24 stycznia 2019

Biznesplan i modele biznesowe dla małych firm

Udostępnij

Planowanie własnego biznesu to bardzo złożony proces, od którego w dużej mierze zależy odniesienie sukcesu. Ważne jest wyznaczenie celu oraz nakreślenie właściwej ścieżki. Należy też umiejętnie dostosowywać się do zmieniających się okoliczności, odpowiednio oszacować swoje szanse i przewidzieć potencjalne zagrożenia. W procesie tworzenia własnej firmy można wspomagać się narzędziami, które ułatwią zrozumienie niektórych aspektów, podkreślą je lub pozwolą poukładać w optymalny sposób. Do tego między innymi służy biznesplan. Dodatkowo, dobranie odpowiedniego modelu biznesowego pozwoli na precyzyjniejsze określenie, na czym i ile będzie zarabiać firma i jej właściciel. Chcąc przybliżyć te kwestie prezentujemy szkolenia online, które pozwolą poznać modele biznesowe i biznesplan od A do Z.

 

12-odcinkowe szkolenie prezentuje, czym są modele biznesowe i jaką rolę pełnią w firmie, jakie narzędzia pozwalają zaprojektować najważniejsze aspekty prowadzonej działalności oraz jak analizować i testować modele biznesowe w swojej firmie. Szkolenie zostało zrealizowane na przykładach, wskazujących zarówno podejście do prezentowanej tematyki gigantów w danej branży jak i małych firm, które dzięki niewielkim zmianom osiągnęły sukces.

Modele biznesowe dla MŚP - zobacz wszystkie odcinki na YouTube

Biznesplan. Wszyscy o nim słyszeli, mało kto go widział. O biznesplanie uczą nas na studiach, powstaje wiele artykułów uzasadniających jego istnienie. A jak „przechodzimy na swoje” to biegniemy do urzędu, rejestrujemy firmę, bo przecież trzeba zacząć działać. Nie ma czasu na spisywanie rzeczy, o których doskonale wiemy.  Po co w ogóle jest biznesplan? Do czego może się przydać, kto i w jaki sposób będzie go analizował? Jak powinien być skonstruowany profesjonalny biznesplan i jakie błędy popełniają przedsiębiorcy przy jego przygotowywaniu? Zapraszamy na "Biznesplan od A do Z".

Biznesplan od A do Z - zobacz wszystkie odcinki na YouTube

 

 

Zobacz więcej podobnych artykułów