Bułgaria - przewodnik rynkowy

Seria: Przewodniki po rynkach zagranicznych

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2006

Język: PL

ISBN: 83-60009-31-7

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

„BUŁGARIA - Przewodnik dla przedsiębiorców" jest kolejną pozycją nowego cyklu wydawniczego warszawskiego Biura UNIDO, realizowanego z myślą o przedsiębiorcach, zainteresowanych rozwijaniem handlu i współpracy przemysłowej z wybranymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej i Wspólnoty Niepodległych Państw.

Niniejsza seria obejmuje w 2006 roku już 11 przewodników, w tym siedem wznawianych po raz czwarty, piąty lub szósty. Konsekwencja, z jaką realizowana jest ta inicjatywa, wynika m. in. z koncentracji działalności warszawskiego Biura UNIDO na wspieraniu współpracy polskich przedsiębiorstw z partnerami na wybranych rynkach Europy Środkowej, Wschodniej oraz Azji Centralnej. Istotnym krokiem w tym kierunku jest dostarczenie wszystkim zainteresowanym obszernych informacji na temat warunków działania w poszczególnych krajach, potencjalnie obiecujących pod względem handlowym i kooperacyjnym, ale z różnych powodów ciągle jeszcze trudno dostępnych dla polskich firm lub wręcz przez nie niezauważanych. 

Obecne, piąte już wydanie przewodnika o Bułgarii, zostało wzbogacone o szereg nowych informacji oraz zaktualizowane, w miarę osiągalności wiarygodnych danych, udostępnianych przez bułgarskie agencje rządowe oraz wyspecjalizowane organizacje międzynarodowe. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na bogatą bibliografię, którą posłużyli się autorzy.

Istotną cechą tej pozycji jest także to, iż pokazuje ona sprawy związane z bezpośrednim, praktycznym funkcjonowaniem przedsiębiorstw w Bułgarii, na szerszym makroekonomicznym tle. Sprawia to, iż polscy eksporterzy rozważający możliwości wprowadzenia na ten rynek swoich towarów bądź kooperacyjno-inwestycyjnego zaangażowania się w tym kraju, mają do swej dyspozycji szersze spektrum informacji, pozwalających na lepsze zrozumienie zasad funkcjonowania bułgarskiej administracji i gospodarki. Tym samym, średnie i mniejsze polskie firmy mające aspiracje „zaistnienia" w Bułgarii w tej czy innej korzystnej formie, mogą łatwiej określić swoje zamiary i wpisać je w strategię konkretnego działania.

Spis treści

1. Informacje ogólne o kraju
2. Gospodarka
3. Przekszatałcenia strukturalne
4. Finanse publiczne oraz sektor bankowy i ubezpieczeniowy
5. System podatkowy
6. Prowadzenie działalności gospodarczej
7. Inwestycje zagraniczne
8. Handel zagraniczny
9. Współpraca gospodarcza z Polską
10. Mieszkać w Bułgarii

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Kirgistan - przewodnik rynkowy

Poradnik

Kirgistan - przewodnik rynkowy

Zobacz
Turcja - przewodnik rynkowy

Poradnik

Turcja - przewodnik rynkowy

Zobacz
Azerbejdżan - przewodnik rynkowy

Poradnik

Azerbejdżan - przewodnik rynkowy

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań