Pomiń nawigację

9 marca 2020 r.

Prawie 22 mln zł dla startupów z Polski Wschodniej

PARP ogłosiła wyniki II rundy konkursu dla startupów, do którego mogły się zgłaszać firmy z pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Ostatecznie dofinansowanie na łączną kwotę 21 673 974,04 zł otrzymają 23 firmy. Najwięcej pomysłów adresowanych jest do branży medycznej. Wśród wybranych startupów znajdują się również pracujące nad rozwiązaniami gamingowymi, z zakresu marketingu oraz ochrony środowiska. Celem startupów wspieranych w ramach poddziałania 1.1.2 POPW „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” jest wprowadzenie przez nich produktu lub usługi na rynek krajowy lub zagraniczny i systematyczne zwiększanie sprzedaży.

Od 1 października 2019 r. do 30 listopada 2019 r. do II rundy zgłosiło się 49 startupów. Wartość złożonych wniosków opiewała na kwotę blisko 47 mln zł. Ostatecznie, na podstawie oceny wniosków, dofinansowanie otrzyma około połowa z nich. W dalszym ciągu w budżecie konkursu pozostają środki, które są oferowane w kolejnych rundach konkursu.

W ramach programu tworzony jest taki system wsparcia startupów, który pomaga młodym ludziom realizować innowacyjne pomysły we własnych firmach. System opiera się o tzw. Platformy startowe – konsorcja parków naukowo-technologicznych i inkubatorów wspierające startupy w weryfikacji ich modeli biznesowych. W II rundzie najwięcej startupów rekomendowanych do dofinansowania pochodzi z Rzeszowa (Platforma startowa Start in Podkarpackie) – 8 projektów. Na drugim miejscu uplasowały się Puławy (Platforma startowa Wschodni Akcelerator Biznesu) z 7 projektami.

Zobacz pełną listę projektów – link.


Przyjmowanie wniosków w obecnie trwającej IV rundzie kończy się 31.03.2020 r

Opublikowano: 09.03.2020 17:45
Poprawiono: 09.03.2020 17:13
Modyfikujący: Konrad Zdanowski
Udostępniający: Konrad Zdanowski
Autor dokumentów: