Udzielamy informacji o programach pomocowych realizowanych przez PARP.
- Innowacje
Szkolenia i warsztaty
Innowacje w samorządach – warsztaty dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego – Białystok
10:30 - 14:40
Hotel 3TRIO, ul. Hurtowa 3, Białystok
Opis
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (JST) na cykl bezpłatnych spotkań pt. „Innowacje w samorządach. Wyzwania, narzędzia i metody pracy”.
Jeżeli chcesz zidentyfikować obszary zapotrzebowania na innowacje w swojej jednostce, poznać narzędzia, które skutecznie wykorzystasz w codziennej pracy, dowiedzieć się z jakich źródeł możesz pozyskać innowacje i jak możesz zbudować społeczność innowatorów w JST weź udział w warsztatach.
Zapraszamy przedstawicieli samorządów - osoby zarządzające i pracowników z obszarów, dla których ważnym elementem w najbliższych latach będą innowacje. Zachęcamy do udziału kilka osób z jednego urzędu, najlepiej z różnych wydziałów takich jak. min. wydział środowiska, gospodarki, smart city, rozwoju, transportu, wydział zdrowia, spraw obywatelskich czy np. przedstawiciele spółek miejskich odpowiadających za realizację części działań miasta (np. Zarządy Dróg Miejskich). Każde spotkanie składa się z 2 części – informacyjnej i warsztatowej. Podczas spotkań zaprezentujemy Podręcznik pracy z innowacjami dla samorządów, który został opracowany na bazie doświadczeń programu pilotażowego GovTech inno_LAB przez jednego z operatorów – firmę HugeThing i omówimy wybrane obszary, kluczowe dla rozwijania innowacyjnych rozwiązań w samorządach.
Zachęcamy do rejestracji na spotkanie stacjonarne, a także do oglądania transmisji online (bez zapisów) z pierwszej części spotkania na stronie PARP.
UWAGA! Ze względu na warsztatowy charakter spotkania liczba miejsc na spotkanie stacjonarne jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji o cyklu spotkań dla JST na stronie PARP.
Program
24 sierpnia 2023
10:30 - 11:00
Rejestracja uczestników i powitalna kawa
11:00 - 11:10
Powitanie uczestników
- Izabela Banaś - Zastępca Dyrektora Departamentu Analiz i Strategii, PARP
11:10 - 11:40
Podsumowanie programu GovTech Inno_LAB
- Izabela Banaś – Zastępca Dyrektora Departamentu Analiz i Strategii, PARP
11:40 - 12:10
Główne wyzwania samorządów w pracy z innowacjami
-
Monika Synoradzka - Partner SpeedUp Group, CEO in Huge Thing
- Zuzanna Kowala - Innovation Manager, Huge Thing
12:10 - 12:40
Lunch
12:40 - 14:40
Warsztaty - mapowanie zapotrzebowania samorządów na innowacje
-
Monika Synoradzka - Partner SpeedUp Group, ,CEO in Huge Thing
- Zuzanna Kowala - Innovation Manager, Huge Thing