12 listopada 2021

Nowy kurs Akademii PARP: „Eksport dla początkujących”

Udostępnij

W najprostszym znaczeniu eksport to sprzedaż towarów lub usług podmiotom zagranicznym. Rozszerzenie działalności o nowe rynki niesie za sobą szereg korzyści – może być zarówno receptą na problemy związane z dużą konkurencją ze strony podmiotów na rynku krajowym, jak i  szansą na rozwój poprzez poszerzenie źródeł przychodów, dzięki dotarciu do nowych odbiorców.  

W przypadku niektórych podmiotów gospodarczych rynek krajowy okazuje się zbyt mały, aby prowadzić na nim efektywną sprzedaż – dlatego aby móc się dalej skalować, przedsiębiorcy poszukują nowych możliwości.

Jak poszerzyć działalności firmy o eksport i od czego zacząć ? Co trzeba wiedzieć i jakich błędów należy się wystrzegać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w nowym kursie Akademii PARP: „Eksport dla początkujących”.

Nowy kurs przeznaczony jest zarówno dla przedsiębiorców zamierzających rozszerzyć działalność swojej firmy o eksport towarów i usług, jak i osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą w zakresie eksportu.

Dzięki udziałowi w kursie „Eksport dla początkujących”:

  • poznasz podstawowe informacje na temat eksportu – m.in. czym jest eksport, jakie rozróżniamy jego rodzaje i co można eksportować,
  • dowiesz się, czym charakteryzuje się eksport w Unii Europejskiej i poza nią,
  • będziesz wiedział, jak ocenić gotowość swojej firmy do eksportu,
  • dowiesz się, jak poprawnie przygotować dokumentację eksportową,
  • nauczysz się, jak zawierać umowy w eksporcie i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zawieraniu takich umów,
  • uzyskasz informacje na temat tego, jak prawidłowo wystawiać faktury zagranicznym kontrahentom i kto ma obowiązek zapłaty podatku VAT.

Kurs „Eksport dla początkujących” ukaże się 15 listopada 2021 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Do końca 2021 roku Akademia PARP planuje opublikowanie aż 8 nowych, bezpłatnych kursów e-learningowych.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będą pojawiały się aktualności informujące o datach uruchomienia przyszłych kursów.

Aby nie przeoczyć żadnych treści związanych z kursami, zachęcamy do zapisania się na wybrane kursy e-learningowe już dziś – kliknij tutaj.

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów