Pomiń nawigację

14 grudnia 2021

Nowy kurs Akademii PARP: „Marketing eksportowy”

Udostępnij

Działalność eksportowa dotyczy transportowania i sprzedawania za granicę dóbr materialnych (towarów lub usług) wytwarzanych w danym kraju. Rynek krajowy nie jest nieograniczony, z tego właśnie powodu wiele przedsiębiorstw decyduje się na wejście na rynki zagraniczne. Wchodząc na nowe rynki, firma ma szansę odciąć się od konkurencji, a także zmienić postrzeganie swojego produktu. Ponadto wielu zagranicznych klientów może być zdecydowanych zapłacić więcej za dane produkty lub usługi niż klienci na rynku rodzimym.

Podstawą do rozpoczęcia efektywnych działań marketingowych i promocyjnych w eksporcie jest znajomość potrzeb i oczekiwań potencjalnych klientów, świadomość mocnych cech swoich produktów oraz poprawne opracowanie głównego przekazu do grupy odbiorców. Nie można też pominąć kwestii zaangażowania kapitałowego i wyboru odpowiedniej inwestycji na zagranicznym rynku, która umożliwi stabilny rozwój firmy.

Jak stworzyć kampanie marketingową? Na czym polega pozycjonowanie produktu na rynku eksportowym? Jakie informacje są potrzebne do przeprowadzenia pozycjonowania oraz jakie narzędzia możemy do tego wykorzystać? Jak dostosować kampanię marketingową do określonej grupy docelowej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w nowym, bezpłatnym kursie online Akademii PARP: „Marketing eksportowy”.

Nowy kurs przeznaczony jest dla przedsiębiorców prowadzących działalność eksportową, chcących dowiedzieć się, jak promować swoją firmę i jej ofertę na rynkach zagranicznych.

Dzięki udziałowi w kursie „Marketing eksportowy”:

  • dowiesz się, w jaki sposób wyznaczać cele oraz tworzyć proces rozwoju strategii obecności przedsiębiorstwa na rynkach docelowych,
  • poznasz narzędzia i zasady dostosowania przedsiębiorstwa do rynku docelowego z uwzględnieniem podstawowych analiz wspierających procesy decyzyjne,
  • nauczysz się, jak zaplanować kampanie informacyjno-komunikacyjną na zagraniczny rynek,
  • poznasz znaczenie obsługi kontrahenta w biznesie międzynarodowym oraz unikniesz najczęstszych błędów popełnianych przy negocjacjach i umowach z zagranicznym kontrahentem.

Kurs „Marketing eksportowy” jest już dostępny na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będą pojawiały się aktualności informujące o datach uruchomienia przyszłych kursów.

Aby nie przeoczyć żadnych treści związanych z kursami, zachęcamy do zapisania się na wybrane kursy e-learningowe już dziś – kliknij tutaj.

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów