Pomiń nawigację

5 lutego 2020 r.

Przedsiębiorco, zdobywaj wiedzę!

Założenie i prowadzenie swojej firmy wiąże się nie tylko z koniecznością posiadania kapitału. Potrzebna jest również wiedza branżowa, z obszaru prowadzenia działalności gospodarczej czy podstaw ekonomii. Może w tym pomóc „Akademia PARP” – interaktywna platforma z bezpłatnymi szkoleniami on-line.

Przedsiębiorca, którego celem jest rozwój firmy czy zwiększenie dochodów, musi stale zdobywać nową wiedzę z zakresu zarządzania, finansów, marketingu czy prawa. Nie oznacza to, że musi być specjalistą w każdej z tych dziedzin. Przede wszystkim powinien posiadać wiedzę dotyczącą najnowszych trendów zarządzania i marketingu oraz zmian ustawodawstwa w zakresie prawa i finansów. Wiedza z tych obszarów jest szczególnie ważna na początku prowadzenia działalności gospodarczej, kiedy początkujący przedsiębiorca samodzielnie podejmuje decyzje.

„Akademia PARP” to interaktywna platforma z bezpłatnymi szkoleniami skierowanymi dla przedsiębiorców i osób, które dopiero planują założyć działalność gospodarczą. Aktualnie dostępnych jest 16 kursów z czterech obszarów.

Przykładowo, kurs Jak założyć własną firmę? przedstawia w pigułce informacje o rozpoczęciu działalności. Finanse MŚP dla nie finansistów pozwoli krok po kroku zapoznać się z zasadami finansowo-księgowymi w firmie. Z kolei dla osób chcących zgłębić wiedzę w zakresie komunikacji powstało szkolenie E-commerce i marketing internetowy w MŚP. A na wszystkie wątpliwości związane z RODO odpowie trening Ochrona danych osobowych w MŚP.

Akademia pozwala zdobyć wiedzę oraz ją aktualizować, dzięki czemu firmy pewniej poruszają się w świecie biznesu i świadomiej podejmują decyzje.


Akademia jest prowadzona w ramach Centrum Rozwoju MŚP – projektu PARP, który oferuje (na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa) „miękkie wsparcie” w obszarze budowania kompetencji właścicielom oraz pracownikom firm.

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 05.02.2020 14:26
Poprawiono: 05.02.2020 16:58
Modyfikujący: Konrad Zdanowski
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: