Dowiedz się więcej o konkursie


Sprawdź aktualne i zakończone konkursy


Aktualne konkursy COSME

Projekty COSME dla przedsiębiorców

W ramach Programu COSME finansowanych jest wiele projektów, których zadaniem jest wsparcie Twojej firmy. Sprawdź, które będą dla Ciebie najbardziej użyteczne:

Nie masz pewności, czy to odpowiedni program finansowania dla twojej firmy?
Napisz lub zadzwoń na infolinie 22 574 07 07 oraz 0 801 332 202