Pomiń nawigację

21 września 2022

Dla studenta, pracownika i przedsiębiorcy – poszerzaj horyzonty biznesowe z Akademią PARP!

Udostępnij

Bezpłatne kursy e-learningowe Akademii PARP prowadzonej od 2019 r. w ramach Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw cieszą się co raz większą popularnością wśród użytkowników – nasza platforma edukacyjna online właśnie przekroczyła granicę 300 000 zapisów. Odnotowaliśmy już ponad 125 000 zarejestrowanych kursantów, którzy otrzymali przeszło 107 000 imiennych certyfikatów potwierdzających ukończenie kursów. Dołącz i Ty do grona użytkowników, którzy rozwijają z nami swoje kompetencje biznesowe!

– Od momentu powstania Akademii PARP, naszym celem jest stałe zwiększanie kompetencji pracowników i pracodawców  w zakresie zagadnień związanych z rozwijaniem biznesu, poprzez dostarczanie wysokiej jakości kursów  e-learningowych poświęconych tematyce prawnej, finansowej, marketingowej, czy zarządzania firmą. Już w 2019 roku z raportu firmy ManpowerGroup wynikało, że zdolność i chęć do szybkiego uczenia się i adaptowania kolejnych umiejętności jest kluczową cechą, której w najbliższych latach będą poszukiwać pracodawcy – mówi Michał Polański, dyrektor w Departamencie Wsparcia Przedsiębiorczości, odpowiedzialny za realizację projektu Akademii PARP.

Przeprowadzone w 2021 roku na zlecenie Udemy – jednej z największych na świecie platform e-learningowych –  badania wykazały, że ponad 62% ekspertów z sektora L&D (learning and development – przyp. red.) planuje w najbliższym czasie tak przeorganizować swoje firmy, aby w możliwie największym stopniu zlikwidować lukę kompetencyjną wśród zatrudnionych pracowników.

– Narzędziem do realizacji tego celu będzie właśnie rozwój umiejętności i nabywanie wiedzy z pomocą e-learningu a Akademia PARP doskonale wpisuje się w te trendy – dodaje Michał Polański.

Obecnie oferujemy 49 bezpłatnych kursów online, dzięki którym możecie poszerzyć wiedzę z takich dziedzin jak: finanse, prawo, zarządzanie, marketing i kompetencje osobiste.

W 2022 roku  udostępniliśmy trzy nowe kursy:  

 1. „Marketing internetowy – kurs zaawansowany II stopnia”.
 2. „MŚP na rynku kapitałowym”.
 3. „Jak założyć własną firmę? (wersja ukraińskojęzyczna)”.

To jednak dopiero przedsmak tego, co będziemy mieli Wam do zaoferowania jeszcze w tym roku – planujemy opublikować  9 kolejnych kursów, a wśród nich::

 1. ABC funduszy europejskich.
 2. Wystąpienia publiczne.
 3. Kadry i płace w praktyce.
 4. ABC postępowania administracyjnego.
 5. Spółka akcyjna.
 6. Profesjonalny sekretariat cz. I.
 7. Profesjonalny sekretariat cz. II.
 8. Savoir-vivre w biznesie.
 9. Employer branding.

Wśród naszych kursów największym zainteresowaniem cieszą się: „Jak założyć własną firmę?” (23 172 zapisów), „Media społecznościowe w biznesie” (22 570 zapisów) i „Umiejętności interpersonalne” (18 908 zapisów).

Akademia PARP zaskakuje nie tylko swoją popularnością, ale i zadowoleniem swoich kursantów! „Super szata graficzna”, „Przejrzysty interfejs” czy ,,Bardzo dużo interesującej treści i praktycznej wiedzy!” – to tylko nieliczne z recenzji publikowanych codziennie przez naszych użytkowników.

– E-learning to nasza pasja. Na każdym etapie tworzenia kursów dbamy o to, aby odpowiadały one na potrzeby naszych użytkowników, a zawarta w nich merytoryczna wiedza  przedstawiona w sposób przystępny. Dziękujemy kursantom za tak duże zainteresowanie naszą platformą i wszystkie miłe słowa, wyrażane w recenzjach naszych kursów. Jesteśmy niezwykle zmotywowani do dalszej pracy – opowiada Ilona Kosik z zespołu Akademii PARP.

Tymczasem zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, gdzie będziemy Was informować o datach uruchomienia przyszłych kursów.

Aby nie przeoczyć żadnych treści związanych z kursami, zachęcamy do zapisania się na wybrane kursy e-learningowe już dziś.

Zobacz więcej podobnych artykułów