Mentorzy

 

To niezwykle ważne, aby w trudnych chwilach mieć możliwość kontaktu z mentorem, doświadczonym przedsiębiorcą, osobą, do której mamy zaufanie, która jest dla nas autorytetem i która poradziła sobie z podobnymi do naszych problemami.

Dariusz Bednarski

Dariusz Bednarski

Grant Thornton

Dobrze się czuję, kiedy pomagam przedsiębiorcom, mogę dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, kompetencjami.

Działam w branży doradztwa podatkowego, prawnego i biznesowego. Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny i w których mogę pomóc to: sukcesja, podatki, struktury prawne biznesu, zarządzanie firmami usług profesjonalnych.

Grzegorz Maślanko

Grzegorz Maślanko

Grant Thornton

Będąc mentorem mogę efektywnie pomagać innym.

Działam w branży doradztwa podatkowego i prawnego. Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny i w których moge pomóc to: doradztwo podatkowe, doradztwo prawne (prawo spółek handlowych).

Maria Magdalena Kwiatkiewicz

Maria Magdalena Kwiatkiewicz

YES

W mojej firmie większość obowiązków operacyjnych przekazałam już synowi, Tomaszowi Kwiatkiewiczowi. Zbudowałam zespoły, które doskonale i samodzielnie potrafią realizować strategię firmy. Nadszedł moment, aby spróbować podzielić się swoim doświadczeniem z innymi, którzy może mieli trochę mniej szczęścia w prowadzeniu swojej firmy.

Działam w branży jubilerskiej, a obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna i w których moge pomóc to: zarządzanie zespołami ludzkimi, badanie potrzeb klienta i opracowywanie oferty handlowej, sprzedaż, szukanie pasji.

Henryk Pietraszkiewicz

Henryk Pietraszkiewicz

Emerytowany pracownik bankowy

Moje ponad 20-letnie doświadczenie bankowe we współpracy z różnymi firmami pozwala na szybkie diagnozowanie sytuacji firm i wypracowywanie planów ich naprawy. Pomaganie innym, dzielenie się doświadczeniem to bardzo cenny paradygmat. Udział w programie mentoringowym to dla mnie kolejne ciekawe doświadczenie i duża przyjemność.

Mogę pomóc w analizie finansowej firm, kredytowaniu działalności gospodarczej, restrukturyzacji kredytów i pożyczek, restrukturyzacji firm, zarządzaniu firmą, negocjacjach e z bankami, planach wychodzenia z sytuacji kryzysowej firmy, windykacji kredytów.

Ewa Magier

Ewa Magier

Autosfera

Lubię ludzi. Czuję, że jestem silna psychicznie i mogę dzielić się swoją mocą z innymi. Wierzę, że mentoring i dobre rozmowy pomagają ludziom w wielu sytuacjach życiowych. Widzę ludzi, którzy mają mniej doświadczeń i czuję, że mogę im coś wartościowego przekazać. Czasem nawet zainteresowanie ich problemami jest ważne.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: kreowanie liderów i zastępców, ustalanie priorytetów i wartości w życiu i w pracy, analiza danych sprzedażowych, controlling kosztów, ustalanie celów operacyjnych i strategicznych, podejście procesowe, systemy jakości, najnowsza norma ISO 9001: 2015 uwzględniająca zarządzanie ryzykiem i koncepcję interesariuszy organizacji (firmy).

Branża: usługi diagnostyki i napraw pojazdów samochodowych.

Ewelina Pisarczyk

Ewelina Pisarczyk

Majster-Pol Kosińscy

Nasza firma (produkujemy chemię budowlaną) w swojej historii ma kilka trudnych momentów. Świadomość, że było przez chwilę bardzo źle i dzięki temu teraz jest dobrze daje nam pewność i poczucie, że zawsze sobie poradzimy. Bycie mentorem traktuję jako rodzaj misji, ponieważ chcę, aby nasza historia dodała innym przedsiębiorcom otuchy i pozwoliła uwierzyć, że nawet beznadziejnie sytuacje nie oznaczają końca, a niejednokrotnie początek czegoś lepszego. Prawdziwy sukces można osiągnąć jedynie poznając smak porażki.

Dużo energii poświęcam relacjom i ich właściwemu budowaniu, ponieważ wierzę, że tylko dzięki temu możemy stworzyć coś wartościowego. Stale poszerzam swoje kompetencje z zakresu zarządzania, na zasadach jakimi kierują się tak zwane turkusowe przedsiębiorstwa, w których szef jest doradcą, pomagającym pracownikom realizować ich potencjał, a nie nadzorcą i egzekutorem. Uważam, że ten model zarządzania w niedalekiej przyszłości wyprze tradycyjne, hierarchiczne schematy zarządzania.

Grażyna Filipiak

Grażyna Filipiak

ADR Grażyna Filipiak

Chętnie podzielę się moim długoletnim doświadczeniem zawodowym, szczególnie z zakresu prowadzenia samodzielnie działalności gospodarczej. Nie wykluczam, że i ja wzbogacę się o nowe umiejętności.

Działam w branży finansów, rachunkowości, podatkowej. Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna i w których moge pomóc to: zarządzanie finansami, organizacja systemu rachunkowości, zarządzanie zasobami ludzkimi (twardy HR).

Piotr Wendorff

Mare Lux Sp. z o.o.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny to: organizowanie procesów biznesowych (optymalizacja, skalowalność, strategia); budowanie wizji. Zostałem Mentorem, by dzielić się z mentee moim wsparciem i doświadczeniem i przy okazji samemu się rozwijać.

Kamila Piernik-Wierzbowska

Kamila Piernik-Wierzbowska

M. Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni

Moja praca zawodowa i doświadczenie dotyczą pomagania innym i rozwiązywania ich problemów. Często wydawałoby się, że sytuacja jest patowa i nie do rozwiązania. W wielu przypadkach do problemów dochodzi na skutek braku komunikacji, lęku przed stawieniem czoła sytuacji i "zamiataniu spraw pod dywan". Moim zadaniem jest spojrzenie na zaistniały problem, w szczególności na ogólny kontekst sprawy, dzięki czemu mogę doradzić, jak można dalej postępować. Staram się naświetlać całokształt sytuacji i skupiać się na tym, żeby umożliwić w firmie dalsze skuteczne działanie, albo podjęcie trudnych decyzji. W życiu kieruję się zasadą, że zrozumienie drugiej osoby to podstawa do tego, żeby każde nasze działanie było takie, jakie chcielibyśmy, aby było. Wiem, że mogę pomóc innym i nie potrafię przejść obojętnie obok sytuacji, w której mogłabym to zrobić.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: prawo i negocjacje (pomoc przy zawieraniu umów handlowych i o współpracy, relacje z klientami i zajmowanie się skargami i roszczeniami klientów), tworzenie struktur prawnych dla pracowników (regulaminy, umowy o pracę, postępowanie przy zmianach w strukturze zatrudnienia), procedury handlowe z klientami, pomoc przy niwelowaniu zatorów płatniczych, egzekwowanie płatności od klientów, zabezpieczanie interesów firmy w świetle niewypłacalności. Pomoc przy rozwiązywaniu sporów wewnątrz firmy oraz w relacjach z innymi podmiotami.

Marcin Kowalski

Marcin Kowalski

Human Partner

Mentoring uważany jest za najbardziej efektywną metodę rozwoju pracowników i kadry kierowniczej organizacji. Indywidualne sesje mentoringowe w projekcie są okazją do poznania ciekawych przedsiębiorców oraz do inspirowania i stymulowania rozwoju ich potencjału. Jako konsultant ds. rozwoju biznesu chciałbym nadal rozwijać się, a mentoring umożliwia rozwijanie własnych zdolności interpersonalnych i liderskich.

Specjalizuję się w tematyce innowacyjności, wspierania rozwoju organizacji, zarządzania zasobami ludzkimi, w tym w przywództwie. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu treningów i sesji doradczych dla wyższej kadry menedżerskiej małych i średnich przedsiębiorstw. W 2015 r. jako doradca współpracowałem w Polsce z Bankiem Światowym.

Moją pasją zawodową jest współpraca z przedsiębiorcami przy ambitnych projektach, które przyczyniają się do rozwoju zarówno na poziomie organizacyjnym, jak i indywidualnym. Moim hobby jest również zdobywanie wiedzy w dziedzinie zarządzania, innowacji oraz doskonalenie swoich umiejętności.

Ewa Jankowska

Ewa Jankowska

Cafe Creator

Nasza rodzinna firma CAFE CREATOR (produkcja kawy i herbaty) istnieje od sierpnia 2012 r. Właścicielem firmy jest moja córka, Alicja Jankowska. Mamy podpisaną umowę o współpracy i korzystaniu z mojego know-how, jako długoletniego dyrektora produkcji Poznańskiej Palarni Kawy ASTRA i wieloletniego członka zespołu badawczego. Moje 40-letnie doświadczenie zawodowe i naukowe oraz ogromna życiowa pasja były przyczyną stworzenia naszej firmy. Jestem uznanym ekspertem w zakresie jakości i technologii przerobu kawy. Potwierdzeniem wiedzy, kompetencji i chęci dzielenia się sukcesami są liczne certyfikaty i nagrody, zarówno moje osobiste jak i naszej młodej firmy. Pokazują jak postrzegam swój biznes, siebie i współpracowników. By odnieść sukces trzeba przejść wszystkie stopnie wtajemniczenia -od chwały po klęskę, a porażki są drogowskazem na drodze do sukcesu.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: zarządzanie firmą, budowanie wizji i strategii, poszukiwanie dróg rozwoju, odnajdowanie swojej niszy na rynku, wprowadzanie spokoju i harmonii w zespołach, poszukiwanie nowatorskich produktów, prowadzenie negocjacji, budowanie długotrwałego sukcesu w oparciu o wiarygodność we wszystkim, co robię.

Victoria Iwanowska

Victoria Iwanowska

Victoria Travel

Pragnę być mentorem w programie Early Warning, aby wykorzystać swoje wartości oraz doświadczenie zawodowe do pomagania innym przedsiębiorcom. Od 15 lat prowadzę firmę rodzinną wspierającą przedsiębiorstwa i ich pracowników w realizacji marzeń. W naszej firmie realizujemy także własne marzenia oraz odnosimy wiele małych i dużych sukcesów, ale w momencie kryzysu było nam bardzo ciężko. Wierzę, że systemowe wsparcie może pomóc przedsiębiorcom łatwiej i szybciej stanąć na nogi, dlatego dziś chcę wspierać firmy w ich trudnych momentach. Wierzę, że małymi kroczkami możemy zmieniać świat. Stawiam do dyspozycji moje doświadczenie, energię i zaangażowanie.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: marzenia biznesowe i prywatne widzę jako CEL. Dzięki temu jestem najbardziej efektywna na etapie wizji, nadawaniu kierunku działania oraz wspieraniu realizacji. Inspiruję i motywuję zespoły do szukania odpowiedzi na pytanie „jak” zamiast „czy”. Wierzę, że się da!

Agnieszka Simon - Adamczewska

Agnieszka Simon - Adamczewska

Korrelat grupa doradcza

Działam w branży doradztwa biznesowego. W Early Warning chcę robić to, co zawodowo robię, na co dzień - dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem controllerem biznesowym - od dwudziestu lat projektuję i wdrażam systemy wspomagające podejmowanie decyzji przez kadrę menedżerską w przedsiębiorstwach na różnym etapie rozwoju i w różnej kondycji. Przeprowadzam wnikliwe badania due diligence, aby rzetelnie ustalić tę kondycję oraz przygotowuję plany restrukturyzacji.

Anna Tkaczyk

Anna Tkaczyk

BusinessDriven

Branża: doradztwo personalne i job coaching

Wierzę, że każdy człowiek ma moc, a organizacja siłę, tkwiącą w ludziach, którzy ją tworzą. Pomagam ją odkryć i nauczyć się z niej korzystać efektywnie. Mam poczucie misji i to właśnie powód, dla którego tu jestem. Czerpię swoją energię z ludzi i otoczenia, uwielbiam podróżować i poznawać świat. Traktuję życie jak przygodę, którą będę z radością wspominać. Mam ciekawe i nietypowe doświadczenie, z którego warto skorzystać.

Andrzej Rusek

Andrzej Rusek

AMR Consulting Andrzej Rusek

Przez 24 lata pracowałem w grupie L’Oréal Polska na różnych kierowniczych stanowiskach, z czego kilkanaście lat, jako członek zarządu. Sądzę, że przez te lata zebrałem duże doświadczenie i kompetencje. Teraz, gdy jestem niezależnym doradcą i inwestorem, chciałbym na zasadzie wolontariatu móc się podzielić moją wiedzą, jako mentor.

Donata Ignaszak

Donata Ignaszak

Ignaszak

Działam w branży samochodowej. Zajmuję się handlem i usługami. Moja pasja to pomaganie ludziom w zrozumieniu celu swojego życia i ich duchowe wspieranie. W ponad 25-letniej praktyce prowadzenia firmy rodzinnej, zebrałam wiele doświadczeń, które mogą przydać się innym, stojącym przed podobnymi wyzwaniami, jak ja. Pomimo iż jestem już w wieku emerytalnym, nadal czynnie uczestniczę w pracy firmy, akceptując przekazane przywództwo następnemu pokoleniu.

Aneta Sadowska

Aneta Sadowska

Q&A Communications

Zarządzanie projektami i budowanie zespołów do konkretnych zadań, PR kryzysowy/korporacyjny, konsultacje społeczne- to obszary zawodowe, w których czuję się najbardziej kompetentna. Uważam, że doświadczenie wynikające z przeprowadzenia ponad 400 projektów podczas 16 lat pracy w PR daje solidną bazę wiedzy do tego, by dzielić się z innymi.

Dariusz Urbaś

Dariusz Urbaś

Kontraktors.pl

W Early Warning Europe chcę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem biznesowym. Działam w branży budowlanej. Jestem przedsiębiorcą z ponad 20-letnim doświadczeniem, który zasmakował sukcesów jak i dotkliwej porażki. Chcę pomagać przedsiębiorcom, którzy wpadli lub wpadną w kłopoty, zarówno pod względem merytorycznym jak i mentalnym. W tej chwili prowadzę kilka projektów koncentrujących się na obsłudze klienta indywidualnego, który buduje swój dom.

Maciej Krotoski

Maciej Krotoski

M. Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni

Jestem adwokatem w czwartym pokoleniu, a zawód adwokata związany jest z pewnego rodzaju misją społeczną. Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to wielka odpowiedzialność. Pomagam podejmować trafne decyzje biznesowe. Duży nacisk kładę na osobisty kontakt i prowadzenie rozmów, ponieważ to dzięki temu można poznać prawdziwe problemy i ich przyczyny. Zostanie mentorem umożliwi mi dzielenie się swoim doświadczeniem i wiedzą na jeszcze szerszą skalę.

Patryk Filipiak

Patryk Filipiak

Filipiak Babicz Kancelaria Prawna

Działam w branży doradztwa prawnego i restrukturyzacyjnego. Inicjatywa Early Warning Europe jest brakującym ogniwem, które w ramach obrotu gospodarczego i prawnego pozwoli wzbudzić w przedsiębiorcach wolę i decyzję podjęcia środków zaradczych zanim naprawa firmy stanie się niemożliwa. Obecnie, w ramach różnych sfer działalności, diagnozuję brak świadomości przedsiębiorców odnośnie istnienia efektywnych instrumentów ochrony i wsparcia w kryzysie. Mimo naprawdę niezłych instrumentów prawnych, wnioski do sądu lub restrukturyzacja pozasądowa są wciąż przeprowadzane zbyt późno.

Piotr Błażejewski

Piotr Błażejewski

Stara Przędzalnia

Moja branża to biznes rodzinny, współpraca na styku biznesu z samorządami, wdrażanie w praktyce programu rewitalizacji obiektów zabytkowych i zasobów ludzkich. Osobiste doświadczenia życiowe, jak również biznesowe, uświadomiły mi, że kryzysy dotykają obecnie wiele firm rodzinnych. Podczas różnych konferencji organizowanych dla tego typu przedsiębiorstw wielokrotnie sygnalizowałem, że konieczne jest stworzenie systemu wsparcia dla właścicieli firm rodzinnych. Program Early Warning Europe idealnie wpisuje się w te oczekiwania. W dobie globalizacji firmy rodzinne potrzebują takiego wsparcia, by mogły konkurować z firmami zagranicznymi działającymi na polskim rynku.

Marian Ber

Marian Ber

Freelancer

Moja motywacja, aby zostać Mentorem wynika z chęci dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, jakie zdobyłem w trakcie swojej kariery zawodowej. Doświadczenie to oparte było o zarządzanie przedsiębiorstwami, które popadły w chwilowe kłopoty. Znam z autopsji sytuację, gdy przedsiębiorca zostaje sam z problemami, których nie potrafi rozwiązać, bo brak mu niezbędnej do tego wiedzy. W moim otoczeniu znalazły się wtedy osoby, które bezinteresownie zaangażowały się w pomoc mnie i firmie. Wiedząc, jak wielkie ma to znaczenie dla przedsiębiorcy – zarówno merytoryczne jak i psychologiczne – chciałbym wykorzystać to doświadczenie w pracy z przedsiębiorcami. Działam w branży doradztwa biznesowego.

Anna Kosil-Jarząbek

Anna Kosil-Jarząbek

KOSIL Kancelaria Adwokacka

Uważam, że ochrona interesów firmy i jej rozwój nigdy nie są oderwane od życia prywatnego i osobistych spraw przedsiębiorców. Prawo spadkowe i rodzinne jest bardzo pomocne w kreowaniu i rozwoju firmy. Dlatego w pracy z przedsiębiorcami zwracam uwagę na przenikanie się tych dwóch światów. Jako Mentor chcę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Uważam, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a spojrzenie na dany problem z zewnątrz może się okazać odkrywcze, cenne i inspirujące.

Aleksander Pachole

Aleksander Pachole

Atest Gaz A.M.Pachole

Działam w branży elektroniki przemysłowej. Zarządzanie projektami, zarządzanie informacją i dokumentacją w firmie oraz zarządzanie strategiczne – to obszary zawodowe, w których czuję się najbardziej kompetentny. Jeśli ktoś uzna, że moja wiedza i doświadczenie mogą mu być przydatne to służę pomocą właśnie w tych tematach. Moje pasje pozazawodowe to muzyka klasyczna i turystyka piesza.

Joanna Śnioch-Młynarska

Joanna Śnioch-Młynarska

Śnioch i Partnerzy; Śnioch i Kulik S.J.

Moja branża to finanse i ubezpieczenia; rewitalizacja nieruchomości; zarządzanie nieruchomościami; wynajem nieruchomości. Po wielu latach pracy w korporacjach na stanowiskach menedżerskich przyszedł czas na własny biznes. Otworzyłam jedną firmę, potem kolejne. Przeszłam wielkie i małe kryzysy spowodowane zewnętrznymi i wewnętrznymi problemami. Moje pasje to: globtroterskie podróże, literatura piękna, gotowanie i zupełnie nowa pasja - przywracanie świetności starym, zniszczonym przedmiotom.

Piotr Hans

Piotr Hans

NOVOL

Obszary zawodowe, w których czuję się najbardziej kompetentny to: strategia, analiza danych, finanse, rachunkowość i zarządzanie ryzykiem. Chcę zostać Mentorem, ponieważ dzielenie się z innymi daje niezwykłą energię. Poza tym lubię robić nowe rzeczy, chciałbym poznać inspirujących ludzi (mentorów, przedsiębiorców). Umiem patrzeć na przedsiębiorstwo „z helikoptera”, co na pewno przyda się firmom w kłopotach. Branże, w których działam: handel (B2B), produkcja (chemia), usługi profesjonalne (szkolenia/doradztwo)

Ewa Błażejowska

Ewa Błażejowska

Błażejowska Nowakowski Radcowie Prawni

Pragnę dzielić się doświadczeniem, wzbogacać swoje możliwości o doświadczenia innych, lepiej rozumieć mechanizmy zachowań, poznać osoby i problemy, które są do rozwiązania. Obszary zawodowe, w których czuję się najbardziej kompetentna to doradztwo prawne dla przedsiębiorstw, IT, bezpieczeństwo informacji, własność intelektualna, inwestycje budowlane, prawo pracy i sukcesja.

Zofia Rekosz

Zofia Rekosz

Azyl Biuro Rachunkowe

Działam w branży finansów i rachunkowości. Chcę działać dla dobra innych, służyć swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Wspierać inne firmy w ich rozwoju, ale także w trudnych chwilach, kiedy trzeba podejmować niełatwe decyzje. Zakładam, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Doświadczyłam tego w swoim życiu i chcę o tym przekonać innych.

Krzysztof Kasperuk

Krzysztof Kasperuk

Panheri

Szkolenia, consulting i wystąpienia publiczne to moje specjalizacje. Biznes to jest szkoła życia. W tej szkole napotyka się na różne doświadczenia. Część z nich to popadanie w różne kłopoty biznesowe. Wtedy dobrze jest dostać od kogoś pomoc. Osobiście uważam, że przedsiębiorcy powinni sobie wzajemnie pomagać, bowiem wszystko, co od siebie dajemy, wraca ze zdwojoną siłą.

Piotr Nowakowski

Piotr Nowakowski

Błażejowska Nowakowski Radcowie Prawni

Działam w branży prawnej i restrukturyzacyjnej. W mojej pracy zawodowej często stykam się z sytuacjami, w których przedsiębiorca zbyt późno zwraca się o pomoc do specjalisty i często nie widzi symptomów zwiastujących poważne trudności. Widzę sens projektu Early Warning Europe i chcę dzielić się w nim moim doświadczeniem i umiejętnościami.

Tomasz Leśniak

Tomasz Leśniak

Kancelaria Lesta

Działam w branży doradztwa prawnego. Uważam, że wiele sporów można rozwiązywać polubownie, a dzięki temu zaoszczędzić czas i pieniądze. Emocje, jakie powstają przed konfliktem, jak i w trakcie jego trwania mogą doprowadzić do podejmowanie nieracjonalnych decyzji, które najczęściej mają nieodwracalne skutki. Chciałbym wspierać przedsiębiorstwa rodzinne w rozwiązywaniu konfliktów, by nie musiały kierować swoich sporów na drogę postępowania sądowego.

Patrycjusz Marcinkowski

Patrycjusz Marcinkowski

Marcinkowski Broker

Jestem brokerem ubezpieczeniowym. Mam doświadczenie ze start-upem w branży fintech. Kilka lat temu nasza firma przeżywała trudności finansowe. Jednak udało nam się utrzymać i rozwinąć na bardzo konkurencyjnym rynku. Wiem, jakie to trudne i stresujące, dlatego chcę pomóc innym, którzy są w kłopotach. Obszary zawodowe, w których czuję się najbardziej kompetentny to: zarządzenie (projektami, procesami, ryzykiem), strategia, negocjacje, ubezpieczenia, nowe technologie i innowacje.

Wojciech Dziewolski

Wojciech Dziewolski

Dziewolski

Projekt Early Warning Europe jest pożytecznym pomysłem. Daje możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i wskazanie praktycznych metod rozwiązywanie problemów. Przez prawie 30 lat prowadziłem różnej skali firmy, w różnych fazach - od powstania, przez rozwój (notowanie na GPW) po ich erozję i likwidację. Chętnie podzielę się moimi doświadczeniami, jednocześnie liczę na możliwość dalszego rozwoju i poznania kreatywnych, dynamicznych ludzi czynu. Zarządzam firmą. Prowadzę wypożyczalnie kamperów.

Irena Kurdziel

Kotrak S.A.

Mam silny charakter i duże doświadczenie w zarządzaniu firmą. Chętnie podzielę się swoją wiedzą i wesprę osoby słabsze, niezdecydowane. Jestem bacznym obserwatorem aktywności zawodowej ludzi, z którymi współpracuje i z którymi się spotykam. Umiem wyciągać wnioski z rozmów biznesowych.

Dawid Gryniewicz

Manufaktura Mojej Mamy

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny to zarządzanie, finanse, inwestycje, produkcja, sprzedaż, logistyka, monitoring procesów, prawo gospodarcze. Chcę podzielić się z innymi moją wiedzą i doświadczeniem i pokazać, że praca może być również pasją.

Rafał Lusina

HABA RL

Zostałem Mentorem, ponieważ pomaganie innym sprawia mi przyjemność. Moją pasją jest budowanie relacji pomiędzy Polakami z kraju i z zagranicy poprzez rajdy motocyklowe. To właśnie w budowaniu relacji czuję się najbardziej kompetentny.

Aneta Gibek-Wiśniewska

Kancelaria Adwokacka Adwokat Aneta Gibek – Wiśniewska

Poprzez wieloletnią i bogatą aktywność związaną z mediacją, pozyskałam cenną wiedzę dotyczącą m.in. umiejętności efektywnego komunikowania się oraz rozwiązywania spornych kwestii w sposób satysfakcjonujący wszystkie strony konfliktu. Pragnę podzielić się zdobytą wiedzą i wypracowanym doświadczeniem. Bycie Mentorem wpisuje się w zakres mojej działalności, a także pozwala na szerzenie idei budowania konstruktywnego dialogu.

Barbara Kamińska

Fundacja Mediatio

Posiadam dużą naturalną potrzebę pogłębiania wiedzy i zdobywania doświadczeń oraz dzielenia się tym potencjałem. Mogę to robić stając się autorytetem i osobą zaufania, katalizatorem pozytywnych zmian. Efektywność firm oraz rozwiązywanie problemów wynikających z wyzwań globalnego świata to procesy, w których chcę aktywnie uczestniczyć.

Paweł Indyka

INDYKA Paweł Indyka

Zawodowo zajmowałem się kontrolą wewnętrzną, potrafię wyszukać nieprawidłowości oraz widzę słabości stanowiące wąskie gardło w procesie. Na co dzień zajmuje się, z dobrym skutkiem, poszukiwaniem pracy dla osób – uczestników projektów unijnych, używam certyfikowanych narzędzi do badania potencjału edukacyjnego i zawodowego ludzi. Chce dzielić się z firmami, które zgłoszą się do projektu posiadaną wiedzą.

Janina Król-Chmurska

SILMACH Sp. z o.o. Sp. k.

Zostałam Mentorem EWE, ponieważ chcę poznać bliżej, od wewnątrz, środowiska firm rodzinnych. Zobaczyć co je trapi, co spędza im sen z powiek i wspólnie z innymi Mentorami nakierować na właściwą drogę prowadzącą do rozwiązania problemów, w oparciu o własne doświadczenia i kompetencje biznesowe.

Karol Wilczko

Comperia.pl, Comperia Ubezpieczenia

Jestem liderem z krwi i kości, merytorycznie i osobowościowo skupionym na ludziach i celach zarazem. Na własnej skórze przeżyłem wiele porażek biznesowych, ale też tyle samo razy powstawałem z upadku. Jestem przekonany, że tak duży bagaż różnych doświadczeń może być inspiracją i drogowskazem dla tych, którzy potrzebują wsparcia w swoim biznesie. Wiem, że gdybym miał kogoś takiego, to o wiele łatwiej przeszedłbym trudne momenty w prowadzeniu własnego biznesu.

Agnieszka Czajkowska-Wendorff

Psycholog

Zostałam Mentorem, ponieważ pasjonuje mnie rozwój ludzi, motywowanie ich, wspieranie, budowanie poczucia własnej wartości, a także poszukiwanie. Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna to umiejętności miękkie, komunikacja, mediacje.

Justyna Józefowicz

STYKI Justyna Józefowicz

Zostałam mentorką, ponieważ wiem, jak ważne jest odpowiednie wsparcie przy rozwijaniu biznesu, a jednocześnie jestem przekonana, że potrafię takiego wsparcia udzielić. Mam doświadczenie jako przedsiębiorca, ale również adekwatne wykształcenie i kompetencje osobiste. Pracuję zarówno z przedsiębiorcami, jak i przedstawicielami innych sektorów. Wiem z jakimi wyzwaniami mogą borykać się przedsiębiorcy. Czerpię dużą satysfakcję ze współpracy, która przynosi im wymierne efekty.

Dorota Wieczorek

Dorota Wieczorek Doradztwo Biznesowe

Jestem mentorem od 6 lat. Potrafię inspirować do działania i pokazać nowe kierunki. Praca w korporacji nauczyła mnie patrzeć na firmę jako całość i zachować „perspektywę z lotu ptaka”. Mam doświadczenie w prowadzeniu własnych firm od 7 lat. Jednocześnie i ja się rozwijam, aby jak najlepiej wspierać przedsiębiorców. Aktualnie prowadzę 2 procesy mentoringowe, utrzymuję relację po zakończeniu procesów mentoringowych z 3 przedsiębiorcami od 3 lat.

Izabela Libera

Libera i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

Mentoring stanowi dla mnie wyzwanie i kolejny etap w rozwoju osobistym. Jednocześnie uważam, że moje cechy osobowościowe oraz zdobyte doświadczenie predestynują mnie do takiej roli. Chcę dzielić się z innymi tym, co sama osiągnęłam i wspierać ich w drodze do dalszego rozwoju osobistego i biznesowego.

Marcin Dembowski

Adizes Institute

Pomoc i dzielenie się wiedzą z innymi jest niezwykle przyjemne, a jednocześnie pozwala mi uczyć się dalej i zdobywać nowe doświadczenia. Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny to: wstępna analiza pozwalająca na przygotowanie planu uzdrowienie organizacji, zaradzanie strategiczne, sukcesja firmy rodzinnej, uwolnienie właściciela z pułapki założyciela, tworzenia misji i strategii pozwalającej na szybki rozwój i przewagę nad konkurencją.

Piotr Stanisław Kaczmarek

Fiorentini Polska Spółka z o.o.

Jestem przekonany, że moja wiedza i doświadczenie może być wykorzystana również przez innych. Jestem na takim etapie rozwoju swojej kariery zawodowej i życia osobistego, że nie muszę niczego udowadniać, natomiast mogę zacząć się czymś dzielić. Tym czymś jest doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym, głównie w zakresie „business development”.

Lucyna Ławniczak

Autonomia Consulting Lucyna Ławniczak

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna to: usprawnianie organizacji wg TOC, usprawnianie sił sprzedaży, rozwijanie umiejętności menadżerskich i przywódczych, rozwijanie umiejętności sprzedażowych. Zostałam Mentorem, by pomagać innym firmom i zdobyć ciekawe doświadczenie.

Krzysztof Błażejewski

InRelatio-Przestrzeń Emocji i Relacji

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny to komunikacja w kryzysie, relacje między współwłaścicielami, szczególnie w rodzinie prowadzącej wspólnie biznes, radzenie sobie z emocjami w pracy, współpraca oparta na empatii. Zostałem Mentorem żeby wspierać innych w rozwoju. Na tym się znam i to robię dobrze.

Monika Sacewicz

ApexNet Sp. z o.o. Sp. k.

Rolę Mentora mam zaszczyt pełnić już od jakiegoś czasu. Jest to mniej sformalizowane, mimo to równie odpowiedzialne. Dzielenie się moim doświadczeniem z jednej daje poczucie satysfakcji, na które pracowałam wiele lat, z drugiej pozwala rozwinąć również samą siebie. Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna to: marketing, sprzedaż, komunikacja w firmie i cele strategiczne firmy versus cele osobiste Zarządu.

Praca z mentorem jest bezpłatna.

id: 50087