Dzisiaj rozpoczyna się XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju - jedno z największych spotkań osobistości świata polityki i biznesu z Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas wydarzenia, Ministerstwa Rozwoju i Finansów oraz Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju przygotowały specjalną strefę, z bogatym programem wydarzeń oraz wygodną strefą networkingową.

Głównym wydarzeniem pierwszego dnia Forum w strefie Grupy PFR będzie premiera „Raportu Polskie startupy 2017” fundacji Startup Poland, którego partnerami są Polski Fundusz Rozwoju i PFR Ventures. Raport jest trzecią edycją badania nad najbardziej innowacyjnymi przedsiębiorstwami należącymi do sektora gospodarki cyfrowej w Polsce. Tego samego dnia odbędzie się prezentacja „Fundusze PFR Ventures – perspektywy rozwoju polskiego rynku venture capital”, w którym eksperci PFR Ventures będą dyskutować co zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać startupową rewolucję, w obliczu której stoi Polska.

W środę, 6 września br., zapraszamy m.in. na panele z udziałem przedstawicieli Grupy PFR oraz Ministerstw: Rozwoju i Finansów: „Lepsze prawo i dostęp do finansowania poprawiają kondycję MŚP”, „Branża motoryzacyjna nabiera rozpędu. O potencjale eksportowym polskich firm”, „Polskie miasta przyszłości - jak finansować inwestycje w samorządach?” oraz na prezentację „Ułatwienia dla biznesu: ulga inwestycyjna dla firm”. Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości reprezentuje zastępca prezes, Jadwiga Lesisz. 

Tego dnia odbędzie się również wydarzenie specjalne z udziałem Mateusza Morawieckiego, Wicepremiera, Ministra Rozwoju i Finansów.

Wicepremier Mateusz Morawiecki weźmie również udział w sesji plenarnej „Plan odbudowy wzrostu w Unii Europejskiej”, która odbędzie się 5 września. W dyskusji na temat najbardziej palących kwestii związanych z utrzymaniem rozwoju i innowacyjności UE udział wezmą także: Arup Banerji - Regionalny Dyrektor ds. Krajów UE, Europy i Azji Środkowej w Banku Światowym oraz Vazil Hudak - Wiceprzewodniczący Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Moderatorem tej dyskusji będzie Paweł Dobrowolski - Główny Ekonomista Polskiego Funduszu Rozwoju.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych i współorganizowanych przez Grupę PFR, do odwiedzania naszej strefy oraz śledzenia wydarzeń w mediach społecznościowych pod #KrynicaPFR.

Źródło: www.pfr.pl

 

id: 49677