Udzielamy informacji o programach pomocowych realizowanych przez PARP.
- Online
- Szkolenia i doradztwo
- GOZ
Webinarium
Opakowania i odpady – nowe wymogi dla przedsiębiorców
11:30 - 13:00
Opis
Zapraszamy do udziału w webinarium, w trakcie którego zostaną omówione zagadnienia związane z nowymi wymogami względem przedsiębiorców, w zakresie opakowań i odpadów.
Webinarium jest skierowane do przedsiębiorców świadomie planujących rozwój swojej działalności i przedstawi w praktyczny sposób:
- nowe obowiązki przedsiębiorców oferujących (m.in. gastronomia, jednostki handlowe);
- wprowadzających produkty w opakowaniach, w szczególności z tworzyw sztucznych;
- gospodarujących odpadami oraz opakowaniami.
Webinarium jest realizowane w ramach projektu Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Jeżeli chcą Państwo otrzymać przypomnienie o nadchodzącym wydarzeniu oraz link do nagrania po zakończeniu transmisji, proszę skorzystać z funkcji „Zapisz się”. Transmisja webinarium na żywo zostanie przeprowadzona na kanale transmisjePARP na YouTube.
W przypadku pytań związanych z rejestracją i transmisją prosimy o kontakt z crmsp@parp.gov.pl
Skorzystaj z innych bezpłatnych materiałów dotyczących tematu ochrony środowiska w MŚP, które powstały w ramach działalności PARP:
- artykuł „Klimat zmian w biznesie. Nadchodzi ESG”,
- bezpłatny kurs Akademii PARP „Zrównoważony rozwój w MSP”,
- publikacja „Gospodarka o obiegu zamkniętym w przedsiębiorstwie. Poradnik dla małych i średnich przedsiębiorców”.
Prelegenci
Program
24 października 2023
11:30 - 11:40
Zasady działania systemu opakowania – odpady.
11:40 - 11:50
Grupy przedsiębiorców obciążone nowymi obowiązkami.
11:50 - 12:05
Ustawa antyplastikowa wdrażająca dyrektywę SUP - w praktyce.
12:05 - 12:20
Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego (aktualna sytuacja, przewidywane problemy oraz wskazówki, jak zaplanować przyszłe działania).
12:20 - 12:35
Packaging and Packaging Waste Regulation – PPWR rozporządzenie UE - przyszłość dla polskich przedsiębiorców po 2029 r.
12:35 - 12:50
BDO – nowe obowiązki
12:50 - 13:30
Pytania i odpowiedzi.