Pomiń nawigację

1 grudnia 2021

Nowy kurs Akademii PARP: „Ubezpieczenia w MŚP”

Udostępnij

Podstawową funkcją ubezpieczeń jest ochrona przed negatywnymi skutkami zdarzeń losowych. Z tej ochrony korzysta coraz więcej małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą zwiększyć poczucie bezpieczeństwa w swojej firmie.

Aby cieszyć się spokojem, wystarczy podpisać umowę z ubezpieczycielem. Jednak zanim to zrobimy, powinniśmy skrupulatnie prześledzić warunki zaproponowanej umowy. I tu mogą pojawić się pewne trudności – branża ubezpieczeniowa wykształciła swój własny język, pełen trudnych, specjalistycznych pojęć, których znajomość jest niezbędna do właściwego zrozumienia warunków zapisanych w umowie ubezpieczeniowej.

Jak poprawnie interpretować treść dokumentacji ubezpieczeniowej? Z których produktów ubezpieczeniowych dostępnych na rynku warto skorzystać? Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze oferty ubezpieczeniowej? Jak zabezpieczyć swój biznes przed wystąpieniem ryzyka? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w nowym kursie online Akademii PARP: „Ubezpieczenia w MŚP”.

Nowy kurs przeznaczony jest dla przedsiębiorców oraz osób planujących uruchomić działalność gospodarczą, chcących zgłębić podstawową wiedzę na temat ubezpieczeń.

Dzięki udziałowi w kursie „Ubezpieczenia w MŚP”:

  • dowiesz się czym są ubezpieczenia i jaką mają funkcję,
  • poznasz zasady funkcjonowania wybranych produktów ubezpieczeniowych mogących leżeć w sferze zainteresowań MŚP,
  • uzyskasz informacje na temat podziału ubezpieczeń: ubezpieczenia społeczne i gospodarcze, ubezpieczenia osobowe i majątkowe oraz ubezpieczenia dobrowolne i obowiązkowe,
  • nauczysz się, jak we właściwy sposób przeanalizować warunki ubezpieczenia,
  • będziesz wiedzieć, na co szczególnie zwrócić uwagę podejmując decyzję o zawarciu umowy ubezpieczenia.

Kurs „Ubezpieczenia w MŚP” ukaże się 1 grudnia 2021 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Do końca 2021 roku Akademia PARP planuje opublikowanie jeszcze 4 nowych, bezpłatnych kursów e-learningowych.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będą pojawiały się aktualności informujące o datach uruchomienia przyszłych kursów.

Aby nie przeoczyć żadnych treści związanych z kursami, zachęcamy do zapisania się na wybrane kursy e-learningowe już dziś – kliknij tutaj.

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów