Autorzy: Piotr Kryjom, Marta Czeladzka, Agata Kudelska, Karolina Kaim, Kalina Figurska , Alicja Olszar, Marta Kownacka, Piotr Kryjom, Marta Czeladzka, Agata Kudelska, Karolina Kaim, Kalina Figurska , Alicja Olszar, Marta Kownacka

Biuletyn Euro Info 8/2019

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2019

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

1 stycznia 2020 r. wejdą w życie przepisy, dzięki którym zostanie ograniczone zjawisko zatorów płatniczych. Nowe prawo przewiduje m.in. wzmocnienie ochrony słabszej strony stosunków gospodarczych, tj.: mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, w relacji z dużymi firmami, skrócenie terminów zapłaty w transakcjach handlowych, a także podniesienie wysokości odsetek za opóźnienia w takich transakcjach. Dodatkowo, na firmy, które najbardziej opóźniają regulowanie swoich zobowiązań, prezes UOKiK będzie mógł nałożyć administracyjne kary pieniężne. Przepisy przewidują też wprowadzenie tzw. ulgi na złe długi w podatkach PIT i CIT. Więcej o nowych rozwiązaniach można dowiedzieć się dzięki lekturze artykułu pt. „Nowe instrumenty dyscyplinowania niesolidnych dłużników”.

W bieżącym numerze wracamy także do zagadnień związanych z geoblokowaniem. Tym razem analizujemy to zjawisko pod kątem prawnoautorskim i staramy się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób zostało ono ograniczone na terenie Unii Europejskiej po przyjęciu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady 2017/1128.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

Z wyrazami szacunku

Zespół redakcyjny Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Katalog Laureatów XXIV Konkursu Polski Produkt Przyszłosci

Katalog

Katalog Laureatów XXIV Konkursu Polski Produkt Przyszłosci

Zobacz
Barometr Innowacyjności. Program Operacyjny Innowacyjny Rozwój

Raport

Barometr Innowacyjności. Program Operacyjny Innowacyjny Rozwój

Zobacz
Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (czerwiec 2022)

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (czerwiec 2022)

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań