Pomiń nawigację

22 marca 2021 r.

Spotkania informacyjne on-line: Jak założyć startup ze wsparciem unijnym

Masz pomysł na innowacyjny biznes? Chcesz wejść na rynek ze swoim produktem lub usługą? Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na cykl pięciu spotkań informacyjnych poświęconych omówieniu procesu zakładania start-upu. Oprócz organizatorów wezmą w nich udział przedstawiciele Platform Startowych oraz firm, które przeszły proces inkubacji. Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 marca. Udział jest bezpłatny.

Platformy startowe to kompleksowy program wsparcia dla osób, które mają pomysł na innowacyjny biznes i chcą założyć go w Polsce Wschodniej. Program ma za zadanie pomóc w wypracowaniu rentownego modelu biznesowego. Od czego należy zacząć? Pierwszym krokiem jest prezentacja pomysłu ekspertom z wybranej Platformy. Po pozytywnej ocenie projektu rozpoczyna się proces inkubacji. Kiedy start-up jest gotowy do wejścia na rynek może ubiegać się o dofinansowania. Konkurs Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej przewiduje bezzwrotne dotacje w wysokości nawet 1 mln zł!

W trakcie spotkania przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprezentują założenia konkursu Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej i odpowiedzą na pytania uczestników. Przedstawiciel Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego omówi czym jest inkubacja, na jakie wsparcie można liczyć oraz jak wybrać odpowiednią platformę dla swojego pomysłu. Swoje doświadczenia z inkubacji na Platformach startowych przedstawi przedstawiciel staru-upu, który przeszedł cały proces.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 marca 2021 w godz. 10:00-12.30 w formule on-line. Weźmie w nim udział animator platformy Wschodni Akcelerator Biznesu. Transmisja prowadzona będzie na poprzez stronę internetową www.parp.gov.pl.

Terminy kolejnych spotkań:

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Więcej informacji i zapisy na stronie wydarzenia

Opublikowano: 22.03.2021 09:37
Poprawiono: 06.04.2021 13:21
Modyfikujący: dawid_cybulski
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: