Pomiń nawigację

Biuletyn Euro Info 5/2019

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2019

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

na początku kwietnia 2019 r. Rada Europejska zgodziła się odsunąć termin brexitu na 31 października br. Oznacza to, że wciąż niewiele wiemy, jakie są realne konsekwencje decyzji Wielkiej Brytanii o wyjściu z Unii Europejskiej. Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy, a zwłaszcza ci, którzy są biznesowo związani z rynkiem brytyjskim, mogą jedynie próbować przewidywać, jakie będą faktyczne następstwa tzw. twardego brexitu lub jak na nowo poukładają się stosunki między Unią a Zjednoczonym Królestwem, gdyby Izba Gmin zdecydowała się jednak na zaakceptowanie wynegocjowanej wcześniej umowy rozwodowej. Niektórzy analitycy zwracają uwagę na to, że obecny stan zawieszenia wcale nie musi się skończyć 31 października lub wręcz mówią, że do brexitu w ogóle nie dojdzie. Aby chociaż w niewielkim stopniu przybliżyć te zagadnienia naszym Czytelnikom, w bieżącym oraz w kolejnym numerze Biuletynu publikujemy artykuł pt. „Działalność przedsiębiorców w cieniu brexitu”.

Wracamy także do kwestii związanych z zamówieniami publicznymi. Tym razem analizujemy, czy w związku z postępującą elektronizacją tego obszaru przedsiębiorcy mogą uczestniczyć w przetargach poprzez złożenie skanu oferty. Polecamy lekturę tekstu pt. „Skany ofert w elektronicznych postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego. Czy są uznawane?”.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

Z wyrazami szacunku

Zespół redakcyjny Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Biuletyn Euro Info 4/2019

Poradnik

Biuletyn Euro Info 4/2019

Zobacz
Biuletyn Euro Info 3/2019

Poradnik

Biuletyn Euro Info 3/2019

Zobacz
Biuletyn Euro Info 2/2019

Poradnik

Biuletyn Euro Info 2/2019

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

Cel dofinansowania
Dla kogo
Nie wiesz do której kategorii należysz?
Kwota wsparcia (w zł)
Etapy rozwoju firmy
Program
  • Fundusze na lata 2021-2027
  • Fundusze na lata 2014-2020
Status ogłoszenia
Szukaj po frazie
Wybrane filtry
Znaleziono: ... wyników