Pomiń nawigację

16 lipca 2019 r.

Z dotacją na podbój rynków zagranicznych

Rozpoczęła się ostatnia runda tegorocznego konkursu „Internacjonalizacja MŚP”. Przedsiębiorcy z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego mogą otrzymać nawet 800 tys. zł dofinansowania kosztów wprowadzenia swoich produktów i usług na nowe rynki. Mają na to czas do 3 września.

Konkurs skierowany jest do mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw działających w województwach makroregionu Polski Wschodniej, które posiadają produkt lub produkty o potencjale do internacjonalizacji na co najmniej jednym nowym rynku zagranicznym.

Co może być dofinansowane?

  • usługi doradcze związane z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego;
  • usługi związane bezpośrednio z wdrożeniem nowego modelu biznesowego, w tym m.in. koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów
  • udział w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych;
  • nabycie środków trwałych z wyłączeniem nieruchomości lub wartości niematerialnych i prawnych w związku z przygotowaniem do internacjonalizacji działalności.

Przedsiębiorcy planujący wejście na rynek szwajcarski lub do jednego z państw objętych EOG mogą liczyć na wsparcie do 550 tys. zł. Na wsparcie w wysokości 800 tys. zł mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy planują ekspansję z produktem na co najmniej jeden rynek spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Minimalny wkład własny to 15% kosztów projektu. W puli konkursu znajduje się 50 mln zł.

Masz wątpliwości? Spotkaj się z ekspertami PARP

O wsparciu ekspansji zagranicznej w ramach programu Internacjonalizacja MŚP będzie można dowiedzieć się od ekspertów PARP 30 lipca br. w Olsztynie. Spotkanie w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym będzie okazją, by omówić wniosek o dofinansowanie pod okiem pracowników Agencji. Eksperci omówią kwestie kryteriów oceny i udzielą odpowiedzi na pytania przedsiębiorców. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkanie informacyjne:

Wtorek 30 lipca, godzina 11:30

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, sala 15A

Olsztyn, ul. Władysława Trylińskiego 2

Wszelkie pytania dotyczące dofinansowania ekspansji na nowe rynki zagraniczne można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie poddziałania. Wyjaśnień dotyczących konkursu udziela również Informatorium PARP, odpowiadając na zapytania kierowane przez formularz kontaktowy w portalu PARP: oraz telefonicznie pod numerami: 22 574 07 07 oraz 0 801 332 202

Szczegóły: Internacjonalizacja MŚP

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 16.07.2019 18:06
Poprawiono: 16.07.2019 16:06
Modyfikujący: dawid_cybulski
Udostępniający: dawid_cybulski
Autor dokumentów: