Pomiń nawigację

18 października 2021

Obejrzyj nagrania z bezpłatnych webinariów w ramach Centrum Rozwoju MŚP

Udostępnij

Głównym celem Centrum Rozwoju MŚP jest dostarczenie mikro-, małym i średnim przedsiębiorcom szerokiego spektrum nieodpłatnych narzędzi szkoleniowych i informacyjnych, mających na celu zwiększenie ich konkurencyjności na rynku.

Działania skierowane są do przedsiębiorców, pracowników oraz osób planujących założenie własnej działalności gospodarczej.

W ofercie Centrum Rozwoju MŚP znajdują się e-szkolenia, webinaria, filmy szkoleniowe, ale również indywidualne usługi informacyjne oraz inne narzędzia ułatwiające funkcjonowanie na rynku MŚP.

Tematyka webinariów jest bardzo szeroka: marketing, zarządzanie, e-commerce, podatki, źródła pozyskiwania kapitału, media społecznościowe w biznesie, czy aspekty prawne prowadzenia firmy.

Poniżej przedstawiamy listę  webinariów, które odbyły się w 2021 roku:

W październiku zaprosiliśmy przedsiębiorców na webinarium  „Korzystanie i wybór platform sprzedażowych”.

Ekspert podczas spotkania omawiał znaczenie systemu sprzedaży dla e-commerce, przybliżył temat podziału dostępnych platform sprzedażowych ze względu na przeznaczenie i prawo własności. Podał także przykłady najbardziej popularnych platform, a także szczegółowo omówił problem wyboru systemu sprzedaży pod kątem różnych produktów.

Webinarium wrześniowe pt. „Circular economy – jak wdrożyć cyrkularny model gospodarowania odpadami w przedsiębiorstwie”, poświęcone było tematyce związanej z gospodarką obiegu zamkniętego.Podczas webinarium omówione zostały m.in. poniższe zagadnienia:

  • Strategia GOZ w przedsiębiorstwie;
  • Modele biznesowe GOZ;
  • Hierarchia postepowania z odpadami.

Poniżej udostępniamy także nagrania z webinarium: „Pakiet UE VAT w e-commerce”.

Wydarzenie poprowadził Tomasz Biel, doradca podatkowy oraz prawnik, który doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelarii prawnej oraz renomowanych spółkach świadczących usługi doradztwa podatkowego.

Centrum Rozwoju MŚP dostarcza przedsiębiorcom informacji dotyczących aktualnych zmian w prawie, najnowszych przepisów krajowych oraz unijnych dlatego zorganizowaliśmy webinarium poświęcone tzw. MDR: „Nowe rozporządzenie w sprawie wyrobów medycznych i jego wpływ na działalność gospodarczą w Polsce”.

Oglądając nagranie dowiesz się:

  • jak produkować wyroby medyczne w Polsce;
  • jak sprowadzać wyroby medyczne do Polski;
  • jak dystrybuować wyroby medyczne w Polsce.

W kwietniu odbyło się webinarium: „Nowa ustawa o zamówieniach publicznych”, które cieszy się bardzo dużą popularnością. Podczas spotkania omówiono zagadnienia związane z zamówieniami klasycznymi, sektorowymi, progi unijne, kwalifikację podmiotową wykonawców oraz inne istotne kwestie w odniesieniu do nowej ustawy.

W tym roku przygotowaliśmy także webinarium: „Wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw w ramach budżetu Unii na lata 2021-2027

Współpraca z Wielką Brytanią po Brexit

Rewolucja w opodatkowaniu spółek komandytowych”.

Fundusze w ramach Europejskiego Zielonego Ładu”.

Wszystkie webinaria prowadzone są przez doświadczonych praktyków, którzy posiadają ogromną wiedzę w omawianych przez siebie tematach. W ramach każdego wydarzenia przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi, zawsze udostępniamy także prezentację z webinarium.

Na naszym kanale na YouTube znajdują się także nagrania z innych webinariów i szkoleń. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi materiałami.

Zobacz więcej podobnych artykułów