Pomiń nawigację

14 sierpnia 2021

Nowy kurs Akademii PARP: „Design Thinking”

Udostępnij

Design Thinking jest metodą, którą charakteryzuje tzw. myślenie projektowe, czyli twórcze rozwiązywanie problemów oraz poszukiwanie innowacyjnych i niestandardowych rozwiązań. Metoda ta jest wykorzystywana głównie przez przedsiębiorstwa, które napotykają na swojej drodze różnego rodzaju problemy. Dzięki tej metodzie starają się je rozwiązać.

Design Thinking służy również pobudzaniu kreatywności przy tworzeniu nowych produktów i usług – dodatkowo rozwijając i usprawniając już istniejące. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu tej metody, możliwe jest dużo szybsze i sprawniejsze przekształcanie dobrych pomysłów w innowacyjny produkt lub usługę.

Warto zaznaczyć, że Design Thinking nie jest tylko metodą czy narzędziem, lecz przede wszystkim sposobem myślenia, dzięki któremu jesteśmy w stanie spojrzeć na pewien problem z różnych (często bardzo odmiennych) perspektyw. Zastosowanie tej innowacyjnej metody nie musi ograniczać się do środowiska biznesowego – Design Thinking można wykorzystać również w środowisku edukacyjnym lub przemysłowym.

Akademia PARP wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców oraz pracowników, którzy chcieliby projektować produkty i usługi dostosowane do potrzeb klientów – udostępnia bezpłatny kurs online „Design Thinking”.

Biorąc udział w kursie „Design Thinking”:

  • dowiesz się, czym jest metoda Design Thinking,
  • poznasz etapy działań procesu Design Thinking, ich cele i główne wyzwania,
  • będziesz wiedział, jak wykorzystać podejście Design Thinking w praktyce,
  • uzyskasz informacje na temat przykładowych narzędzi, które pomogą Ci lepiej zrozumieć Twoich potencjalnych klientów.

Kurs „Design Thinking” ukaże się już 14 sierpnia 2021 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat tego kursu znajduje się tutaj.

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania przez ich uczestników certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zapraszamy do zapisów już dziś!

Wszystkich zainteresowanych tematyką design thinking zapraszamy również do obejrzenia filmu szkoleniowego "Design Thinking, o co chodzi?"

Zobacz więcej podobnych artykułów