4 grudnia 2020 r.

UK-Polish TechChallenge: polskie korporacje spotkały się z brytyjskimi startupami z sektora cleantech i fintech

3 grudnia 2020 r. odbył się pierwszy business mixer w ramach pilotażowego programu UK-Polish TechChallenge. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele czterech polskich dużych przedsiębiorstw: PKN Orlen, Grupa Azoty S.A., PCC Rokita S.A. i PKO Bank Polski, oraz 22 brytyjskie młode małe i średnie przedsiębiorstwa (w tym 19 w spotkaniach). W sumie w ramach wydarzenia zorganizowano 24 spotkań.

Pełna lista uczestników dostępna jest na stronie business mixera.

Sesja spotkań została poprzedzona webinarium, podczas którego gości przywitali:

  • Pan Robert Tomanek, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii,
  • Pan James Hughes, Radca-Minister ds. Ekonomicznych w Ambasadzie Zjednoczonego Królestwa i Irlandii Północnej w Warszawie,
  • Pan Marcin Czyża, Zastępca Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Następnie uczestnicy wysłuchali prezentacji ekspertów z dziedziny technologii środowiskowych, innowacyjnych rozwiązań dla sektora finansowego oraz systemu wsparcia startupów w Polsce. Prezentacje wygłosili:

UK-Polish TechChallenge to pilotażowy program, dzięki któremu młode małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski mogą zaprezentować swoje rozwiązania z dziedziny technologii środowiskowych oraz fintech brytyjskim korporacjom, a brytyjskie MŚP – polskim dużym firmom.

UK-Polish TechChallenge został zainaugurowany na początku 2020 r. Pierwotny plan zakładał organizację business mixera z udziałem polskich korporacji w Londynie, a wydarzenia z udziałem brytyjskich korporacji – w Warszawie; obu w pierwszej połowie 2020 r. W związku z pandemią COVID-19 terminy spotkań zostały przesunięte, a same wydarzenia odbywają się wirtualnie.

Jeśli działacie w młodej firmie z obszaru cleantech lub fintech i chcielibyście jako pierwsi dowiedzieć się o kolejnym wydarzeniu w ramach tego programu, adresowanym właśnie do Was, już teraz możecie do nas napisać na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Program UK-Polish TechChallenge realizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ambasadę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, przy wsparciu Cambridge Cleantech Cluster.


Może Cie zainteresować

Opublikowano: 04.12.2020 10:56
Poprawiono: 29.01.2021 09:55
Modyfikujący: dawid_cybulski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: