Pomiń nawigację

21 grudnia 2023 r.

Uwaga! PARP ostrzega przed oszustami

Szanowni Państwo,

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przestrzega przed nasilonymi w ostatnim czasie próbami wyłudzeń danych i środków finansowych podejmowanymi przez oszustów podszywających się pod Agencję. Próby oszustwa mogą polegać na przekazywaniu fałszywych, niepochodzących od PARP wiadomości e-mail, powiadomień, dokumentów, czy innego rodzaju kontaktów wskazujących m.in. na to, że PARP udzieliła wsparcia dla projektu i oczekuje wpłaty środków na określony rachunek bankowy np. w formie poręczenia, depozytu, zabezpieczenia, itp. Próby oszustw mogą polegać nawet na przekazywaniu fikcyjnych umów, których stroną rzekomo ma być Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Ostrzegamy i apelujemy o ostrożność! Podkreślamy, że PARP nigdy nie wymaga przed udzieleniem dofinansowania wpłat środków finansowych od beneficjentów na jakikolwiek rachunek bankowy!

W każdym przypadku, szczególnie jeśli korzystasz z usług niesprawdzonego pośrednika w kontaktach z PARP, który oferuje Ci dofinansowanie, czy zapewnia pozyskanie środków z PARP i przedstawia związane z tymi aktywnościami wiadomości, informacje lub dokumenty pochodzące z PARP, możesz zweryfikować ich prawdziwość, przesyłając je pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontaktując się z infolinią PARP pod numerami: 801 332 202, 22 574 07 07.

Jednocześnie przypominamy, że informacje o wszystkich możliwych formach wsparcia z Funduszy Europejskich wdrażanych przez PARP, są dostępne na naszej stronie internetowej, a warunkiem otrzymania dofinansowania jest zawsze złożenie wniosku i podpisanie umowy. Sprawdzone i szczegółowe informacje na temat wsparcia unijnego można uzyskać również w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich, które znajdują się w całej Polsce.

Opublikowano: 21.12.2023 11:53
Poprawiono: 22.12.2023 08:26
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: