Pomiń nawigację

24 października 2022

Nowy kurs Akademii PARP: „Kadry i płace w praktyce”

Udostępnij

Określenie „kadry i płace” oznacza w praktyce ogół czynności związanych z rozliczaniem osób zatrudnionych w firmie. Pracodawca musi koniecznie znać swoje obowiązki, m.in. z zakresu prowadzenia dokumentacji pracowniczej, ochrony danych osobowych na etapie rekrutacji, w trakcie trwania stosunku pracy, a także po jego zakończeniu. Powinien również znać zagadnienia czasu pracy, który jest niezwykle ważny przy prawidłowym rozliczaniu pracownika i obliczaniu wynagrodzeń. Jakie więc obowiązki ma pracodawca w zakresie dokumentacji pracowniczej? Jak prawidłowo rozliczyć pracownika i obliczyć jego wynagrodzenie? Kiedy pracownikowi należy się zasiłek?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w nowym kursie Akademii PARP: „Kadry i płace w praktyce”.

Zawarta w kursie fabuła oparta jest o działalność zawodową Anny, dziennikarki pracującej w redakcji ekonomicznej znanej stacji radiowej. Każdego ranka redaktorka zaprasza do studia ekspertów i przedsiębiorców, by razem poruszać na antenie najważniejsze tematy i aktualne problemy z zakresu prowadzenia polityki kadrowo-płacowej w MŚP.

Dzięki udziałowi w kursie „Kadry i płace w praktyce”:

  • będziesz właściwie stosować przepisy o ochronie danych osobowych w procesie rekrutacji
    i w zatrudnieniu,
  • poprawnie sporządzisz listę płac,
  • posiądziesz wiedzę, czym jest wynagrodzenie za niewykonywanie pracy i jak je prawidłowo obliczać,
  • poznasz uprawnienia związane z rodzicielstwem, prawa przysługujące ciężarnym pracownicom oraz wymiar urlopu wychowawczego,
  • dowiesz się, od czego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego, a także kiedy i komu przysługuje urlop okolicznościowy czy opiekuńczy,
  • poznasz rodzaje zasiłków i dowiesz się, kto je ustala,
  • rozliczanie wynagrodzeń z tytułu umów cywilnoprawnych nie sprawi Ci problemów.

Kurs „Kadry i płace w praktyce” został opublikowany 24 października na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Odwiedź podstronę nowego kursu, aby dowiedzieć się więcej – kliknij tutaj.

Do końca 2022 roku na stronie Akademii PARP pojawi się jeszcze 5 kursów e-learningowych. Pełną rozpiskę kursów, które zostaną opublikowane w tym roku znajdziesz w podanym artykule.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będą pojawiały się aktualności informujące o datach uruchomienia przyszłych kursów. Bądź na bieżąco i nie przeocz żadnej premiery – wejdź na stronę główną Akademii PARP i zapisz się już dziś na wybrane kursy e-learningowe!

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie bezpłatna. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów