Early Warning - Mentorzy

Early Warning - Mentorzy

To niezwykle ważne, aby w trudnych chwilach mieć możliwość kontaktu z mentorem, doświadczonym przedsiębiorcą, osobą, do której mamy zaufanie, która jest dla nas autorytetem i która poradziła sobie z podobnymi do naszych problemami.

Dariusz Bednarski

Dariusz Bednarski

Grant Thornton

Dobrze się czuję, kiedy pomagam przedsiębiorcom, mogę dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, kompetencjami.

Działam w branży doradztwa podatkowego, prawnego i biznesowego. Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny i w których mogę pomóc to: sukcesja, podatki, struktury prawne biznesu, zarządzanie firmami usług profesjonalnych.

Grzegorz Maślanko

Grzegorz Maślanko

Grant Thornton

Będąc mentorem mogę efektywnie pomagać innym.

Działam w branży doradztwa podatkowego i prawnego. Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny i w których moge pomóc to: doradztwo podatkowe, doradztwo prawne (prawo spółek handlowych).

Maria Magdalena Kwiatkiewicz

Maria Magdalena Kwiatkiewicz

YES

W mojej firmie większość obowiązków operacyjnych przekazałam już synowi, Tomaszowi Kwiatkiewiczowi. Zbudowałam zespoły, które doskonale i samodzielnie potrafią realizować strategię firmy. Nadszedł moment, aby spróbować podzielić się swoim doświadczeniem z innymi, którzy może mieli trochę mniej szczęścia w prowadzeniu swojej firmy.

Działam w branży jubilerskiej, a obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna i w których moge pomóc to: zarządzanie zespołami ludzkimi, badanie potrzeb klienta i opracowywanie oferty handlowej, sprzedaż, szukanie pasji.

Henryk Pietraszkiewicz

Henryk Pietraszkiewicz

Emerytowany pracownik bankowy

Moje ponad 20-letnie doświadczenie bankowe we współpracy z różnymi firmami pozwala na szybkie diagnozowanie sytuacji firm i wypracowywanie planów ich naprawy. Pomaganie innym, dzielenie się doświadczeniem to bardzo cenny paradygmat. Udział w programie mentoringowym to dla mnie kolejne ciekawe doświadczenie i duża przyjemność.

Mogę pomóc w analizie finansowej firm, kredytowaniu działalności gospodarczej, restrukturyzacji kredytów i pożyczek, restrukturyzacji firm, zarządzaniu firmą, negocjacjach e z bankami, planach wychodzenia z sytuacji kryzysowej firmy, windykacji kredytów.

Ewa Magier

Ewa Magier

Autosfera

Lubię ludzi. Czuję, że jestem silna psychicznie i mogę dzielić się swoją mocą z innymi. Wierzę, że mentoring i dobre rozmowy pomagają ludziom w wielu sytuacjach życiowych. Widzę ludzi, którzy mają mniej doświadczeń i czuję, że mogę im coś wartościowego przekazać. Czasem nawet zainteresowanie ich problemami jest ważne

Działam w branży jubilerskiej, a obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna i w których moge pomóc to: zarządzanie zespołami ludzkimi, badanie potrzeb klienta i opracowywanie oferty handlowej, sprzedaż, szukanie pasji.

Ewelina Pisarczyk

Ewelina Pisarczyk

Majster-Pol Kosińscy

Nasza firma (produkujemy chemię budowlaną) w swojej historii ma kilka trudnych momentów. Świadomość, że było przez chwilę bardzo źle i dzięki temu teraz jest dobrze daje nam pewność i poczucie, że zawsze sobie poradzimy. Bycie mentorem traktuję jako rodzaj misji, ponieważ chcę, aby nasza historia dodała innym przedsiębiorcom otuchy i pozwoliła uwierzyć, że nawet beznadziejnie sytuacje nie oznaczają końca, a niejednokrotnie początek czegoś lepszego. Prawdziwy sukces można osiągnąć jedynie poznając smak porażki.

Dużo energii poświęcam relacjom i ich właściwemu budowaniu, ponieważ wierzę, że tylko dzięki temu możemy stworzyć coś wartościowego. Stale poszerzam swoje kompetencje z zakresu zarządzania, na zasadach jakimi kierują się tak zwane turkusowe przedsiębiorstwa, w których szef jest doradcą, pomagającym pracownikom realizować ich potencjał, a nie nadzorcą i egzekutorem. Uważam, że ten model zarządzania w niedalekiej przyszłości wyprze tradycyjne, hierarchiczne schematy zarządzania.

Grażyna Filipiak

Grażyna Filipiak

ADR Grażyna Filipiak

Chętnie podzielę się moim długoletnim doświadczeniem zawodowym, szczególnie z zakresu prowadzenia samodzielnie działalności gospodarczej. Nie wykluczam, że i ja wzbogacę się o nowe umiejętności.

Działam w branży finansów, rachunkowości, podatkowej. Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna i w których moge pomóc to: zarządzanie finansami, organizacja systemu rachunkowości, zarządzanie zasobami ludzkimi (twardy HR).

Piotr Wendorff

Piotr Wendorff

Mare Lux Sp. z o.o.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny to: organizowanie procesów biznesowych (optymalizacja, skalowalność, strategia); budowanie wizji. Zostałem Mentorem, by dzielić się z mentee moim wsparciem i doświadczeniem i przy okazji samemu się rozwijać.

Kamila Piernik-Wierzbowska

Kamila Piernik-Wierzbowska

M. Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni

Moja praca zawodowa i doświadczenie dotyczą pomagania innym i rozwiązywania ich problemów. Często wydawałoby się, że sytuacja jest patowa i nie do rozwiązania. W wielu przypadkach do problemów dochodzi na skutek braku komunikacji, lęku przed stawieniem czoła sytuacji i "zamiataniu spraw pod dywan". Moim zadaniem jest spojrzenie na zaistniały problem, w szczególności na ogólny kontekst sprawy, dzięki czemu mogę doradzić, jak można dalej postępować. Staram się naświetlać całokształt sytuacji i skupiać się na tym, żeby umożliwić w firmie dalsze skuteczne działanie, albo podjęcie trudnych decyzji. W życiu kieruję się zasadą, że zrozumienie drugiej osoby to podstawa do tego, żeby każde nasze działanie było takie, jakie chcielibyśmy, aby było. Wiem, że mogę pomóc innym i nie potrafię przejść obojętnie obok sytuacji, w której mogłabym to zrobić.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: prawo i negocjacje (pomoc przy zawieraniu umów handlowych i o współpracy, relacje z klientami i zajmowanie się skargami i roszczeniami klientów), tworzenie struktur prawnych dla pracowników (regulaminy, umowy o pracę, postępowanie przy zmianach w strukturze zatrudnienia), procedury handlowe z klientami, pomoc przy niwelowaniu zatorów płatniczych, egzekwowanie płatności od klientów, zabezpieczanie interesów firmy w świetle niewypłacalności. Pomoc przy rozwiązywaniu sporów wewnątrz firmy oraz w relacjach z innymi podmiotami.

Marcin Kowalski

Marcin Kowalski

Human Partner

Mentoring uważany jest za najbardziej efektywną metodę rozwoju pracowników i kadry kierowniczej organizacji. Indywidualne sesje mentoringowe w projekcie są okazją do poznania ciekawych przedsiębiorców oraz do inspirowania i stymulowania rozwoju ich potencjału. Jako konsultant ds. rozwoju biznesu chciałbym nadal rozwijać się, a mentoring umożliwia rozwijanie własnych zdolności interpersonalnych i liderskich.

Specjalizuję się w tematyce innowacyjności, wspierania rozwoju organizacji, zarządzania zasobami ludzkimi, w tym w przywództwie. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu treningów i sesji doradczych dla wyższej kadry menedżerskiej małych i średnich przedsiębiorstw. W 2015 r. jako doradca współpracowałem w Polsce z Bankiem Światowym.

Moją pasją zawodową jest współpraca z przedsiębiorcami przy ambitnych projektach, które przyczyniają się do rozwoju zarówno na poziomie organizacyjnym, jak i indywidualnym. Moim hobby jest również zdobywanie wiedzy w dziedzinie zarządzania, innowacji oraz doskonalenie swoich umiejętności.

Ewa Jankowska

Ewa Jankowska

Cafe Creator

Nasza rodzinna firma CAFE CREATOR (produkcja kawy i herbaty) istnieje od sierpnia 2012 r. Właścicielem firmy jest moja córka, Alicja Jankowska. Mamy podpisaną umowę o współpracy i korzystaniu z mojego know-how, jako długoletniego dyrektora produkcji Poznańskiej Palarni Kawy ASTRA i wieloletniego członka zespołu badawczego. Moje 40-letnie doświadczenie zawodowe i naukowe oraz ogromna życiowa pasja były przyczyną stworzenia naszej firmy. Jestem uznanym ekspertem w zakresie jakości i technologii przerobu kawy. Potwierdzeniem wiedzy, kompetencji i chęci dzielenia się sukcesami są liczne certyfikaty i nagrody, zarówno moje osobiste jak i naszej młodej firmy. Pokazują jak postrzegam swój biznes, siebie i współpracowników. By odnieść sukces trzeba przejść wszystkie stopnie wtajemniczenia -od chwały po klęskę, a porażki są drogowskazem na drodze do sukcesu.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: zarządzanie firmą, budowanie wizji i strategii, poszukiwanie dróg rozwoju, odnajdowanie swojej niszy na rynku, wprowadzanie spokoju i harmonii w zespołach, poszukiwanie nowatorskich produktów, prowadzenie negocjacji, budowanie długotrwałego sukcesu w oparciu o wiarygodność we wszystkim, co robię.

Agnieszka Simon - Adamczewska

Agnieszka Simon - Adamczewska

Korrelat grupa doradcza

Działam w branży doradztwa biznesowego. W Early Warning chcę robić to, co zawodowo robię, na co dzień - dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem controllerem biznesowym - od dwudziestu lat projektuję i wdrażam systemy wspomagające podejmowanie decyzji przez kadrę menedżerską w przedsiębiorstwach na różnym etapie rozwoju i w różnej kondycji. Przeprowadzam wnikliwe badania due diligence, aby rzetelnie ustalić tę kondycję oraz przygotowuję plany restrukturyzacji.

Anna Tkaczyk

Anna Tkaczyk

BusinessDriven

Branża: doradztwo personalne i job coaching

Wierzę, że każdy człowiek ma moc, a organizacja siłę, tkwiącą w ludziach, którzy ją tworzą. Pomagam ją odkryć i nauczyć się z niej korzystać efektywnie. Mam poczucie misji i to właśnie powód, dla którego tu jestem. Czerpię swoją energię z ludzi i otoczenia, uwielbiam podróżować i poznawać świat. Traktuję życie jak przygodę, którą będę z radością wspominać. Mam ciekawe i nietypowe doświadczenie, z którego warto skorzystać.

Andrzej Rusek

Andrzej Rusek

AMR Consulting Andrzej Rusek

Przez 24 lata pracowałem w grupie L’Oréal Polska na różnych kierowniczych stanowiskach, z czego kilkanaście lat, jako członek zarządu. Sądzę, że przez te lata zebrałem duże doświadczenie i kompetencje. Teraz, gdy jestem niezależnym doradcą i inwestorem, chciałbym na zasadzie wolontariatu móc się podzielić moją wiedzą, jako mentor.

Donata Ignaszak

Donata Ignaszak

Ignaszak

Działam w branży samochodowej. Zajmuję się handlem i usługami. Moja pasja to pomaganie ludziom w zrozumieniu celu swojego życia i ich duchowe wspieranie. W ponad 25-letniej praktyce prowadzenia firmy rodzinnej, zebrałam wiele doświadczeń, które mogą przydać się innym, stojącym przed podobnymi wyzwaniami, jak ja. Pomimo iż jestem już w wieku emerytalnym, nadal czynnie uczestniczę w pracy firmy, akceptując przekazane przywództwo następnemu pokoleniu.

Aneta Sadowska

Aneta Sadowska

Q&A Communications

Zarządzanie projektami i budowanie zespołów do konkretnych zadań, PR kryzysowy/korporacyjny, konsultacje społeczne- to obszary zawodowe, w których czuję się najbardziej kompetentna. Uważam, że doświadczenie wynikające z przeprowadzenia ponad 400 projektów podczas 16 lat pracy w PR daje solidną bazę wiedzy do tego, by dzielić się z innymi.

Dariusz Urbaś

Dariusz Urbaś

Kontraktors.pl

W Early Warning Europe chcę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem biznesowym. Działam w branży budowlanej. Jestem przedsiębiorcą z ponad 20-letnim doświadczeniem, który zasmakował sukcesów jak i dotkliwej porażki. Chcę pomagać przedsiębiorcom, którzy wpadli lub wpadną w kłopoty, zarówno pod względem merytorycznym jak i mentalnym. W tej chwili prowadzę kilka projektów koncentrujących się na obsłudze klienta indywidualnego, który buduje swój dom.