10 listopada 2021 r.

ZUS bardziej przystępny dzięki rozwojowi e-usług. Wideokonferencja w ramach cyklu Idea Rozwoju Twojego Biznesu

„E-usługi ZUS dla biznesu” to temat wideokonferencji, która odbędzie się w środę 10 listopada 2021 r. o godz. 11:00 w ramach cyklu Idea Rozwoju Biznesu. Podczas wydarzenia eksperci z ZUS opowiedzą o Strategii Zakładu na najbliższe lata i o projektach, które wspierają jej realizację.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) zapraszają na kolejną odsłonę cyklu bezpłatnych wideokonferencji dla przedsiębiorców #idearozwojubiznesu. W konferencji wezmą udział przedstawiciele Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych: Beata Kucharska, dyrektor Departamentu Strategii i Kontrolingu, Mariusz Kubzdyl, ekspert Departamentu Realizacji Dochodów, Olgierd Podgórski, dyrektor Departamentu Zasiłków, Magdalena Mazur-Wolak, dyrektor Departamentu Obsługi Klientów oraz Aneta Dąbrowska, wicedyrektor Departamentu Obsługi Klientów.

Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z planami ZUS na najbliższe lata, które zakładają usprawnienia dla przedsiębiorców, ubezpieczonych i świadczeniobiorców oraz pozwolą na dalszy rozwój e-administracji.

– Strategia jest ambitna. Wszyscy mamy świadomość udziału w dużych przedsięwzięciach. Myśląc o strategii uważam, iż istotna jest relacja kilku czynników. Postawy i aspiracji organizacji, poziomu akceptowalnego ryzyka oraz możliwości i zasadności wdrażanych rozwiązań – powiedziała Beata Kucharska.

Podczas wideokonferencji specjaliści opowiedzą o trzech obszarach transformacji: systemowej, cyfrowej oraz Zakładu. Obejmą one: zmiany ustawowe, uproszczenie przepisów, uszczelnienie systemu finansów publicznych, automatyzację procesów, elektronizację komunikacji oraz rozwój e-usług.

– Nasze ubezpieczenia społeczne nie mogą istnieć bez płatników składek. To ich wpłaty zasilają fundusze, z których wypłacamy świadczenia, lub z których finansowane są różne usługi publiczne. Program automatyzacji rozliczeń kontynuuje i rozwija rozwiązania, które wdrożyliśmy w ramach projektu e-Składka – zaznaczyła Agata Wiśniewska-Półtorak, dyrektor Departamentu Realizacji Dochodów.

Specjaliści ZUS opowiedzą o zmianach w obszarze zasiłków.

– Od 2022 roku wejdzie w życie szereg ułatwień dla przedsiębiorców dotyczących m.in. wypłaty zasiłków. Będą oni mogli otrzymać świadczenia z ubezpieczenia chorobowego mimo opóźnienia w opłaceniu składek. Nie będą już musieli składać do ZUS wniosków o wyrażenie zgody na opłacenie składek po terminie – powiedział Olgierd Podgórski.

Podczas wideokonferencji przedstawione zostaną również zmiany planowane w komunikacji klientów z ZUS oraz plany dalszego rozwoju Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Eksperci przypomną też jakie e-usługi aktualnie ZUS świadczy dla biznesu i co zrobić żeby z nich korzystać.

– W centrum naszych działań jest klient i jego potrzeby w kontakcie z urzędem. W najbliższych latach planujemy duże zmiany w usprawnieniu elektronicznej komunikacji, bardziej intuicyjne narzędzia oraz rozwój komunikacji w różnych kanałach kontaktu – podkreśliła Magdalena Mazur-Wolak.

Idea Rozwoju Biznesu

Konferencje #idearozwojubiznesu można śledzić na stronie www.parp.gov.pl/idearozwojubiznesu. Udział w konferencji jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Partnerami merytorycznymi cyklu wideokonferencji „#idearozwojubiznesu” są Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Platforma Przemysłu Przyszłości, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Urząd Dozoru Technicznego, Główny Urząd Miar i Instytut Pracy i Spraw Socjalnych.

Patronami medialnymi cyklu wideokonferencji są: Polska Agencja Prasowa, Polsat News oraz Polska Press.

Pliki do pobrania


Opublikowano: 10.11.2021 11:21
Poprawiono: 10.11.2021 14:27
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: Konrad Zdanowski
Autor dokumentów: