Pomiń nawigację

13 stycznia 2022

Ponad 200 000 zapisów na kursy Akademii PARP

Udostępnij

Za nami kolejny, pod wieloma względami udany, rok funkcjonowania Akademii PARP –internetowego portalu edukacyjnego z bezpłatnymi kursami e-learningowymi dla mikro, małych i średnich firm, pracowników  dużych przedsiębiorstw, studentów oraz  osób planujących założyć własną działalność gospodarczą.

Od samego początku istnienia Akademii jej głównym przesłaniem jest inwestowanie w ludzi i ich umiejętności oraz dostarczanie najbardziej aktualnej wiedzy biznesowej,  z wykorzystaniem edukacji zdalnej.  Dzięki podnoszeniu swoich kompetencji, przedsiębiorcy mogą pewniej poruszać się na rynku i świadomie podejmować decyzje biznesowe. Kierując się tym przesłaniem, zespół Akademii we współpracy z ekspertami tworzącymi podstawy merytoryczne kursów, codzienne usprawnia i uatrakcyjnia portal Akademii PARP.

 

W 2021 r. oferta kursów Akademii poszerzyła się o kolejne 15 tytułów i obecnie oferuje 46 bezpłatnych kursów e-learningowych z szeroko pojętej tematyki prawa, marketingu, finansów, zarządzania i rozwoju osobistego. Na początku stycznia liczba użytkowników Akademii wzrosła do 87 188, czyli o ponad 100% w stosunku do stycznia 2021 r. (40 598 użytkowników). Od początku funkcjonowania Akademii odnotowano 202 198 zapisów na kursy, w tym 119 914 tylko w 2021 r. Największą popularnością cieszą się niezmiennie kursy:

  1. Jak założyć własną firmę?
  2. Media społecznościowe w biznesie.
  3. Umiejętności interpersonalne.

Do tej pory aż 33 215 osób ukończyło co najmniej jeden kurs online, z czego łącznie użytkownicy platformy edukacyjnej ukończyli kursy 74 402 razy. Tym samym tyle samo certyfikatów zostało wydanych przez portal Akademia PARP – z czego 43 520 zostało wydanych w samym 2021 roku. Średnia ocena wszystkich kursów, dokonana przez użytkowników, wynosi 4,77 na 5,0.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką animacją podsumowującą dotychczasowe funkcjonowanie Akademii PARP, jak również do odwiedzenia naszego portalu pod adresem www.akademia.parp.gov.pl.

Portal Akademii PARP  prowadzony jest ramach projektu Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw (CRMŚP) Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)

Zobacz więcej podobnych artykułów