Pomiń nawigację

8 grudnia 2023 r.

Zapraszamy przedsiębiorców na dyżur pracowników Punktu Informacyjnego SWO w Gorzowie Wielkopolskim

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza zainteresowanych na dyżur eksperta PARP w Gorzowie Wielkopolski. W dniu 15 grudnia 2023 w godzinach od 11.00 do 15.00 w siedzibie Zachodniej Izby Przemysłowo – Handlowej, pok. 1.4 przy ul. Kosynierów Gdyńskich 108, 66-400 Gorzów Wlkp., przedstawiciel PARP będzie informował, w jaki sposób Agencja obecnie wspiera firmy w okresowych trudnościach, jakie formy pomocy są zaplanowane w ramach nowej puli środków europejskich, a także o całym katalogu instrumentów dostępnych dla firm w okresowych trudnościach w innych instytucjach.

Ostatnie lata to trudny czas dla przedsiębiorców, których dotykają niepewność oraz rosnące koszty zarządzania własnym, często rodzinnym wielopokoleniowym biznesem. Począwszy od pandemii Covid - 19, poprzez działania wojenne w Ukrainie i związaną z nimi inflację oraz szokujący wzrost cen nośników energii, z pewnością nie pomagają w regulowaniu bieżących zobowiązań i w dopinaniu budżetów. Na szczęście jednak zarówno Polska, jak i cała Unia Europejska dostrzega ryzyko tego rodzaju problemów, konstruując i wdrażając w życie wiele programów i rozwiązań prawnych. Ich myślą przewodnią jest taka, by wspomagać podmioty gospodarcze już na etapie pierwszych trudności, zapobiegając poważniejszym konsekwencjom kryzysu.

Rozwiązania wdrażane w związku z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) numer 2019/1023 w sprawie ram restrukturyzacji zapobiegawczej, umorzenia długów i zakazów prowadzenia działalności oraz w sprawie środków zwiększających skuteczność postępowań dotyczących restrukturyzacji, niewypłacalności i umorzenia długów, są sposobem na przetrwanie trudnego okresu przez przedsiębiorstwa zmagające się z przejściowymi trudnościami gospodarczymi. W przypadku konieczności likwidacji firmy umożliwiają przeprowadzenie procesu w sposób możliwie sprawny, szybki i jak najmniej bolesny dla przedsiębiorcy.

W ramach obowiązujących przepisów prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego oraz instrumentów wsparcia dostępnych jest wiele rozwiązań wynikających z Dyrektywy wspierających polskie firmy w kryzysie. Ich sytuacji wychodzą też naprzeciw programy i konkursy nie wymagające wkładu własnego, a także nowe rozwiązania pomocowe wdrażane przez ustawodawcę i przez rząd.

Odpowiadające w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości za promocję instrumentów wynikających z Dyrektywy UE 2019/1023 Biuro Regionalne w Poznaniu zaprasza przedsiębiorców, a także inne osoby zainteresowane tematyką restrukturyzacji, upadłości oraz instrumentami wsparcia dla firm znajdujących się w  kryzysie, na dyżur  eksperta – pracownika PARP – 15 grudnia 2023 r. w siedzibie Zachodniej Izby Przemysłowo – Handlowej, pok. 1.4 przy ul. Kosynierów Gdyńskich 108, 66-400 Gorzów Wlkp., w godz. 11.00 - 15.00.

Na konsultację można umówić się pod numerem telefonu 508-278-872 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 08.12.2023 16:56
Poprawiono: 08.12.2023 16:33
Modyfikujący: katarzyna_mikstacka
Udostępniający: katarzyna_mikstacka
Autor dokumentów: