Pomiń nawigację

30 grudnia 2021

Nowy kurs Akademii PARP: „Ochrona własności przemysłowej w MŚP”

Udostępnij

Przedmiotami własności przemysłowej są wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe, znaki towarowe, oznaczenia geograficzne oraz topografie układów scalonych. Ochrona własności przemysłowej zapewnia przedsiębiorcom wyłączne prawo do wykorzystywania ich własnego wynalazku bądź oznaczenia. Ponadto chroni ich kreatywność i innowacje. Dobra intelektualne chronione prawami własności przemysłowej w majątku przedsiębiorstwa dają wyłączność zarobkowego i zawodowego korzystania z przedmiotów własności intelektualnej, co wyklucza możliwość korzystania z nich przez konkurencję. Ochrona własności przemysłowej wzmacnia renomę firmy oraz jej pozycję i przewagę konkurencyjną na rynku. Pozwala budować wizerunek oraz reputację marki.

Jak zatem skutecznie chronić własność przemysłową przedsiębiorstwa? Czym jest własność intelektualna i przemysłowa? Czym jest znak towarowy i jakie są podstawowe warunki jego ochrony?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w nowym, bezpłatnym kursie online Akademii PARP: „Ochrona własności przemysłowej w MŚP”.

Nowy kurs przeznaczony jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców zainteresowanych ochroną własności przemysłowej.

Dzięki udziałowi w kursie „Ochrona własności przemysłowej w MŚP”:

  • zaznajomisz się z głównymi pojęciami z obszaru własności intelektualnej i uzyskasz podstawową wiedzę o prawach własności przemysłowej,
  • dowiesz się, jak skutecznie chronić własność przemysłową przedsiębiorstwa,
  • będziesz wiedzieć, czym jest znak towarowy, jakie są podstawowe warunki uzyskania jego ochrony i na co należy zwracać uwagę, żeby nie naruszać znaków towarowych innych przedsiębiorców,
  • dowiesz się, na czym polega prawo do oznaczenia przedsiębiorstwa,
  • poznasz sposoby ochrony wynalazku: patent i tajemnicę przedsiębiorstwa,
  • dowiesz się, czym są wzory użytkowe i przemysłowe.

Kurs „Ochrona własności przemysłowej w MŚP” ukaże się 4 stycznia 2022 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Aby nie przeoczyć żadnych treści związanych z kursami zapraszamy do śledzenia sportalu Akademia PARP – kliknij tutaj.

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów