Pomiń nawigację

18 października 2021

Nowy kurs Akademii PARP: „Jak rozwinąć własną firmę?”

Udostępnij

Każdy prawidłowo funkcjonujący rynek musi mieć rozwinięty sektor mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Taka różnorodność umacnia gospodarkę i wpływa na jej dynamiczny rozwój poprzez wzrost konkurencyjności oraz szerszą i bardziej różnorodną ofertę dla klienta. Sektor MŚP w największym stopniu odpowiada też za tworzenie nowych miejsc pracy.

Mali przedsiębiorcy, pomimo tego, że skupiają się na stosunkowo wąskim obszarze działalności, mogą przyczynić się do dynamicznego rozwoju konkretnej dziedziny życia, na przykład wypracowując rozwiązania często pomijane przez duże firmy w procesie masowej produkcji. Dlatego też to właśnie mikro-, mali i średni przedsiębiorcy są niejednokrotnie twórcami nowych i innowacyjnych produktów.

Podstawowym dążeniem każdego przedsiębiorcy – nieważne czy początkującego, czy już doświadczonego – jest zapewnienie stałego rozwoju własnej firmy. W jaki sposób można ten rozwój zapewnić, dowiecie się z najnowszego kursu Akademii PARP pt. „Jak rozwinąć własną firmę?”

 

Kurs „Jak rozwinąć własną firmę?” zawiera szereg przydatnych informacji na temat rozwoju przedsiębiorstwa, w tym między innymi poprzez: tworzenie strategii, przeprowadzanie analiz funkcjonowania firmy, efektywne wykorzystanie zasobów, pozyskiwanie finansowania czy nawiązywanie kontaktów z nowymi partnerami biznesowymi.

Biorąc udział w kursie „Jak rozwinąć własną firmę?”:

  • dowiesz się, jaka jest istota wyznaczania celów oraz procesu budowy strategii przedsiębiorstwa,
  • poznasz zasady tworzenia biznesplanu z uwzględnieniem podstawowych analiz wspierających procesy decyzyjne,
  • dowiesz się o koncepcjach wspierających projekty rozwoju firmy, a także istocie analizy ryzyka przedsięwzięcia,
  • zrozumiesz istotę zarządzania kapitałem intelektualnym.

Kurs dostępny jest już na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Jeśli dopiero planujesz założyć własny biznes to zapoznaj się z kursem „Jak założyć własną firmę?”. Więcej informacji na temat tego kursu znajduje się tutaj.

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania przez ich uczestników certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zapraszamy do zapisów już dziś!

Zobacz więcej podobnych artykułów