Europejski
program wymiany
dla przedsiębiorców

Program daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach uczestniczących.

Masz pytania?

Nasz doradca odpisze na podany przez ciebie adres e-mail

Powered by BreezingForms

Zgadzam się z
warunkami usługi

Dane gromadzone i przetwarzane są przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) z siedzibą przy ul. Pańskiej 81/83 w Warszawie.

Dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na przesłane pytania.

Sposób realizacji praw użytkowników oraz inne informacje związane z przetwarzaniem danych osobowych określone zostały w regulaminie ochrony danych osobowych.

Zgadzam się na otrzymywanie newslettera PARP

Zamknij

Europejski program wymiany dla przedsiębiorców

 

Program Erasmus dla młodych przedsiębiorców (EYE) jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach uczestniczących.

Do wymiany doświadczenia dochodzi podczas pobytu u doświadczonego przedsiębiorcy, który pomaga początkującemu przedsiębiorcy w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy. Przedsiębiorca przyjmujący czerpie korzyść, poznając własną firmę z nowej perspektywy, a także zyskuje możliwości współpracy z zagranicznymi partnerami oraz pogłębia swoją wiedzę na temat nowych rynków

Kto może wziąć udział?

  • Początkujący przedsiębiorcy, którzy maja w planach założeniu własnej działalności gospodarczej lub którzy założyli działalność w ciągu ostatnich trzech lat.
  • Doświadczeni przedsiębiorcy prowadzący małe lub średnie przedsiębiorstwa na terenie Unii Europejskiej.

Długość stażu za granicą

  • Pobyt u partnera w Europie może trwać od 1 do 6 miesięcy,
  • Pobyt u partnera w USA, Singapurze lub Izraelu może trwać maksymalnie 3 miesiące.

Warunki uczestnictwa

  • Warunki uczestnictwa w działaniu opisane są w Regulaminie Przeprowadzania Naboru w ramach działania Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców.

Jakie są korzyści z udziału w działaniu?

  • Przedsiębiorca przyjmujący uczestniczący w działaniu czerpie korzyści uzyskując możliwość pracy z energicznym i zmotywowanym początkującym przedsiębiorcą, który może przyczynić się do rozwoju firmy, wnosząc innowacyjne pomysły, nową wiedzę i umiejętności.
  • Dodatkowe korzyści płyną z tego, że ktoś „świeżym okiem" spojrzy na firmę, a także ze specjalistycznej wiedzy, którą dysponuje początkujący przedsiębiorca, a której może nie mieć przedsiębiorca przyjmujący.
  • Wartością dodana działania jest budowania sieci kontaktów i silnych relacji, które mogą być przydatne w przyszłości do wzajemnych konsultacji, udzielania referencji i poszukiwania zagranicznych, jak również doskonalenia umiejętności językowych.
  • Comiesięczne wsparcie finansowe w kwocie od 530 do 1100 euro (w zleżności od wybranego kraju).
  • Jeśli brałeś udział w poprzednich edycjach programu EYE (przed marcem 2018 r.) możesz ponownie z niego skorzystać wybierając jako kraj docelowy Stany Zjednoczone Ameryki Północnej (stany: Pensylwania lub Nowy Jork), Singapur bądź Izrael.

Informujemy, iż PARP nie jest jedyną instytucją wdrażającą działanie Erasmus dla młodych przedsiębiorców w Polsce. Na europejskiej stronie programu znajduje się lista adresowa instytucji pośredniczących.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z Moniką Łuczak. tel. 0-22 432 87 03


 Dokumentacja
   Regulamin przeprowadzania naboruDownload this file (Regulamin_edycja 9.pdf).pdf234 kB pobierz
   Wzór umowyDownload this file (Wzór umowy_edycja_9.pdf).pdf257 kB pobierz
   Załacznik nr 9 do UmowyDownload this file (Załącznik 9_formularz de minimis .pdf).pdf78 kB pobierz
id: 49603