Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

Opracowanie nowego produktu opartego na innowacyjnej recepturze kosmetyku w proszku o właściwościach myjących w kontakcie z wodą

Beneficjent

STOWARZYSZENIE SPOŁECZNO-EKONOMICZNE ABSOLWENT

Wartość projektu

474 288,00 PLN

Wartość dofinansowania

327 760,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Bony na innowacje dla MŚP

Opis projektu

Przedmiotem współfinansowanego ze środków unijnych projektu było zlecenie prac B+R mających na celu stworzenie nowego produktu opartego na innowacyjnej recepturze kosmetyku w proszku o właściwościach myjących w kontakcie z wodą.

W rezultacie nawiązano współpracę z jednostką naukowo-badawczą w celu opracowania produktu, a co za tym idzie – pozyskano specjalistyczną wiedzę w zakresie receptury kosmetyku oraz technologii jego produkcji.

Formuła preparatu charakteryzuje się między innymi wygodną aplikacją, jednorodnością, odpowiednią konsystencją, a także stabilnością.

Produkt wyróżnia się łatwością w użyciu w każdych warunkach. Na przykład podczas podróży transportem lotniczym nie trzeba martwić się o jego rozlanie.

Dzięki szklanemu opakowaniu z ALU nakrętką preparat jest przyjazny dla środowiska a jego ekologiczna strona ujawnia się również przy produkcji, podczas której zużycie wody zredukowane jest do minimum, ponieważ produkt w ogóle jej nie zawiera.

Ze względu na postać produktu, w jego produkcji używa się mniejszej ilości konserwantu do zabezpieczenia przed mikroorganizmami. Mniejsza ilość konserwantu z kolei zmniejsza ryzyko podrażnień skóry.

Atutem produktu jest również jego skoncentrowana zawartość, dzięki czemu pojemność opakowania może być znacznie mniejsza. Skoncentrowane składniki olejowe wykazują właściwości nawilżające i kondycjonujące skórę. Dzięki temu nawilżenie i natłuszczenie skóry po użyciu wzrasta o 20%. Skóra nie jest przesuszona jak po standardowym preparacie myjącym. Dodatkowo, produkt ma właściwości emulgujące.

Zrealizowany przedmiot dofinansowania w postaci kosmetyku spełnia niezbędne wymagania prawne. Produkt jest zgodny m.in. z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa poddziałania: 2.3.2. Bony na innowacje dla MŚP
  • Nazwa projektu: Opracowanie nowego produktu opartego na innowacyjnej recepturze kosmetyku w proszku o właściwościach myjących w kontakcie z wodą
  • Nazwa beneficjenta: STOWARZYSZENIE SPOŁECZNO-EKONOMICZNE ABSOLWENT
  • Wartość projektu: 474 288,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 327 760,00 zł