Udzielamy informacji o programach pomocowych realizowanych przez PARP.
Wzór na konkurencję - I etap: Audyt Wzorniczy
Zmiana Regulaminu konkursu
Nabór został zakończony
Cel finansowania: Sfinansowanie przeprowadzenia audytu wzorniczego i opracowania strategii wzorniczej.
Ogłoszenie konkursu
24 kwietnia 2019
Start składania wniosków
3 czerwca 2019
Koniec przyjmowania wniosków
31 lipca 2019
-
Maksymalne dofinansowanie
100 000 zł
-
Wartość projektu (koszty kwalifikowane)
Nie przewidziano maksymalnego limitu projektu
-
Wkład własny
minimum 15%
-
Miejsce realizacji projektu
Polska Wschodnia
-
Zasięg terytorialny projektu
Polska Wschodnia
-
Dla kogo
MŚP
Szczegóły dofinansowania
Celem konkursu Wzór na konkurencję jest sfinansowanie przeprowadzenia audytu wzorniczego i opracowanie strategii wzorniczej, na podstawie której wdrożysz innowację w swojej firmie.
Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie?
na koszty usług doradczych świadczonych przez doradców zewnętrznych związanych z:
- przeprowadzeniem audytu wzorniczego
- opracowaniem strategii wzorniczej
Więcej informacji w Dokumentach:
Ogłoszenie o konkursie do poddziałania, Kryteria wyboru projektów i Regulamin konkursu


Kto może otrzymać dofinansowanie?
Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (sprawdź definicję), które:
- prowadzą działalność gospodarczą na terytorium Polski Wschodniej, tj. województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego;
- zamknęły przynajmniej jeden rok obrotowy trwający minimum 12 miesięcy;
- w ostatnim roku obrotowym zatrudniały co najmniej 5 pracowników;
- w trakcie 3 lat przed złożeniem wniosku osiągnęły przychody nie mniejsze niż 600 000,00 zł przynajmniej w jednym roku obrotowym.
Więcej informacji w Dokumentach
Kryteria wyboru projektów
Ile możesz otrzymać?
Możesz otrzymać maksymalnie
100 000 zł
Wsparcie wyniesie do 85% wartości projektu, co oznacza, że Twój wkład to co najmniej 15% całkowitego kosztu projektu
Całkowita kwota środków na dofinansowanie projektów
Pula środków w konkursie to 5 000 000 zł
Nie masz pewności, czy to odpowiedni program finansowania dla twojej firmy?
Napisz lub zadzwoń na infolinie 22 574 07 07 oraz 0 801 332 202
Dokumenty
- Ogłoszenie konkursu w ramach Działania 1.4 Wzór na konkurencję Etap I
- Regulamin konkursu obowiązuje od 20.04.2020
-
Kryteria wyboru projektów
Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu - Pobierz wszystko
-
Wzór wniosku o dofinansowanie projektu obowiązuje od 08.04.2020
Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu -
Tabele finansowe – sytuacja finansowa wnioskodawcy
Załącznik do Wniosku o dofinansowanie -
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu obowiązuje od 08.04.2020
Załącznik nr 3 do Regulaminu konkursu -
Wspólne obszary inteligentnych specjalizacji Polski Wschodniej
Załącznik nr 6 do Regulaminu konkursu -
Zakres minimalny Umowy warunkowej
Załącznik nr 7 do Regulaminu konkursu - Pobierz wszystko
-
Wzór umowy o dofinansowanie obowiązuje od 08.04.2020
Załącznik nr 4 do Regulaminu konkursu -
Lista dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy
Załącznik nr 5 do Regulaminu konkursu - Pobierz wszystko
-
Wzór harmonogramu rzeczowo-finansowego
Załącznik nr 4 do umowy -
Wzór Oświadczenia o kwalifikowalności VAT
Załącznik nr 5 do umowy -
Obowiązki informacyjne beneficjenta
Załącznik nr 6 do umowy -
Wniosek o nadanie/zmianę/wycofanie dostępu dla osoby uprawnionej w ramach systemu SL2014
Załącznik nr 7 do umowy -
Wzór weksla in blanco
Załącznik nr 8 do umowy -
Wzór deklaracji dla osób fizycznych
Załącznik nr 9 do umowy -
Wzór deklaracji dla osób prawnych
Załącznik nr 10 do umowy -
Katalog kosztów kwalifikowanych
Załącznik nr 11 do umowy - Zalecenia dotyczące prawidłowego wypełniania weksla in blanco i deklaracji
- Pobierz wszystko
- Regulamin konkursu obowiązywał do 19.04.20
- Wzór umowy o dofinansowanie obowiązywał do 20.01.20
- Regulamin konkursu obowiązywał do 02.12.19
- Regulamin konkursu obowiązywał do 05.09.19
- Regulamin konkursu obowiązywał do 07.04.2020
- Wzór wniosku o dofinansowanie projektu obowiązywał do 07.04.2020
- Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu obowiązywała do 07.04.2020
- Wzór umowy o dofinansowanie obowiązywał do 07.04.2020
- Pobierz wszystko
FAQ
Ocenie podlega, czy Wnioskodawca posiada odpowiednie środki finansowe do realizacji projektu. Wnioskodawca musi dysponować środkami finansowymi wystarczającymi na realizację projektu, na zapewnienie jego płynności finansowej, z uwzględnieniem dofinansowania. Weryfikacja zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w sprawozdaniach finansowych za ostatnie dwa lata obrotowe (jeżeli wnioskodawca działa krócej niż dwa lata to jest zobowiązany do przedstawienia sprawozdania finansowego za ostatni pełny rok obrotowy oraz w prognozach finansowych zawartych w dokumentacji aplikacyjnej. W przypadku finansowania projektu również z innych niż dotacja zewnętrznych źródeł (np. kredyt, pożyczka) ocenie podlega wiarygodność/realność pozyskania takich zewnętrznych źródeł finansowania, w tym wiarygodność osób/podmiotów potwierdzających zapewnienie finansowania. W przypadku finansowania projektu kredytem bankowym możliwość pozyskania przez Wnioskodawcę kredytu musi być potwierdzona promesą kredytową, sporządzoną na podstawie pozytywnej oceny zdolności kredytowej Wnioskodawcy. W przypadku finansowania projektu pożyczką możliwość udzielenia pożyczki musi być uwiarygodniona przedłożonymi przez Wnioskodawcę dokumentami finansowymi pożyczkodawcy (sprawozdaniami finansowymi lub w przypadku osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej PIT lub wyciągiem z konta bankowego). Ocena zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w dokumentacji aplikacyjnej oraz dołączonych kopii dokumentów potwierdzających zapewnienie finansowania. Możliwe jest przyznanie 0 lub 1 pkt, przy czym: 0 pkt – kryterium niespełnione – Wnioskodawca nie zapewnia finansowania projektu; 1 pkt – kryterium spełnione – Wnioskodawca zapewnia finansowanie projektu. Aby projekt mógł zostać rekomendowany do dofinansowania musi uzyskać w tym kryterium 1 pkt.
Status przedsiębiorstwa weryfikowany jest na moment podpisywania umowy o dofinansowanie. Zmiana liczby zatrudnionych osób u Beneficjenta, w trakcie trwania umowy, nie wpłynie na konieczność zwrotu dofinansowania. Zgodnie z Załącznikiem I do Rozporządzenia Komisji (WE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającym niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu, artykuł 4 ust. 2 określa, iż: Jeżeli w dniu zamknięcia ksiąg rachunkowych dane przedsiębiorstwo stwierdza, że w skali rocznej przekroczyło pułapy zatrudnienia lub pułapy finansowe określone w art. 2 lub spadło poniżej tych pułapów, uzyskanie lub utrata statusu średniego, małego lub mikroprzedsiębiorstwa (MŚP) następuje tylko wówczas, gdy zjawisko to powtórzy się w ciągu dwóch kolejnych okresów obrachunkowych. Natomiast, w przypadku przejęć lub sprzedaży przez podmioty prywatne, jak i przez organy publiczne, nie stosuje się w/w artykułu, czyli dwuletniego okresu przejściowego. Zmiana statusu przedsiębiorstwa następuje już w momencie finalizacji transakcji, jeśli dane finansowe i dane w zakresie zatrudnienia na to wskazują.
Zgodnie z zapisami Wzoru umowy o dofinansowanie projektu: § 24 Nieosiągnięcie wskaźników ust. 2: W przypadku stwierdzenia przez Instytucję Pośredniczącą, że Beneficjent nie osiągnął wartości zakładanych w Projekcie wskaźników rezultatu, Instytucja Pośrednicząca może pomniejszyć dofinansowanie proporcjonalnie do stopnia nieosiągnięcia tych wskaźników. W przypadku braku możliwości pomniejszenia płatności końcowej, zwrot środków wraz z odsetkami w wysokości określonej jak dla zaległości podatkowych liczonymi od dnia przekazania ostatniej transzy dofinansowania następuje w trybie art. 207 ustawy o finansach publicznych. W sytuacji gdy kwota ostatniej transzy jest niższa od kwoty dofinansowania wynikającej z pomniejszenia dofinansowania odsetki nalicza się odpowiednio od poprzednich transz dofinansowania.
Wnioski o dofinansowanie do Etapu II mogą być składane nie później niż 6 miesięcy od daty otrzymania informacji o zatwierdzeniu strategii wzorniczej opracowanej w ramach Etapu I.
W przypadku negatywnej oceny wniosku lub pozostawienia wniosku o dofinansowanie bez rozpatrzenia, wnioskodawca ma możliwość złożenia poprawionego wniosku nie później niż w terminie do 10 miesięcy od daty otrzymania informacji o zatwierdzeniu strategii wzorniczej opracowanej w ramach Etapu I (dotyczy jedynie projektów złożonych w ramach I, II oraz III rundy konkursu) lub w terminie do 2 miesięcy od daty otrzymania informacji o wynikach oceny projektu, o której mowa w § 11 ust. 1 regulaminu lub informacji o pozostawieniu wniosku o dofinansowanie bez rozpatrzenia (dotyczy projektów złożonych w ramach IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII, XIV i XV rundy konkursu).
W przypadku złożenia wniosku o dofinansowanie z przekroczeniem ww. terminów, wniosek będzie pozostawiony bez rozpatrzenia i, w konsekwencji, nie zostanie dopuszczony do oceny spełnienia kryteriów wyboru projektów, z zastrzeżeniem ust. 18 w § 6.
Zgodnie z rozporządzeniem KE nr 651/2014 pomoc może być przyznana dla MSP na jedną z następujących form inwestycji początkowej, określonych w rozporządzeniu KE (UE) nr 651/2014:
- inwestycję w rzeczowe aktywa trwałe lub wartości niematerialne i prawne związane z zwiększeniem zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu,
- inwestycję w rzeczowe aktywa trwałe lub wartości niematerialne i prawne związane z dywersyfikacją produkcji zakładu poprzez wprowadzenie produktów uprzednio nieprodukowanych w zakładzie
- inwestycję w rzeczowe aktywa trwałe lub wartości niematerialne i prawne związane z zasadniczą zmianą dotyczącą procesu produkcyjnego istniejącego zakładu. W przypadku ubiegania się o pomoc na dywersyfikację istniejącego zakładu koszty kwalifikowalne muszą przekraczać o co najmniej 200 % wartość księgową ponownie wykorzystywanych aktywów, odnotowaną w roku obrotowym poprzedzającym rozpoczęcie prac. Ocenie podlega, czy projekt dotyczy którejkolwiek ze wskazanych wyżej form inwestycji początkowej.
Ocenie podlega, czy Wnioskodawca posiada odpowiednie środki finansowe do realizacji projektu. Wnioskodawca musi dysponować środkami finansowymi, wystarczającymi na realizację projektu, na zapewnienie jego płynności finansowej, z uwzględnieniem dofinansowania. Weryfikacja zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w sprawozdaniach finansowych za ostatnie dwa lata obrotowe (jeżeli Wnioskodawca działa krócej niż dwa lata to jest zobowiązany do przedstawienia sprawozdania finansowego za ostatni pełny rok obrotowy oraz w prognozach finansowych zawartych w dokumentacji aplikacyjnej. W przypadku finansowania projektu również z innych niż dotacja, zewnętrznych źródeł (np. kredyt, pożyczka), ocenie podlega wiarygodność/realność pozyskania takich zewnętrznych źródeł finansowania, w tym wiarygodność osób/podmiotów potwierdzających zapewnienie finansowania. W przypadku finansowania projektu kredytem bankowym możliwość pozyskania przez Wnioskodawcę kredytu, musi być potwierdzona promesą kredytową, sporządzoną na podstawie pozytywnej oceny zdolności kredytowej Wnioskodawcy. W przypadku finansowania projektu pożyczką, możliwość udzielenia pożyczki musi być uwiarygodniona przedłożonymi przez Wnioskodawcę dokumentami finansowymi pożyczkodawcy (sprawozdaniami finansowymi lub w przypadku osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej PIT lub wyciągiem z konta bankowego). Ocena zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w dokumentacji aplikacyjnej oraz dołączonych kopii dokumentów potwierdzających zapewnienie finansowania. Do wniosku należy załączyć dokumenty potwierdzające zapewnienie zewnętrznego finansowania projektu (jeśli dotyczy). Uwaga: W przypadku finansowania projektu kredytem bankowym lub leasingiem możliwość pozyskania przez Wnioskodawcę kredytu lub leasingu musi być uwiarygodniona promesą kredytową lub leasingową, sporządzoną na podstawie pozytywnej oceny kredytowej Wnioskodawcy, zgodnie ze wzorami zawartymi odpowiednio w załączniku 9 lub załączniku 10 do Regulaminu konkursu. W przypadku finansowania projektu pożyczką możliwość udzielenia pożyczki, musi być uwiarygodniona przedłożonymi przez Wnioskodawcę dokumentami finansowymi pożyczkodawcy (sprawozdaniami finansowymi lub w przypadku osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej – zeznaniem podatkowym PIT lub wyciągiem z konta bankowego). W ramach działania 1.4 II Etap nie ma kosztów kwalifikowanych dotyczących leasingu. Zatem jako źródło finansowania projektu nie można przedstawić promesy leasingowej.
Wnioskodawca wypełnia tabele finansowe zgodnie z zamieszczonym wzorem, który uwzględnia dane historyczne oraz dane dotyczące bieżącego roku obrotowego. W części XII wniosku o dofinansowanie w części dotyczącej Założeń do tabel finansowych, przedsiębiorca w sposób opisowy przedstawia założenia dotyczące prognoz finansowych w części pt.: Szczegółowe założenia do prognoz finansowych. Wzór wniosku o dofinansowanie jest wykorzystywany do różnych instrumentów wsparcia i w tej części zawiera podobne zapisy, jak w działaniach, gdzie wymagane są tabelaryczne dane związane z prognozami finansowymi. W przypadku działania 1.4 etap I, gdzie dofinansowanie dotyczy tylko usług audytu wzorniczego, wystarczającymi informacjami w zakresie sytuacji finansowej przedsiębiorcy jest przedstawienie opisowo prognoz finansowych, w części XII Wniosku o dofinansowanie. Państwo sami ustalają na ile lat do przodu opracowują prognozy finansowe, omawiające sprawy typu przychody, dochody.
Metodologia: Do wyliczenia bierzemy pod uwagę tylko pracowników w rozumieniu kodeksu pracy. Rozumienie jednego zatrudnionego pracownika w roku jest tożsame z jedną osobą, która w pełnym wymiarze i w ciągu całego roku wykonuje pracę na rzecz przedsiębiorstwa. W przypadku osób, które nie przepracowały pełnego roku lub wykonujących pracę w niepełnym wymiarze godzin wartość etatu obliczana jest jako ułamek czasu ich pracy odniesiony do czasu pełnego etatu w ciągu roku (jak w pkt. 1). Czyli jeżeli ktoś zatrudniony był na pełnym etacie przez cały rok, wtedy 1 etat = 1 pracownik. Jeżeli ktoś zatrudniony był na 1 etatu przez rok wtedy 0,25 etatu rocznego. Natomiast jeżeli ktoś zatrudniony był na 1 etatu, np. przez 3 miesiące w roku, wtedy 0,25*0,25=0,0625. Na przykład zatrudnienie w firmie w 2016 r. przedstawia się następująco: -4 pracowników 1 etat przez 12 mc (4 pełne etaty) -1 pracownik 1 etatu 12 mc (0,5 etatu rocznie) -1 pracownik 1 etatu 6 mc (0,5x0,5=0,25 rocznego etatu) Razem 4+0,5+0,25=4,75 etatu (pracownika), czyli poniżej 5 pracowników.
Brak jest wzoru dokumentów. Wskazany jest zakres minimalny audytu wzorniczego oraz definicje audytu wzorniczego oraz strategii wzorniczej w Regulaminie konkursu:
- audyt wzorniczy – audyt przeprowadzony w ramach Etapu I działania, rozumiany jako analiza działalności przedsiębiorcy pod względem potencjału i potrzeb wzorniczych, której wynikiem jest strategia wzornicza. Audyt obejmuje m.in.: analizę wzorniczą beneficjenta w zakresie oferty produktowej, modelu biznesowego, technologii, struktury organizacyjnej, procesów komunikacji, strategii marketingowej, zdefiniowania i charakterystyki klientów i konkurencji oraz kluczowych w kontekście beneficjenta trendów branżowych, analizę potrzeb beneficjenta w zakresie zarządzania wzornictwem, analizę oferty pod kątem wykorzystania wzornictwa i potencjału rynkowego beneficjenta;
- strategia wzornicza – strategia opracowana w ramach Etapu I działania rozumiana jako raport z przeprowadzonego audytu wzorniczego zawierający co najmniej następujące elementy:
- ogólną charakterystykę firmy zawierającą analizę wzorniczą przedsiębiorstwa w zakresie produktów, technologii, struktury organizacyjnej, procesów komunikacji z klientem, strategii marketingowej,
- ogólny opis otoczenia firmy w zakresie designu zawierający co najmniej informacje odnośnie charakterystyki klientów, opis głównych konkurentów,
- opis trendów rynkowych, określenie kluczowych w kontekście beneficjenta trendów branżowych, społecznych i technologicznych o dużym potencjale wpływu na rynek beneficjenta,
- ocenę poziomu wykorzystania wzornictwa w firmie oraz jej potencjału w tym zakresie,
- zdefiniowanie problemów wzorniczych w firmie (przy czym problemy te mogą dotyczyć zarówno produktu, jak i innych procesów biznesowych w firmie),
- możliwości rozwiązania problemów wzorniczych w firmie,
- rekomendacje dalszych szczegółowych działań dla firmy wraz z wstępnym harmonogramem i oszacowaniem kosztów ich wdrożenia.
Jeżeli fundacja prowadzi działalność gospodarczą, co potwierdzone jest wpisem do odpowiedniego rejestru oraz spełnia jednocześnie kryterium dotyczące statusu MŚP, to ma możliwość ubiegania się o dofinansowanie w ramach działania.
Polecane poradniki, raporty i katalogi

Raport
Monitoring aktywności badawczo-rozwojowej i innowacyjnej w ramach Krajowej Inteligentnej Specjalizacji. Raport miesięczny nr 13. Kwiecień 2023

Raport
Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (kwiecień 2023)

Katalog
Katalog Laureatów XXV Konkursu Polski Produkt Przyszłości
Inne dofinansowania, które mogą Cię zainteresować
Wyniki i archiwum
Poznaj cel i zakres konkursu oraz zasady wyboru i oceny projektówPoznaj cel i zakres konkursu oraz zasady wyboru i oceny projektów
Sprawdź jak wypełnić wniosek i jakie dołączyć dokumenty
-
Kryteria wyboru projektów wraz z podaniem ich znaczenia
Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu -
Wzór wniosku o dofinansowanie
Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu -
Instrukcja wypełniania wniosku
Załącznik nr 3 do Regulaminu konkursu -
Wspólne obszary inteligentnych specjalizacji Polski Wschodniej
Załącznik nr 6 do Regulaminu konkursu -
Zakres minimalny Umowy warunkowej
Załącznik nr 7 do Regulaminu konkursu -
Tabele finansowe - sytuacja finansowa wnioskodawcy
Załącznik do Wniosku o dofinansowanie projektu
Bądź przygotowana(y) na podpisanie Umowy, przeczytaj i wypełnij niezbędne dokumenty
-
Wzór Umowy o dofinansowanie
Załącznik nr 4 do Regulaminu konkursu -
Lista dokumentów niezbędnych do zawarcia Umowy
Załącznik nr 5 do Regulaminu konkursu
Pobierz i wypełnij załączniki do umowy
-
Harmonogram rzeczowo finansowy
Załącznik nr 4 do Umowy -
Harmonogram płatności
Załącznik nr 5 do Umowy -
Oświadczenie o kwalifikowalności VAT
Załącznik nr 6 do Umowy -
Obowiązki informacyjne beneficjenta
Załącznik nr 7 do Umowy -
Wniosek o nadanie/zmianę/wycofanie dostępu dla osoby uprawnionej w ramach systemu SL2014
Załącznik nr 8 do Umowy -
Wzór weksla in blanco
Załącznik nr 9 do Umowy -
Wzór deklaracji wekslowej dla osób fizycznych
Załącznik nr 10 do Umowy -
Wzór deklaracji wekslowej dla osób prawnych
Załącznik nr 11 do Umowy -
Katalog kosztów kwalifikowanych
Załącznik nr 12 do Umowy - Zalecenia dotyczące prawidłowego wypełniania weksla in blanco i deklaracji
Starsze wersje dokumentów
Listy projektów
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej I Etap 2017 06.02.18
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej I Etap 2017 31.01.18
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej I Etap 2017 30.01.18
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej I Etap 2017 29.01.18
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej I Etap 2017 26.01.18
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej I Etap 2017 25.01.18
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej I Etap 2017 24.01.18
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej I Etap 2017 23.01.18
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej I Etap 2017 19.01.18
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej I Etap 2017 17.01.18
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej I Etap 2017 15.01.18
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej I Etap 2017 11.01.18
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej I Etap 2017 09.01.18
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej I Etap 2017 04.01.18
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej I Etap 2017 29.12.17
Listy projektów
Listy projektów
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej - 23.12.2016
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej - 19.12.2016
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej - 12.12.2016
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej - 05.12.2016
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej - 30.11.2016
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej - 28.11.2016
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej - 24.11.2016
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej - 23.11.2016
- Lista projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej - 21.11.2016
Listy projektów
Listy projektów
Listy projektów
Listy projektów
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 28.02.2019
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 26.02.2019
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 25.02.2019
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 22.02.2019
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 20.02.2019
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 18.02.2019
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 14.02.2019
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 08.02.2019
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 05.02.2019
Listy projektów
- Korekta listy projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 11.10.2019 r.
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 6.11.19
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 30.10.19
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 21.10.19
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 11.10.19
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 04.10.19
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 27.09.19
- Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu oceny merytorycznej - 25.09.19
Listy projektów
Dokumenty
- Regulamin konkursu
-
Kryteria wyboru projektów wraz z podaniem ich znaczenia
Załącznik 1 -
Wzór wniosku o dofinansowanie projektu
Załącznik 2 -
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu
Załącznik 3 -
Wzór oświadczenia o złożeniu wniosku w Generatorze Wniosków
Załącznik 4 -
Wzór umowy o dofinansowanie projektu
Załącznik 5 -
Lista dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy o dofinansowanie projektu
Załącznik 6 -
Zakres minimalny umowy warunkowej na realizację audytu wzorniczego
Załącznik 7
Dokumenty
- Harmonogram rzeczowo – finansowy
- Harmonogram płatności
- Oświadczenie Beneficjenta dotyczące kwalifikowalności VAT
- Wzór weksla in blanco
- Wzór deklaracji wekslowej dla osób fizycznych
- Wzór deklaracji wekslowej dla osób prawnych
- Wniosek o nadanie zmianę i wycofanie uprawnień obowiązujący od 01.01.18
- Sposób realizacji obowiązków informacyjnych przez Beneficjentów
- Katalog wydatków kwalifikowanych
Dokumenty
- Formularz informacji o pomocy de minimis
- Sytuacja finansowa przedsiębiorcy Informacja nt. zatrudnienia
- Wzór deklaracji o niekaralności dla osoby fizycznej
- Wzór deklaracji o niekaralności dla osoby prawnej
- Wzór oświadczenia o aktualności danych i oświadczeń
- Wzór oświadczenia o spełnianiu kryteriów MŚP
- Wzór oświadczenia o pomocy de minimis
- Zasady przyjmowania, przechowywania oraz zwrotu zabezpieczeń w PARP
Ogłoszenie o konkursie
Załączniki
- Regulamin konkursu
- Kryteria wyboru projektów
- Wzór wniosku o dofinansowanie etap I
- Tabele finansowe
- Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie etap I
- Oświadczenie o złożeniu wniosku w Generatorze wniosków
- Wzór umowy o dofinansowanie
- Lista dokumentów do zawarcia umowy Etap I
- Zakres minimalny umowa warunkowa
- Wspólne obszary inteligentnych specjalizacji województw Polski Wschodniej
Załączniki
- Wzór oświadczenia o spełnianiu kryteriów MŚP
- Wzór oświadczenia o pomocy de minimis
- Formularz informacji - pomoc de minimis
- Wzór oświadczenia o aktualności danych i oświadczeń
- Wzór oświadczenia dotyczącego aktualnego adresu zamieszkania
- Wzór deklaracji o niekaralności - osoba prawna
- Wzór deklaracji o niekaralności - osoba fizyczna
Ogłoszenie o konkursie
Załączniki
- Regulamin konkursu - obowiązuje od dn. 09.02.2016 r.
-
Kryteria wyboru projektów
Załącznik nr 1 -
Wzór wniosku o dofinansowanie
Załącznik nr 2 - Tabele finansowe - Sytuacja finansowa wnioskodawcy oraz jej prognoza
- Instrukcja wypełniania wniosku o dofinasowanie projektu
- Wzór oświadczenia o złożeniu wniosku w Generatorze Wniosków
- Wzór oświadczenia o uzupełnieniu wniosku w Generatorze Wniosków
- Umowa o dofinansowanie - obowiązuje od dnia 11.03.2016 r.
Załączniki
- Harmonogram rzeczowo-finansowy
- Harmonogram płatności
- Oświadczenie Beneficjenta dotyczące podatku VAT
- Wzór weksla in blanco
- Deklaracja wekslowa-osoba fizyczna
- Deklaracja wekslowa osoba prawna
- Wzór deklaracji wekslowej dla osób fizycznych
- Wzór deklaracji wekslowej dla osób prawnych
- Sposób realizacji obowiązków informacyjnych przez beneficjentów
- Zakres minimalny umowy warunkowej na realizację audytu wzorniczego
Załączniki
- Lista dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy o dofinansowanie projektu
- Wzór deklaracji o niekaralności - osoba fizyczna
- Wzór deklaracji o niekaralności - osoba prawna
- Wzór lista osób uprawnionych do obsługi Systemu SL2014
- Wzór oświadczenia aktualny adres zamieszkania CEIDG
- Wzór oświadczenia o spełnianiu kryteriów MSP POPW
- Wzór oświadczenie o kwalifikowalności VAT
- Wzór oświadczenie o aktualności danych
- Wzór oświadczenia o pomocy de minimis
- Zalecenia dot. prawidłowego wypełniania weksla in blanco i deklaracji wekslwej
- Zakres minimalny umowy warunkowej na realizację audytu wzorniczego
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości pełniąca rolę Instytucji Pośredniczącej dla działania 1.4 POPW Wzór na konkurencję zaprasza do składania uwag do projektu Regulaminu konkursu wraz z załącznikami. Uwagi można zgłaszać w terminie od 9 lipca 2015 r. do 15 lipca 2015 r. do godz. 16.30. Uwagi należy składać w wersji elektronicznej za pośrednictwem formularza.
- Zestawienie uwag zgłoszonych w ramach konsultacji społecznych do działania 1.4
- Regulamin konkursu
- Zal_1_do_RK_kryteria_1_4_POPW.pdf
- Zal_2b_do_RK_wzor_wniosku_EtapII.docx
- Zał_3a_do_RK_Instrukcja_wypełniania_wniosku_EtapI.docx
- Zał_3b_do_RK_Instrukcja_wypełniania_wniosku_EtapII.docx
- Zal _4_do_RK_oswiadczenie_o_złozeniu_wniosku_w_Generatorze_Wniosków.docx
- Zal _5_do_RK_oswiadczenie_o_uzupelnieniu_wniosku_w_Generatorze_Wniosków.docx
- Zal_7_do_RK_lista_dokum_do_umowy.docx
- Zal _8_do_RK_wzorweksla.pdf
- Zal _9_do_RK_deklaracjawekslowa_os_fizyczna.docx.doc
- Zal _10_do_RK_deklaracjawekslowa_os_prawna.docx.doc