Pomiń nawigację

30 maja 2019 r.

Ruszyła nowa edycja Wsparcia prawnego dla startupów

Masz startup? Kancelarie udzielą Ci indywidualnego wsparcia prawnego o wartości do 25 tys. zł. 30 maja rusza nabór wniosków.

Prawnicy siedmiu renomowanych kancelarii prawnych pomogą młodym przedsiębiorcom nie tylko przygotować, ale także negocjować kluczowe umowy, które niejednokrotnie stanowią podstawę sukcesu całego przedsięwzięcia. Fachowa pomoc dla startupów jest szczególnie cenna m.in. przy zawieraniu umowy inwestycyjnej oraz umów regulujących szczegóły współpracy z kontrahentami. W ramach pomocy prawnej można będzie również uzyskać pomoc w zakresie przygotowania startupu do analizy legal due-diligence, co pozwoli przyspieszyć proces negocjacji z inwestorem.

W tegorocznej edycji konkursu na wsparcie prawne dla start-upów przewidziano łącznie 1 mln zł, a pomoc będzie świadczona przez następujące kancelarie prawne:

 • Kancelaria Prawna Jacek Bajorek
 • Destrier Kancelaria Prawna Radcy Prawnego Mateusz Zreda
 • Lawmore Sp. z o.o.
 • Konieczny Wierzbicki
  Kancelaria Radców Prawnych spółka partnerska
 • Konsorcjum Doniec Górecki & Partnerzy S.K i Kasolik, Pawlus-Łapa Adwokacka Sp.p.
 • Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy Radcowie Prawni
  Kancelaria Radców Prawnych spółka partnerska
 • Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Sp.k.

O wsparcie mogą ubiegać się startupy – mikro, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą nie dłużej niż pięć lat. Istotnym warunkiem udziału jest dysponowanie listem intencyjnym od inwestora wykazującego zainteresowanie rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.

Program jest  finansowany ze środków budżetu państwa. Wnioskujący nie muszą wykazywać wkładu własnego, jeśli wartość wybranych przez nich usług nie przekroczy kwoty maksymalnego dofinansowania, czyli 25 tys. zł.

Nabór wniosków potrwa do wyczerpania środków lub do 30 września 2019 r.

Złóż wniosek już teraz.

Więcej informacji na stronie: Wsparcie prawne dla startupów

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 30.05.2019 17:55
Poprawiono: 30.05.2019 16:18
Modyfikujący: dawid_cybulski
Udostępniający: dawid_cybulski
Autor dokumentów: