Pomiń nawigację

Biuletyn Euro Info 6/2019

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2019

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

pół roku temu zaczął funkcjonować pierwszy w Polsce Sąd Arbitrażowy Online (Online Arbitration Court, OAC). Ten fakt warto zauważyć między innymi dlatego, że, według danych Ministerstwa Sprawiedliwości, połowa przedsiębiorców w Polsce w ogóle nie wie, czym jest arbitraż. Nie jest to dobra wiadomość, gdyż jest on realną alternatywą dla sądownictwa powszechnego i niemal każda sprawa gospodarcza oraz większość spraw cywilnych może zostać rozstrzygnięta właśnie przez OAC. Warto zatem rozważyć możliwość dochodzenia swoich roszczeń przed tym sądem, gdyż postępowanie w nim jest proste i przejrzyste, sprawa w całości toczy się online, a wyrok jest prawnie wiążący. OAC i inne sądy arbitrażowe wydają się być bardzo istotną zmianą dla przedsiębiorców również dlatego, że wiążący wyrok zapada w nich średnio 20 razy szybciej niż w sądzie powszechnym. Więcej o tym rozwiązaniu piszemy w artykule pt. „Sąd Arbitrażowy Online (OAC). Nowy standard w polskim sądownictwie gospodarczym”.

Polecamy również tekst dotyczący prostej spółki akcyjnej, która, w zamyśle pomysłodawców, ma sprzyjać zakładaniu startupów w Polsce i przyczynić się do dalszego rozwoju polskiej gospodarki.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

Z wyrazami szacunku

Zespół redakcyjny Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Biuletyn Euro Info 5/2019

Poradnik

Biuletyn Euro Info 5/2019

Zobacz
Biuletyn Euro Info 4/2019

Poradnik

Biuletyn Euro Info 4/2019

Zobacz
Biuletyn Euro Info 3/2019

Poradnik

Biuletyn Euro Info 3/2019

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

Cel dofinansowania
Dla kogo
Nie wiesz do której kategorii należysz?
Kwota wsparcia (w zł)
Etapy rozwoju firmy
Program
  • Fundusze na lata 2021-2027
  • Fundusze na lata 2014-2020
Status ogłoszenia
Szukaj po frazie
Wybrane filtry
Znaleziono: ... wyników