Pomiń nawigację

6 października 2021 r.

Europejskie Forum Przyszłości. Wśród prelegentów eksperci PARP

6-8 października br. na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się Europejskie Forum Przyszłości (EFP Silesia) – nowe wydarzenie w kalendarzu największych imprez społeczno-gospodarczych w Polsce. Europejskie Forum Przyszłości poświęcone będzie najistotniejszym wyzwaniom cywilizacyjnym, społecznym i gospodarczym współczesnego świata. To intensywne trzy dni debat o cyfryzacji, elektromobilności, przedsiębiorczości oraz o przemyśle czasu wolnego i turystyce. Wśród zaproszonych gości są również przedstawiciele PARP, którzy wezmą udział w dwóch panelach dyskusyjnych.

I edycja Europejskiego Forum Przyszłości organizowana jest przez Śląski Fundusz Rozwoju i została objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz patronatem Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Polskich Regionów.

Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej – stacjonarnie z udziałem gości na Stadionie Śląskim w Chorzowie oraz z możliwością udziału zdalnego. Wydarzenie potrwa trzy dni, gościć będzie ponad 100 prelegentów, którzy wezmą udział w ponad 60 spotkaniach, debatach i wydarzeniach towarzyszących.

Europejskie Forum Przyszłości to okazja do edukowania młodych przedsiębiorców o działaniach takich instytucji jak PARP. Dzięki prowadzonym przez Agencję programom, czy organizowanym konkursom, polscy przedsiębiorcy, a przede wszystkim startupy czy rozwijające się innowacyjne firmy, mają szansę otrzymać wsparcie i narzędzia niezbędne do rozwoju nie tylko na poziomie regionalnym, ale również w całym kraju i za granicą.

PARP w służbie innowacji i rozwoju przedsiębiorstw

Przedstawiciele PARP wezmą udział w dwóch panelach dyskusyjnych w dniach 6-7 października.

Pierwszego dnia o godz. 13:30 odbędzie się spotkanie „Cyfrowe przyspieszenie: wspólny Internet – debata o przyszłości cyfryzacji”. Udział w nim weźmie Paweł Chaber, główny specjalista z Departamentu Analiz i Strategii PARP. Podczas debaty zaproszeni goście poruszą szereg wątków związanych z cyfryzacją. Zastanowią się nad możliwościami rozwoju technologicznego Unii Europejskiej na tle tech-wyścigu pomiędzy USA a krajami azjatyckimi. Uczestnicy posłuchają również rozmowy o tym, jakie regulacje powinny być przyjmowane przez instytucje krajowe oraz unijne w związku z rozwojem sztucznej inteligencji. Dowiedzą się, jak wygląda sytuacja z wykluczeniem cyfrowym czy dostępnością do informacji. Eksperci porozmawiają o podpisach elektronicznych, transformacji wymiaru sprawiedliwości, transformacji cyfrowej jako transformacji ekologicznej oraz smart cities.

Drugiego dnia konferencji o godz. 11:45 w spotkaniu „Internacjonalizacja małej i średniej przedsiębiorczości, jako kolejny etap rozwoju gospodarczego regionów” weźmie udział m.in. Michał Polański, dyrektor Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości PARP. Zebrane grono ekspertów omówi możliwe kierunki ekspansji przedsiębiorstw i wspieranie firm przez inwestorów zagranicznych. Zostaną szeroko poruszone wątki internacjonalizacji przedsiębiorstw, wpływ tego zjawiska na rozwój gospodarczy regionu i rynek pracy, potrzeby i oczekiwania przedsiębiorców dotyczące wsparcia w zakresie internacjonalizacji, dostępne narzędzia wsparcia. Omówione będą dobre praktyki związane z internacjonalizacją, a także przedstawione bariery i zagrożenia związane z tym tematem.

EFP Silesia z wydarzeniami towarzyszącymi

Poza trzema dniami spotkań merytorycznych w Chorzowie, uczestnicy mogą wziąć udział również w Gali Europejskiego Forum Przyszłości, a także wydarzeniach towarzyszących: Konkursie startupów InSilesia Investment SFR, Turnieju o Puchar Narodowej Drużyny Esportu, Turnieju Debat Oksfordzkich EFP „Młode Orły”, Konferencji Śląskiego Klastra Lotniczego oraz Saksońsko-Śląskim warsztacie simul+.

Więcej szczegółów na stronie organizatora EFP Silesia: efp-silesia.pl

Pliki do pobrania

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 06.10.2021 11:23
Poprawiono: 06.10.2021 09:28
Modyfikujący: Konrad Zdanowski
Udostępniający: Konrad Zdanowski
Autor dokumentów: