9 listopada 2021

5. Norweska Konferencja Gospodarki Obiegu Zamkniętego – webinarium i spotkania b2b online

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 5. Norweskiej Konferencji Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Wydarzenie to będzie składać się z sesji webinaryjnej z norweskimi i międzynarodowymi decydentami oraz spotkań b2b online z firmami oraz instytucjami z otoczenia biznesu.

Konferencja ta będzie areną wymiany najnowszej wiedzy i tworzenia nowych możliwości w zakresie przejścia na gospodarkę obiegu zamkniętego. Wydarzenie to odbędzie się już niebawem, bo 25 listopada 2021 r. w godzinach 09:00-19:00, a organizowane jest we współpracy Innovation Norway z  SINTEF, Norweskim Uniwersytetem Naukowo-Technicznym (NTNU) oraz Norweską Radą ds. Badań Naukowych.

Polskie firmy szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach b2b online. Są one szansą na podjęcie współpracy i projektów technologicznych z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym, w szczególności w następujących obszarach:

 • W jaki sposób najlepiej współpracować na rzecz rozwoju społeczeństwa niskoemisyjnego?
 • Zmniejszenie nakładów materiałowych i surowcowych;
 • Utrzymanie wartości produktów, materiałów i zasobów przez jak najdłuższy czas;
 • Minimalizacja wytwarzania odpadów;
 • Zastępowanie zasobów nieodnawialnych biomasą;
 • Ochrona oceanów i ziemi przed odpadami i śmieciami poprzez rekultywację istniejących koncentratów, ograniczenie nowych zanieczyszczeń i rozwój biodegradowalnych bioplastików.

Udział w spotkaniach umożliwi:

 • nawiązanie kontaktów biznesowych,
 • wymianę doświadczeń z zagranicznymi przedstawicielami biznesu,
 • pozyskanie nowych zleceń, kontrahentów i dostawców,
 • zdobycie wiedzy -  jak finansować rozwój tej współpracy.

Spotkania te to efektywny, tani i wygodny sposób na nawiązanie współpracy biznesowej w jednym miejscu i czasie.

Jesteś zainteresowany finansowaniem swojego projektu dotyczącego gospodarki obiegu zamkniętego?

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, jako partner współorganizujący wydarzenie, zachęca do udziału firmy, które są zainteresowane oraz te, które już złożyły wniosek o dofinansowanie w programie „Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje” w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021

Fundusze EOG i Fundusze Norweskie stanowią wkład Norwegii w zmniejszanie różnic gospodarczych i społecznych oraz poprawę stosunków w Europie. Granty finansują projekty badawcze i innowacyjne, a także wspierają współpracę z norweskimi partnerami w całej Europie Środkowej i Południowej.

Horyzont Europa to kluczowy unijny program finansowania badań i innowacji, którego budżet wynosi 95,5 mld euro i ma na celu zwiększenie konkurencyjności i wzrostu gospodarczego Unii Europejskiej. Horyzont Europa oferuje norweskim podmiotom możliwości udziału w projektach realizowanych w krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Jak to działa?

 • W formularzu rejestracyjnym on-line uczestnicy charakteryzują krótko, w języku angielskim, swoją firmę jak i projekt, który zamierzają zrealizować, oraz rolę poszukiwanego partnera norweskiego (to informacja bardzo ważna dla firm, z którymi będziecie chcieli się umówić). Treść zgłoszenia podlega weryfikacji i zatwierdzeniu przez organizatorów. Po akceptacji zgłoszenia będzie ono pełnić rolę wizytówki firmy widocznej dla innych uczestników;
 • Profile firm przyjętych do udziału w wydarzeniu widnieją w katalogu na stronie internetowej giełdy kooperacyjnej;
 • Z katalogu zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm zagranicznych, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy, i wysyłają im poprzez system on-line zaproszenie do spotkania;
 • Jeśli wybrany uczestnik przyjmie zaproszenie, system wskazuje dzień i godzinę spotkania;
 • 25 listopada br. pod przekazanym przez organizatorów linkiem, odbędą się serie umówionych spotkań indywidualnych, po 20 minut każde.

Oficjalnym językiem spotkań będzie język angielski.

Zarejestruj się już dzisiaj

Konferencja jest wydarzeniem hybrydowym, transmitowanym na żywo z nowej Biblioteki Deichman w Oslo. Udział online jest otwarty i bezpłatny. Zarejestruj się już dzisiaj za pomocą linku: https://www.innovasjonnorge.no/en/tjenester/arrangementer/crm-events/the-5th-norwegian-circular-economy-conference-and-matchmaking/?section=registration

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniach b2b prosimy o zarejestrowanie się do 25 listopada 2021 r za pomocą linku: The 5th Norwegian Circular Economy Conference and Matchmaking - About (b2match.io)

Program wydarzenia: The 5th Norwegian Circular Economy Conference and Matchmaking | Agenda (b2match.io).

Dodatkowych informacji udziela p. Artur Janusz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon: 22 432 88 08.


Opublikowano: 09.11.2021 16:25
Poprawiono: 12.11.2021 12:51
Modyfikujący: dawid_cybulski
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: