Pomiń nawigację

30 listopada 2023

Pierwszy raz w Akademii PARP? Dowiedz się jak to działa!

Udostępnij

Akademia PARP to portal edukacyjny oferujący bezpłatne kursy online, które można samodzielnie realizować w dowolnym momencie. Celem Akademii PARP jest upowszechnienie wiedzy biznesowej za pomocą e-learningu wśród:

  • przedstawicieli sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw,
  • osób planujących założyć własną działalność gospodarczą,
  • pozostałych osób chcących pogłębić wiedzę z obszaru biznesu.

 

Jak dołączyć się do Akademii PARP?

Na stronie głównej Akademii PARP naciśnij czerwony przycisk „Zaloguj się”. Po przejściu do nowego okna naciśnij przycisk „Zarejestruj się”. Zapoznaj się i zaakceptuj Regulamin korzystania z portalu i Polityki prywatności. W nowo otwartym oknie wpisz swoje dane rejestracyjne:

  • E-mail – niezbędny w procesie aktywacji konta, jak również w rozwiązywaniu ewentualnych problemów technicznych ze wsparciem naszego helpdesku,
  • Imię i nazwisko – które pojawi się na certyfikacie ukończenia kursu,
  • Hasło – niezbędne do logowania się do portalu.

Pamiętaj!

Imię i nazwisko, które podasz w procesie rejestracji konta w portalu Akademii PARP będzie pojawiało się na każdym certyfikacie ukończenia kursu. Upewnij się, że podałeś prawidłowe dane.

Po wpisaniu ww. informacji naciśnij „Utwórz moje nowe konto”. Na adres e-mail podany w procesie rejestracji przysłana zostanie wiadomość z linkiem aktywacyjnym (jeśli nie masz jej w skrzynce odbiorczej, sprawdź w wiadomościach SPAM).

Po aktywacji konta zaloguj się na stronie głównej naciskając czerwony przycisk „Zaloguj się” i podając adres e-mail oraz hasło wskazane w procesie rejestracji.

Jak korzystać z Akademii PARP?

Po zalogowaniu się do platformy naciśnij logo Akademii znajdujące się w lewym górnym rogu strony. Przeniesiesz się na stronę główną, z której możesz kliknięciem wybrać  dowolny kurs, który chcesz zrealizować. Otwarta zostanie strona danego kursu, z której możesz dowiedzieć się m.in.: jaki jest jego program, ile trwa i kto jest jego autorem.

Kliknij czerwony przycisk „Zapisz się na kurs”, który znajduje się obok grafiki.

grafika przedstawiająca podstawowe informacje na temat kursu online, w tym tytuł, długość, informację na temat ostatniej aktualizacji i ocenę użytkowników

Następnie zjedź w dół strony do sekcji „Zawartość kursu”, gdzie udostępnione są w formie linków poszczególne lekcje kursu. Wybierz lekcję 1.1 i zacznij swoją przygodę z Akademią PARP. 

grafika przedstawiająca zawartość merytoryczną kursu online

Pamiętaj, że po zalogowaniu do Akademii, w sekcji „Kokpit”, zawsze możesz skorzystać z „FAQ - najczęściej zadawane pytania”, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje związane z korzystaniem z naszego portalu.

Zobacz więcej podobnych artykułów