Pomiń nawigację

3 grudnia 2015 r.

Startup Summit 2015 Największa organizowana przez polską administrację konferencja poświęcona środowisku start-upów

3 i 4 grudnia 2015 r. na stadionie PGE Narodowy odbywa się największa organizowana przez polską administrację konferencja poświęcona rozwojowi przedsiębiorczości start-upowej – Startup Summit.

Przez dwa dni ponad 800 uczestników bierze udział w prelekcjach, warsztatach oraz spotkaniach z uznanymi na świecie ekspertami z dziedziny nowych technologii oraz praktykami globalnego biznesu. W ramach wydarzenia odbywa się również premiera programu akceleracyjnego „Platformy startowe dla nowych pomysłów", realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości jako część Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Zapraszamy do śledzenia transmisji online od godz. 10:00.

- Startup Summit to wydarzenie wyjątkowe nie tylko ze względu na swoją skalę. Szczególnie cenne wydają się ogromne możliwości budowania sieci kontaktów pomiędzy uczestnikami, reprezentującymi różne środowiska. Dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości to szczególnie ważny moment, ponieważ dziś inaugurujemy innowacyjny program akceleracyjny „Platformy startowe dla nowych pomysłów", który idealnie wpisuje się w charakter Startup Summit. Mamy nadzieję, że nasze działania w perspektywie kilku lat przełożą się na kształtowanie nowoczesnego ekosystemu startupowego w Polsce Wschodniej, a tym samym na wymierne efekty biznesowe – mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, organizatora Startup Summit 2015.

Dla uczestników przygotowano osiem ścieżek tematycznych: 1) What's next? 2) Platformy startowe: od pomysłu do biznesu, 3) Marketing i sprzedaż, 4) Wyzwania zarządzania, 5) Going global - case study, 6) Platformy Startowe - rozwój ekosystemów startupowych, 7) Warsztaty inwestycyjne, 8) Sesje indywidualne z inwestorami.

W wydarzeniu udział biorą przedstawiciele środowiska startupowego, mikro, mali i średni przedsiębiorcy z Polski oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej, studenci, kadra naukowa, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, instytucje otoczenia biznesu, inwestorzy venture capital i tzw. „aniołowie biznesu", a także dziennikarze.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: „Puls Biznesu", bankier.pl oraz magazyn „Brief".

Wśród prelegentów znaleźli się m.in.:

Cristiano Carlutti

Inwestor , CEO Funduszu XCD Ventures, wcześniej wiceprezes Tesla Motors i Fiata. Ekspert w dziedzinie strategii, zarządzania, wdrażania innowacji oraz rozwoju startupów.

Alexander Lobov

Odpowiedzialny za wprowadzanie marki UBER na nowe rynki. Urodził się na Białorusi, dorastał w Australii, pracuje w Holandii. Przed pracą w firmie UBER pracował dla Google'a, był również dziennikarzem.

Marcin Piątkowski

Pomysłodawca JIVR, czyli składanego i elektrycznego „smart" roweru, który odnosi sukcesy na całym świcie. Projekt JIVR zebrał 200 tys. dolarów podczas Kickstartera oraz pozyskał finansowanie w kwocie blisko 250 tys. funtów od inwestorów z firm takich jak Tesla Motors, Pepsi oraz BMW.

Kamil Adamczyk

Założyciel Intelclinic, firmy tworzącej opaski do snu polifazowego NeuroOn. Uczestnicy programu akceleracyjnego Gamma Rebels. Pisali o nich m.in. TechCrunch i BBC

David Bizer

Pracował przy rekrutacji personelu w Netscape Trilogy i Google, a obecnie pracuje dla HackFwd, niemieckiej firmy będącej europejskim funduszem zalążkowym. W czasie swojej kariery zasłynął przede wszystkim z odkrywania młodych talentów w Dolinie Krzemowej. Podczas 15 lat rekrutacji, doprowadził do zatrudnienia ponad 4 000 kandydatów w 25 krajach Europy.

Mick Griffin

W 2014 r. objął funkcję globalnego szefa sprzedaży w firmie Brand24 zajmującej się monitorowaniem Internetu. Ma ponad 8 lat doświadczenia w budowaniu i zarządzaniu strategiami rozwoju biznesu. Specjalizuje się w sprzedaży transgranicznej.

 

{phocagallery view=category|categoryid=22|displaydownload=0|displaydetail=0|displayname=0|detail=3||displaydescription=1}

Opublikowano: 03.12.2015 19:49
Poprawiono: 04.12.2015 15:18
Modyfikujący: Grażyna Czerwińska
Udostępniający: lucyna_tchorzewska
Autor dokumentów: