Pomiń nawigację

26 października 2023 r.

W listopadzie rusza III odsłona cyklu spotkań online „Idea Rozwoju Twojego Biznesu”

Już 6 listopada Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii rozpoczną cykl spotkań online dla przedsiębiorców #idearozwojubiznesu. Podczas wideokonferencji, które będą odbywały się w listopadzie i grudniu, poruszone zostaną najbardziej aktualne tematy związane z prowadzeniem biznesu w Polsce. Eksperci omówią nowe rozwiązania i regulacje prawne, a także zagadnienia takie jak cyberbezpieczeństwo, energia odnawialna, czy zrównoważony rozwój.

Już po raz trzeci Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii organizują cykl bezpłatnych wideokonferencji o charakterze informacyjno-edukacyjnym „Idea Rozwoju Twojego Biznesu”. Spotkania mają na celu omówienie nowych rozwiązań i regulacji prawnych prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Tegoroczne wideokonferencje będą odbywały się przez 5 tygodni, w listopadzie i grudniu.

Zamówienia publiczne tematyką najbliższych spotkań

Pierwsze wydarzenie w ramach cyklu odbędzie się w poniedziałek 6 listopada o godz. 10 i zostanie poświęcone tematyce zamówień publicznych. Eksperci będą rozmawiać o działaniach ułatwiających przedsiębiorcom z sektora MŚP funkcjonowanie na rynku zamówień publicznych przewidzianych w Polityce zakupowej państwa.

Szczegóły dotyczące spotkania „Zamówienia publiczne dostępne dla MŚP – co nowego w polityce zakupowej państwa?” znajdują się na stronie PARP.

Temat zamówień publicznych będzie kontynuowany we wtorek 7 listopada. Spotkanie będzie dotyczyło międzynarodowych zamówień publicznych, które stanowią narzędzie do rozwoju dla przedsiębiorców w zakresie ekspansji. Eksperci przyjrzą się, jak robią to jedne z największych organizacji zagranicznych – np. ONZ, Bank Światowy i NATO i przedyskutują, w jaki sposób polskie firmy mogą zwiększyć swoje szanse na udział w rynku międzynarodowych zamówień publicznych.

Szczegóły dotyczące spotkania „Międzynarodowe zamówienia publiczne – szansa na ekspansję dla MŚP” znajdują się na stronie PARP.

Co czeka nas podczas kolejnych spotkań?

Kolejne wideokonferencje w ramach cyklu #idearozwojubiznesu będą obejmowały następujące tematy:

  • Firma bezpieczna cyfrowo dla MŚP – sprawdź jak zwiększyć przewagę i zaufanie Twojej firmy (13 listopada)
  • Gospodarka obiegu zamkniętego w firmach – moda czy konieczność? (15 listopada)
  • Ekspansja zagraniczna pod lupą – o współpracy z partnerami z krajów trzecich (20 listopada)
  • Produkuj, zużywaj, oszczędzaj. Energia odnawialna dla przedsiębiorców w kilku krokach (22 listopada)
  • Zrównoważony rozwój w MŚP. Jak raportowanie ESG wpłynie na zbudowanie konkurencyjności rynkowej Twojej firmy? (27 listopada)
  • Jak z sukcesem przekazać firmę następcom? Fundacja rodzinna jako nowe rozwiązanie dla przedsiębiorców (1 grudnia)

Wszystkie wideokonferencje z cyklu #idearozwojubiznesu będzie można obejrzeć pod linkiem: parp.gov.pl/idearozwojubiznesu. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Zachęcamy do zapisów na poszczególne spotkania, aby otrzymać powiadomienie.

Więcej informacji o cyklu „Idea Rozwoju Twojego Biznesu” można znaleźć na stronie PARP.

idearozwoju_i_ministerstwo

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 26.10.2023 15:14
Poprawiono: 26.10.2023 15:25
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: